Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kral kayıtlı bir “Dostluk Eli” mesajı gönderir.

Kral kayıtlı bir “Dostluk Eli” mesajı gönderir.
  • Sean Coughlan'ın yazdığı
  • Kraliyet muhabiri

Görüntü kaynağı, BBC/Sky/ITV Haberleri

Fotoğrafa yorum yapın,

Kral Charles, Worcester Katedrali'ndeki Maundy Perşembe töreni için bir mesaj kaydetti

Kral, Maundy Perşembe Ayini için “özellikle ihtiyaç anında dostluk elini uzatanları” öven bir mesaj kaydetti.

Mesaj Worcester Katedrali'ndeki törende çalınacak.

Kanser tedavisi gören kral törene katılmayacak ve Kraliçe Camilla, geleneksel “Maundi parasını” kral adına dağıtacak.

Yararlanıcıların sayısı kralın yaşına uygun olduğundan 75 erkek ve kadın bu sembolik hediyeyi alacak.

Kralın Mart ayının ortasında kaydedilen mesajı, Kutsal Kitap'ın okunmasını ve ulus olarak şu çağrıyı içerecek: “Özellikle zor zamanlarımızda bize dostluk elini uzatanlara çok ihtiyacımız var ve onlardan çok yararlanıyoruz.”

Mesajında ​​”Birbirimize hizmet etmeli ve birbirimizi önemsemeliyiz” diyecek ve taç giyme töreninde verdiği “hizmet etmek değil, hizmet edilmek” sözünü tekrarlayacak.

Kralın hediyeler sunduğu Maundy Ayini, en eski kraliyet törenlerinden biridir ve geçmişi en azından 13. yüzyıla ve bu Orta Çağ katedralinde gömülü olan Kral John'un saltanatına kadar uzanır.

On yedinci yüzyılda II. Yakup'a kadar, kral da, İsa'nın Son Akşam Yemeği'nde havarilerin ayaklarını yıkamasına benzer şekilde, yoksulların ayaklarını yıkardı.

Fotoğrafa yorum yapın,

Antlaşma parası geleneksel olarak kral tarafından deri cüzdanlarda dağıtılır.

Tören artık kiliseye ve yerel topluluğa yardım eden 75 erkek ve 75 kadından oluşan yaşlılara bozuk para cüzdanlarının dağıtımını da içeriyor.

Bu yılın kazananları, bir Tudor ejderhası, 50 penilik 200. Yıldönümü Kraliyet Ulusal Cankurtaran Filikası Enstitüsü madeni parası ve özel olarak basılmış gümüş Maundy madeni paraları içeren 5 sterlinlik madeni paralar alacak.

Kral'ın mektubu, Maundy'den para alan kişileri “bu nezaketin harika örnekleri” olarak övüyordu.

Bu da Kraliçe Camilla'nın geçen ay başlayan kanser tedavisini sürdürürken Kral adına ortaya çıktığı bir başka paylaşım.

Fotoğrafa yorum yapın,

Kral, Çarşamba günü İklime Duyarlı Forumu Genel Sekreteri Mohamed Nasheed ile yaptığı toplantı da dahil olmak üzere toplantılarına devam etti.

Büyük kalabalıkların olduğu büyük halka açık etkinliklere katılmadı ancak Pazar sabahı Windsor'daki St George Şapeli'nde Paskalya Ayini'ne katılacak.

Catherine iyileşmeye devam ederken, bu Paskalya'da Galler Prensi ve Prensesi ile çocuklarının katılmayacağı daha küçük bir etkinlik olacak.

Kral, bu ayın başlarında yıllık İngiliz Milletler Topluluğu Ayini'ne bir video mesaj göndermişti, ancak Worcester Katedrali'nde video olanaklarının bulunmadığı, dolayısıyla bunun yerine sesli mesajın oynatılacağı anlaşıldı.

Monarşi karşıtı grup, ayinden önce monarşinin “İngiliz demokrasisi için kötü” olduğunu ve Kraliçe'nin Worcester ziyaretinin “monarşinin çoğumuzun değerlerinden ne kadar kopuk olduğunun” bir işareti olacağını söyleyen bir bildiri yayınladı. “. .

READ  Drake: AI Tupac'ın şarkısı, hukuki bir anlaşmazlığın ardından rapçinin Instagram hesabından kayboldu