Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kripto para madencileri daha ucuza GPU satıyor

Kripto para madencileri daha ucuza GPU satıyor

Bir grafik kartının görüntüsü.

resim: Joby Sessions / PC Gamer Magazine / Gelecek (Getty Resimleri)

Kripto para piyasası düşmeye devam ediyor, bu da çok sayıda madencinin piyasadan çıkması veya operasyonlarını azaltması ile sonuçlandı ve böylece kendilerini artık ihtiyaç duymadıkları değerli bilgisayar bileşenlerine sahip olarak buldular. Çoğu Çin ve Güney Asya’dan (elektriğin daha ucuz olduğu) bazı madenciler şimdi bu cihazları alıp e-ticaret sitelerine atıyor. Sonuç olarak, tipik olarak 500 ila 600 ABD Doları arasında değişen GPU’lar tükendi. bu fiyatın yarısı Bit pazarında.

Daha önce belirtildiği gibi bilgisayar oyunlarıGPU’lar, muhtemelen birkaç faktör tarafından yönlendirilen bir eğilim olarak, aniden piyasaya su basıyor. En önemlisi kripto para fiyatları nasıldı? Bu kıştan beri. Şimdi piyasa göründüğüne göre Yakın zamanda bir dönüşüm olmayacakMadenciler gemiye atlar. Ve bunlar sattıkları orijinal GeForce RTX 3060 donanımı değil. Bu grafik kartları, tonlarca elektrik kullanan kripto para madenciliğinde kullanıldı. Alıcılar, RTX 3060’ları bir nedenden dolayı ucuz buldular – birçoğu Uzun süreli kullanımdan sonra arızalı. Bu yüzden yaygın bir bilgelik, yapmamanız gerektiği gibi görünüyor. çok Bilinmeyen bir alıcıdan kullanılmış bazı GPU’ları kaydetmeye istekli.

Ancak, teknoloji camiasında bu grafik kartlarının gerçekte ne kadar kalitesiz olduğu konusunda bazı anlaşmazlıklar var. bilgisayar Dünyası Deneyimli bir madenciden kullanılmış bir grafik kartı satın almanın, bir oyuncudan (GPU’larını “overclock etme” eğiliminde olan) bir kart satın almaktan daha iyi olduğunu iddia ediyor. Teknik YouTuber Linus Sebastian Kamera madenciliği için bazı GPU’ları test ettim Kullanılan grafik kartlarının yine de iyi performans gösterebileceğini keşfetti – eğer önceki sahipleri tarafından dikkatli bir şekilde korunurlarsa. Bu nedenle, spekülatif para biriminde çok fazla elektrik harcayan bir madenciden GPU satın almanız gerekiyorsa, en azından saygın bir satıcı bulmalısınız. Bu arada, iyi şanslar.

Bana sorarsanız, madencilerin, yanlarına bile gelemeyecekleri bir sürü pahalı grafik kartıyla mücadele etmelerine izin vermenin eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Bununla birlikte, Nvidia’nın kripto patlamasından büyük ölçüde yararlanmış olması rahatsız edici, hatta şirketin satın aldığı noktaya kadar. federal para cezası ile Kriptonun kazançlarını nasıl artırdığını gizlemeye çalışmak için. Hey, en azından kodlama kabusu sonunda *ahşap yollar* bitti ve çok yakında daha uygun fiyatlı grafik kartları göreceğimize şüphe yok.

READ  Nintendo'nun üçüncü taraf onarım ortağındaki işçilerin Joy-Con onarımlarıyla boğulduğu bildiriliyor