Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mühendislik Değerleri El Kitabı – Gevşekçe Tutulan Güçlü Fikirler > Haberler

Mühendislik Değerleri El Kitabı - Gevşekçe Tutulan Güçlü Fikirler > Haberler

(Bu yazının ne hakkında olduğundan emin değil misiniz? Living Bungie’nin Mühendis Olarak Değerlerine bakın.)

Hala burada mısın! Hoşgeldiniz! Bu noktada, neden burada olduğunuzu biliyorsunuz, hadi başlayalım…

Geometrik Değerler el kitabını ekip olarak ilk gözden geçirdiğimizde, o belirli değeri araştırmak için çok elli, çok elli bir sohbet dizisine girdik. Görünüşe göre hepimiz “gevşek tutarlılık” konusunda hemfikiriz, ancak “güçlü fikirler” hakkında birçok farklı yorumumuz vardı! Fikirlerin adil bir şekilde yargılanmasını sağlamak için güçlü bir onayla mı ilgiliydi? Geleneksel bilgeliğe meydan okuyan cesur öneriler mi? Çok ilginç olmaktan kaçınan düşünceli teklifler? El kitabının bu bölümü bize bu tür bir nüansı inceleme fırsatı verdi.

Unvanı, kıdemi veya uzmanlık alanı ne olursa olsun, iyi fikirlerin herkesten gelebileceğine inanıyoruz.

 • Tüm etkileşimlerde eşitlik duygusu için çalışıyoruz.
 • Birbirimizin psikolojik güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz. Sahtekarlık sendromunun neredeyse evrensel evrenselliğini kabul ediyoruz ve eleştirinin tonuna ve bağlamına büyük özen gösterirken özgürce saygı ve hayranlık göstererek birbirimizi inşa etmeye çalışıyoruz.
 • Özellikle henüz onlarla çalışmamış olsak bile, herkese varsayılan olarak saygıyı açıkça göstermeye çalışıyoruz. Bu, henüz kurumsal itibar kazanmamış yeni çalışanlara psikolojik güvenlik sağlamak için özellikle önemlidir.
 • Tartışma ve karar verme sırasında, fikirleri kimin önerdiği ile ayırmaya çalışırız.

“Yaklaşık bir yıl önce, oyun mühendisliğinden grafiğe geçiş yaptım ve kısa süre sonra ilk önemli özellik planlama çalışmam üzerinde çalışmaya başladım. Yirmi yıldan fazla deneyime sahip lider bir grafik mühendisi olan akıl hocam Mark Davis ile problem alanı hakkında konuştuğumda. iki grafik mühendisinin birlikte problemler üzerinde çalışması beni şaşırttı. potansiyel çözümler ve komplikasyonlar hakkında ileri geri gittiğimizde tartışmada eşit olduğum ve hiçbir zaman gözümü korkutmadığım oldukça açıktı. tartışılan veya gündeme getirilen fikirler. Sürekli olarak herhangi bir tartışmanın tam bir üyesi gibi hissettim ve Mark, grafik ekibi, diğer mühendisler veya bir bütün olarak Bungie ile olsun, girdilerimin değerli ve anlamlı olduğunu hissettim. yeni bir disiplin, yeni rolüme dönüştüm ve bunun gibi pek çok yetkilendirme öğrendim ve eğlenceli ve ilgi çekici bir deneyim için tasarlandı Son derece.”
Abby Welch, 2020-
READ  Telefonunuz yakında parolalarınızın çoğunun yerini alabilir - Krebs on Security

Bir hatayı görecek kadar cesuruz.

