Haziran 10, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

KT ve Türk Telekom, K-content, 5G anlaşması imzaladı

KT’nin Grup Dönüşüm Bölümü Başkanı Yoon Kyung-Lim (sağda) ve Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Cuma günü KT’nin Seul’deki merkezinde düzenlenen imza töreninde fotoğraf çektirdi. (KD)

Güney Koreli telco KT ve Türk yan kuruluşu Türk Telekom, medya içeriği endüstrisinde özel beşinci nesil ağ sistemleri ve girişimlere ortak yatırım konusunda işbirliğini geliştirmek için stratejik bir ortaklığa imza attı.

Bu, Mart ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde iki şirket arasındaki işbirliği için Mutabakat Muhtırası’nın bir devamı niteliğindedir.

KT’ye göre, yeni anlaşma Türk Telekom’un internet protokolü televizyon hizmetleri ve akış hizmetleri kullanıcılarına KT tarafından sağlanan Kore medya içeriğine daha fazla erişim sağlayacak. Anlaşma ayrıca, Türk kullanıcıların tepkisine bağlı olarak, ikili medya içeriği değişimi ve yeni medya içeriği oluşturmak için ortak çabalar çağrısında bulunuyor.

Ayrıca KT, 2023 yılına kadar Türk Telekom için bir kurumsal ağ kurmak için özel kablosuz ağ teknolojisini kullanmayı kabul etti. Özel ağ altyapısının, kurumsal veya devlet müşterilerinin kablosuz ağların keyfini daha hızlı, daha düşük gecikme süresi ve gelişmiş güvenlikle çıkarmasını sağlaması bekleniyor.

Yatırımcı girişimlerin sunduğu çözümlerin her iki şirketin hizmetlerinde kullanılması için iki şirket, girişimlere yatırım yapmak için el ele verecek.

Önel yaptığı açıklamada, “KT ile 5G alanındaki araştırma programını ilerletmek, en iyi teknolojik yeteneğe sahip girişimlere yatırım yapmak ve K-içeriği Türk Telekom’un TV platformlarına eklemek için uzun bir yol kat ediyoruz.” Dedi.

Her iki şirketin de karşılıklı işbirliği geçmişi var. KT, 2016 yılında KT’nin üç taşıyıcılı entegre 4G ağını Wi-Fi ile tek bir ağ gibi hareket edecek şekilde birleştiren “GiGA LTE” servisi ile Türk Telekom’a çözümler sunmayı kabul etti. Bu teknoloji, saniyede 1 gigabit’e kadar internet hızına sahip 4.5G ağı olarak markalanmıştır.

READ  Heart Niagara, Turks ve Caicos Haftası da dahil olmak üzere çevrimiçi müzayedelere ev sahipliği yapıyor

([email protected])