Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kripto para piyasası, spot Bitcoin ETF’lerinin yükselişini ‘önemli ölçüde hafife alıyor’

Kripto para piyasası, spot Bitcoin ETF’lerinin yükselişini ‘önemli ölçüde hafife alıyor’

Eski adı Arcane Research olan kripto para araştırma şirketi K33’ün analistleri, Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) fiyat artışı için anında onay alma olasılığının kripto para piyasası tarafından önemli ölçüde hafife alındığını söylüyor.

5 Eylül pazarında raporK33 Baş Analisti Vetel Lund ve Başkan Yardımcısı Anders Helseth, son üç ayın Bitcoin borsa yatırım fonu için onay şansını önemli ölçüde artırdığını ancak bu duygunun Bitcoin veya diğer temel kripto para varlıklarının fiyatlarına yansımadığını söyledi.

Analistler, Grayscale’in SEC karşısında kazandığı yasal zaferin ardından Bitcoin’in kazanımlarından vazgeçmiş olmasına rağmen, onayın “büyük miktarda giriş çekeceğini” ve Bitcoin üzerindeki satın alma baskısını önemli ölçüde artıracağını açıkladı.

Bitcoin, Grayscale’in zaferinin ardından kazanımlarını yeniden kazandı. Kaynak: K33 araştırması

Ancak potansiyel spot ETF’leri reddetmenin olumsuz tarafının “minimum” olacağını ve Bitcoin fiyatlarının her zamanki gibi iş yapmaya devam edeceğini yazdılar.

Lund ve Helseth, ETF’lerin hemen onaylanma olasılığının arttığı göz önüne alındığında (birçok Bloomberg analistinin artık yıl içinde onay şansının %75 olduğunu tahmin etmesiyle), piyasanın ETF’lere yönelik beklentilerinin temelde yanlış olduğunu ekledi.

“Piyasanın yanlış olduğuna kesinlikle inanıyorum. Bu, her bakımdan, bir alıcı piyasasıdır ve Bitcoin’i mevcut seviyelerde agresif bir şekilde biriktirmemek umursamazlık olur.”

Analistler, yükseliş görünümlerini desteklemek için teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100’deki son %2’lik kazanımlara baktılar; bu, genellikle daha geniş piyasadaki risk iştahının bir göstergesi olarak görülüyor.

ETH, BTC’den daha iyi performans gösterecek

Ek olarak Lundy ve Hilsworth, Ethereum’un (ETH) fiyatıyla ilgili iyimserliklerini dile getirerek, Ethereum’un önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini, zira vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin listelenmesi öncesinde güçlü ivmeden yararlanacağını belirtti.

İlgili: BTC boğa piyasası Mart ayında başladı ve bir yıl içinde daha fazlasını yapacak – Arthur Hayes

Ethereum’un, 19 Ekim 2021’de ilk Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’nin piyasaya sürülmesinden önceki haftalarda yaklaşık %60 artış gösteren Bitcoin’e benzer bir yol izleyebileceğini açıkladılar.

READ  Schwab bölgesel bankalar konusunda neden panikledi?

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan yeşil ışık alacağı bildirilen vadeli işlemlere dayalı Ether ETF hakkında Ekim ayı ortasında bir karar verilmesi planlanıyor.

dergi: Değişken bir piyasada kripto para birimlerinizi nasıl korursunuz – Bitcoin OG’leri ve uzmanlar bunu tartışıyor