Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kolej futbolu transfer portalı açıklandı: tarihler, kurallar ve izlemeye değer üç hikaye

Kolej futbolu transfer portalı açıklandı: tarihler, kurallar ve izlemeye değer üç hikaye

Geçit Günü arifesinde bir SEC çalışanına Pazartesi günü ne olacağına dair herhangi bir tahmini olup olmadığı soruldu. Tek kelimelik bir yanıt gönderin.

“kaos.”

On dakika sonra Texas A&M savunma görevlisi Walter Nolen transfer portalına gireceğini duyurdu. Eski beş yıldızlı oyuncu, iki yıl önce bazıları tarafından ülkenin 1 numaralı acemisi olarak derecelendirilmişti. Yeterince uyuyamadığı için zaten strese giren çalışanın bu haberi duymasına gerek yoktu.

Cevabı: “Durdurun.”

Taraftar kitlesinin büyük bir kısmı, Pazartesi günü alt sınıf transferleri için kapının resmi olarak açıldığı ve göçün başladığı Pazartesi günü aynı şeyi söyleyecek.

NCAA transfer portalında halihazırda aktif olan 400’e yakın FBS burslu oyuncusu var ve yüzden fazla oyuncu geçen hafta transfer etmeyi planladıklarını duyurdu. Ancak geçen seneden sonra şunu çok iyi biliyoruz: Pazartesi mutlaka kaos olacak. Bir yıl önce, ilk günde 456 burslu oyuncu portala geldi; bu sayıyla 780 FBS, FCS ve Division II oyuncusu rekor kırdı.

Bu, NCAA transfer penceresi sisteminin ilk yılıydı. Bu sefer süreler kısaldı, yılda 60 günden 45 güne indirildi. Ancak bunun daha az oyuncunun yoluna devam etmesine yol açacağına inanmak için hiçbir neden yok. 30 günlük transfer süresi Pazartesi’den 2 Ocak’a kadar sürecek. Ancak 18 Aralık’ta başlayan işe alım ölü dönemi, kampüste transferlerin mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilmesi ve uygulamaya konması için işi iki haftalık bir yarışa dönüştürüyor.

Bu hafta oyuncular ve antrenörler tarafından alınan kararlar, sonuçta 2024 üniversite futbol sezonu için önemli sonuçlar doğuracak. Takımlarını yarışmacıya dönüştürmek için doğru transferleri kimler alabilir? Kim umduğundan daha fazla yıpranmayla yok ediliyor? Öğrenmek üzereyiz. İşte bilmeniz gerekenler ve bu çılgın hafta başlarken neler izleyeceğiz?

Daha derine git

QB transfer pazarını takip edin: Mevcut en iyi oyuncular, izlenecek kararlar

Transfer portalı nasıl çalışır?

Portal, sporculara okul değiştirme sürecinde daha büyük bir rol verilmesine yardımcı olacak bir iletişim aracı olarak 2018 sonbaharında başlatıldı. Transfer portalına girmek için sporcular okula transfer olma niyetlerini bildirirler. Bundan sonra okulun uyum departmanının sporcunun adını portala eklemek için 48 saati vardır.

Sporcular, NCAA’nın tek kuralı aracılığıyla yeni okullarında oynamaya hemen hak kazanabilmek için pencerelerden birinden (futbol için ya Pazartesiden itibaren 30 günlük bir süre için ya da baharda 15 günlük bir süre için) portala girmelidirler. Zamansız transfer kuralı. Mezun transferleri portala diledikleri zaman erişebilirler.

READ  McDavid 50. sırada ama Oilers ligin en iyi takımına yenildi

Portala girdikten sonra, oyuncu kayıt kriterlerini karşıladığı sürece istediği zaman bir varış yeri seçebilir veya mevcut okulunda kalmaya karar verebilir. Bu, oyuncuların adlarını pencere içindeki portala girmeleri gerekse de, pencere kapanana kadar yeni varış noktalarına karar vermeleri gerekmediği anlamına gelir.

Yeni antrenörler kapıyı kilitleyebilir mi?

Mike Elko, Texas A&M’deki iş için birçok nedenden dolayı doğru adamdı, ancak Aggies’le son dönemdeki görevi ve onların kadroları hakkındaki bilgisi gerçek bir artı olarak görülüyordu. Gelip bu yetenekli takımı bir araya getirmesi gerekiyordu.