 • Yanlış görünmek göz korkutucu olabilir, ancak başarımız için kritik öneme sahiptir. Korkumuzun cesaretimizi kırmasına izin verirsek, yaratıcılık ve büyüme için fırsatları feda ederiz.
 • Yanlış görülme deneyimi asla acı verici bir deneyim olmamalıdır. Takım tarafından memnuniyetle karşılandığınızı ve desteklendiğinizi hissetmelisiniz. Psikolojik güvenlik konusundaki çalışmalarımız burada çok önemlidir (yukarıdaki bölüme bakın) – yanıldığınızda kendinizi güvende hissetmek için “stres” zorunda olmadığınız bir yer yaratıyoruz.
 • Hata yapma şansımız çok yüksek olduğunda bile, planı ileriye taşımaya yardımcı olacak önerilerde bulunacak kadar cesuruz—Teklifimizle akıllı görüneceğimizden %100 emin olmak için beklemekten vazgeçmiyoruz.
 • Kişisel olarak saldırıya uğramadan fikirlerimize meydan okunduğunu görecek kadar cesuruz– Ne olursa olsun saygı duyduğumuzu hatırlamaya çalışırız.
 • Uzman olmadığımızda bile endişeleri veya fikirleri dile getirecek kadar cesuruz Ya da onları daha yüksek rütbeli birine yükseltiriz.
 • Düşüncelerimizi erkenden paylaşacak kadar cesuruz, Başkalarından terfi alın ve başkalarını şaşırtan büyük ifşa için yalnızca düşüncelerimizi parlatmaktan kaçının.

“Yeni motor modelini geliştirirken, Activity programlama ekibi, Activity scriptlerinin sunucu ekosisteminde nasıl ve nerede yürütüldüğünü yeniliyordu. Bunları ekosistem içindeki farklı faktörlere dağıtmak daha fazla ifadeye izin verdi, ancak aynı zamanda bir senaryoyu vurabilecek komut dosyaları yazmak için eşzamanlılık yarattı. yarış koşulları nedeniyle çıkmaz veya beklenmedik davranışlar var.Bu olasılığı azaltmak için, tasarımcı tarafından tasarlanmış komut dosyaları için mühendislik kod incelemelerine benzer bir kod inceleme süreci önerdim.Bu tasarımcıların deneyimlediği bir uygulama değildi ve çoğu kişi şovumu dinledi sahip olamayacağımızı düşündük Yaygın bir onayla. Bunun yerine, minimum metin ifadesi kaybıyla riski azaltmak için teknik tasarımı bir merkeze odakladık ve o sırada tasarımcı metin incelemelerini benimsemedik. Bunun hakkında bir ekip olarak konuşmak bize hızlı bir şekilde yardımcı oldu Heyecan verici bir teknik çözüm bulmamızı sağlayacak olsa da, bu zorluğu sürekli insan titizliği ile çözmenin doğru çözüm olmadığını belirleyin.”
Ed Kaiser, 2010-
READ  Tony Hawk, Pro Skater 3 + 4 Remake'in Activision tarafından öldürüldüğünü söyledi

Başarının grubun en iyi cevaba ulaşmasına yardımcı olduğuna inanıyoruz Ve Daha güçlü ilişkilerle ayrılır.

 • En iyi cevabı verirsen ama insanlar seninle tekrar çalışmaktan heyecan duymuyorsa, Bu başarısız oldu.
 • Bir toplantıyı veya projeyi %25 daha etkili hale getirirseniz ancak insanlar sizinle tekrar çalışmaktan heyecan duymuyorsa, Bu başarısız oldu.
 • Herkes sizinle tekrar çalışmak için heyecanlıysa ancak büyük bir dezavantaj veya fırsattan bahsetmediyseniz, Bu başarısız

“Mühendislik organizasyonu bir süreliğine, yöneticilerin ve liderlik pozisyonundaki diğerlerinin önemli şeyler hakkında konuşmak için bir araya geldikleri düzenli liderlik toplantıları yaptı™. Sonunda işime yetiştiğimde, harika zaman geçirdiğimi hissettim. Bungie’nin en iyi ve en zekileriyle bu odaya katkıda bulunmaya değecek bir şeyim olup olmadığından emin değildim. Sonunda uyum sağlamak için cesaretimi topladığımda, herkesin yorumlarımı olduğu gibi kabul etmesine hoş bir şekilde şaşırdım. Bunun gruba katılan herkes için geçerli olduğunu fark ettim. Diğerlerini gölgede bırakan tek bir baskın görüş yoktu. Tüm sesler her zaman önemliydi.”
James Haywood, 2007-

Değer #4’te bir dahaki sefere görüşürüz – Günlük Antrenmanı Kapanış!

mühendislik bungee

Seninle konuşmak istiyoruz. İşe aldığımız teknik rollerden bazıları, sahip olduğumuz daha fazla rolle kariyer sayfa!