Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kripto dostu Silvergate, fonları borsalara taşımak için kullanılan SEN platformu kurumlarını kapattı

Kripto dostu Silvergate, fonları borsalara taşımak için kullanılan SEN platformu kurumlarını kapattı

Bu hafta faaliyetlerine devam edebileceği konusunda uyarıda bulunan Silvergate Bank, kurumların kripto para borsalarına para taşımak için kullandığı SEN platformunu askıya aldı.

Şirket Cuma günü web sitesinde “Silvergate Bank, Silvergate Exchange Network’ü (SEN) sonlandırmak için derhal etkili ve riske dayalı bir karar aldı” dedi. Mevduatla ilgili diğer tüm hizmetler çalışır durumda kalır.

Banka sözcüsü, kripto sektöründeki şirketlere benzer bir mesaj gönderdi.

Sözcü, “Maalesef şu anda paylaşacak ek bilgimiz yok” dedi.

SEN, banka müşterilerinin gece ve hafta sonları da dahil olmak üzere istedikleri zaman birbirleri arasında işlem yapmak için kullanabilecekleri 7/24 anında mutabakat hizmetidir. Banka, Binance US, Kraken, Gemini ve ErisX (Cboe’nun ikincisini satın almasından önce) dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto şirketini hizmetin müşterisi olarak sayıyordu.

Silvergate, Çarşamba günü denetçilerinden gelen sorular nedeniyle yıllık raporunu sunmayı erteleyeceğini açıklamasının ardından zor bir hafta geçirdi. Aynı bildirimde banka, bankacılık düzenleyicileri ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturmalarla karşı karşıya olduğunu kabul etti ve önümüzdeki yıl için “devam eden bir endişe” olma yeteneğinin şüpheli olabileceğini söyledi.

Bankanın yüksek profilli kripto müşterilerinin bir kısmı ertesi gün serbest bırakıldı ve hisse fiyatı Cuma günü bir miktar dengelenmeden önce yaklaşık %60 düştü.

Güncelleme (3 Mart 2023, 23:50 UTC): Ek bilgi ekler.

READ  Amerika Birleşik Devletleri'nde işsizlik oranı %3,8'e yükseldi; İş piyasası hala ivme kazanıyor