Pazar günkü savunma hattı koçu Elijah Robinson’un Syracuse’un savunma koordinatörlüğü görevinden ayrıldığına dair haber zor bir zamanlamaydı. Birçok oyuncu, sevilen asistanının bir sonraki antrenör olması için çağrıda bulundu. Elko, Robinson’u takımda tutmak için elinden geleni yaptı ve bildirildiğine göre yerine başkası geçecek, ancak Nolen’in kapıyı vurma kararı Aggies’in yıldızlarla dolu savunma hattı birimleri için pek çok karardan ilki olabilir. Bir antrenör değişikliği zaten kadronuzu yağmalamak için açık sezonun geldiği anlamına geliyor. Robinson’un ayrılması durumu daha da kötüleştirebilir.

Nolen, Texas A&M’in 2022’deki en yüksek puanlı imza sınıfının en yüksek puanlı üyesiydi. Son birkaç haftadır, en iyi alıcı Evan Stewart’ın da portala adını koymayı planladığına dair pek çok spekülasyon yapıldı. Elko bu destansı askere alma setindeki diğer damızlıkların bir arada kalmasını sağlayabilecek mi?

Yeni işe alınan baş antrenörler için 2024 kadrosu şu anda oldukça değişken bir durum. Texas A&M’in acil görevi güveni korumak ve yeniden inşa etmektir. Ve Michigan gibi bir yerde olaya farklı bakabilirsin.

Spartalılar zaten 20 oyuncunun ya portala girmesini ya da bunu yapacaklarını açıkça belirtmelerini sağladı. Umarız hepsi ne yaptıklarını biliyorlardır. Yeni teknik direktör Jonathan Smith ve ekibinin onlara burs veya kontenjan teklif etmesine gerek yok. Bu yeni işe alınanlar, işe başladıklarında biraz sadakat arıyorlar ve gerekirse ilk yılda kapsamlı kadro cirolarını takip etmekten açıkça korkmuyorlar. Ancak her zaman kaybetmeyi göze alamayacağınız oyuncular vardır.

Yeni Indiana koçu Curt Cignetti görevi devraldı ve şimdi portala ulaşmış olan 20 burslu oyuncu hakkında ne yapılması gerektiğini bulması gerekiyor. UTEP, Dana DeMille’in kovulmasından bu yana 18 burslu oyuncuyu kaybetti; bunlar arasında henüz işe alınmamış iki üst düzey koşucu (Deon Hankins, Torrance Burgess Jr.) ve ilk üç alıcı (Kelly Akhraei, Jeremiah Ballard, Tyrin Smith) yer alıyor. Orta Tennessee transferi Rick Stockstill’in 16 burslu oyuncusu ayrılıyor ve birçoğu Power 5 teklifi alıyor.

READ  John Ram, hastalık nedeniyle Oyuncular Şampiyonası'ndan çekildi

Geçen yılın portal döngüsünden akılda tutulması gereken bir istatistik: Portala giren FBS burslu oyuncularının yüzde 4’ünden azı, sonuçta portaldan çıkmayı tercih etti ve orada kaldı. Onları fikirlerini değiştirmeye ikna etmek imkansız değildir ancak nadirdir.

Bu çalışanların, yeni oyuncularını kazanarak ya da onları sonsuza dek kaybederek bu zorluğa nasıl tepki verdiklerini izlemek ilginç olacak. Şu ana kadar bu yeni çalışanlardan hiçbiri Lewis’in bagajlarını yanlarında getirme sözü vermedi ancak henüz erken.

Daha derine git

Üniversite futbolu transfer portalı açılırken izlenecek en iyi 10 oyuncu

Kaç oyun kurucu ani kapı hamleleri yapar?

Artık portal denemesinin üzerinden birkaç yıl geçmiş olmasına rağmen, orta saha oyuncuları için transfer pazarı daha öngörülebilir hale gelmiş gibi görünüyor.

Fazladan bir yılı olan ve NFL Draftı’nın ilk turunda yer alamayacak olan QB gazileri isimlerini öne çıkaracak. Koçu veya koordinatörü ayrılan birkaç iyi insan da gidebilir. Herhangi bir noktada başlatılmayan yedeklemeler kaçınılmaz olarak ileriye doğru ilerleyecektir.

Geçen yıl Sam Hartman gibi daha büyük isimler söz konusu olduğunda, genellikle bu ismin nihayet portalda görünmesine yol açan haftalarca süren söylentiler ve spekülasyonlar olur. Gruplar sezon bitmeden çok önce kime gitmek istediklerini biliyorlar. Genellikle geldiğini görebilirsiniz.

Cuma günü orta saha transfer piyasasını çökerttik ve portalda yoldan geçenlerin sayısı arttıkça bu izleyiciyi Aralık ayı boyunca güncellemeye devam edeceğiz. Ohio State’li Kyle McCord, bu sezon Buckeyes adına her maça başladıktan sonra kapının açılmasından birkaç saat sonra adını bu havuza ekledi. Pazartesi günü soru şu: Yükselen bir yıldızın piyasaya çıktığını görmek üzere miyiz?

Bazı açılardan bu her zaman olduğu gibi arz ve talep meselesi. 2024 için yeni bir QB1 arayan o kadar çok ilk 25 program var. Kansas Eyaleti oyun kurucusu Will Howard gibi oyuncular için o kadar yüksek talep yaratıyorlar ki, USC’den Lincoln Riley’nin Cumartesi günü onunla buluşmak için Manhattan, Kansas’a uçacağı bildiriliyor.

Eğer siz Riley iseniz ve işleri 7-5’ten döndürmeye ve gelecek sene büyük bir galibiyet elde etmeye çalışıyorsanız, o adam Howard mı? Yoksa zamanınızı mı bekliyorsunuz ve gerçek anlamda tüm konferans kalibresinde bir kolun yakında harekete geçeceğini mi umuyorsunuz? Yine bunlar sezonu belirleyen kararlar olabilir. Aktif olarak en iyi transfer QB’lerini arayan bu koçluk kadrosunun birkaçı arasında, Riley ve USC’nin sonunda kimi ekleyeceği konusunda büyük bir merak var. Daha önce Oklahoma’dayken Jalen Hurts’la bir yıllık anlaşma yapmıştı ancak yönettiği her transferde birkaç yıllık uygunluk süresi vardı. Bu yılın son kolej futbolu sıralamasında, en iyi 12 takımdan altısı, yeni okullarına çok yıllık başlangıç ​​yapan transfer başlangıç ​​oyuncuları tarafından yönetiliyor.

READ  Vikingler sezon öncesi ilk maçlarında Raiders'a yenildiler, ancak oyuncu gelişimine uzun süre bakıyorlar

Bildiğimiz kadarıyla bir sonraki Michael Penix Jr. piyasaya çıkmak üzere.

G5’in bir sonraki büyük ithalatçısı kim?

Cumartesi gecesi ACC Şampiyonası maçını izlediyseniz 55 sayısını fark etmişsinizdir. Kaçırmış olamazsınız.

Louisville, Florida Eyaleti savunmasında Braden Fisk’i nasıl durduracağını bilmiyordu. 1,80 boyunda ve 297 kiloluk kıdemli oyuncu, Seminoles savunmasının baskın gecesinin bir parçası olarak 16-6 galibiyette dokuz top çalma, 4,5 mağlubiyet ve üç çuval kaydetti. Sahadaki en iyi oyuncu Western Michigan’dan transfer oldu.

Geçen yılın bu zamanlarında Fisk, Western Michigan’da üç yıllık bir başlangıç ​​ve All-MAC sanatçısı haline geldikten sonra yeni bir okul arıyordu. Okullar onu oyun kasetine dayanarak hızlı bir şekilde buldu ve onu tüm rotasyonda en çok beğenilen D-linemenlerinden biri yaptı. Lisedeyken tek teklifi Western Michigan’dı. Bir anda herkes onu istedi. Portal süreci kızıştıkça bu fenomenin daha az tanınan 5 oyuncudan oluşan bir grupla oynanmasını izlemek her zaman ilginçtir.

Bu hafta yine olacak. AAC, Sun Belt ve Conference USA’dan her türlü konferanstan bir dizi oyuncunun transfer olacaklarını duyurduklarını zaten gördük ve her biri, Power’a ait olduklarını ikna edici bir şekilde kanıtlayacak bir sonraki kişi olmayı umuyor Her yerde 5 top. Birçoğu bu konuda haklı olabilir.

2021 Sınıfına yeni girenler için ne kadar acımasız olduğunu unutmayalım. Pandeminin ölü dönemi, kampların olmaması ve portalın ortaya çıkışının birleşimi, lise son sınıf öğrencilerinin burs almasını zorlaştırdı. Ülkenin her yerinde en iyi teklifleri veya alabilecekleri tek teklifi alan ancak ilk günden itibaren ilerlemek için gereken çabayı göstermeye kararlı gerçekten iyi oyuncular var.

Muhtemelen ismini hiç duymadığınız G5 oyuncularının günde 20 atış yapan kapı heyecanına dönüşmesini izlerken bunu aklınızda bulundurun. Power 5 okulunda başarılı olmak için gerekenlere sahip bazı gerçek fark yaratanlar var. Harika bir koçluk ekibi, onları hızlı bir şekilde nasıl belirleyeceğini biliyor ve bir sonraki kişiyi bulmak için mücadele etmek eğlenceli olacak.

(Fotoğraf: Jason Morey/Getty Images)