Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kurtulmuş’tan Türk dünyası mesajı! – Haber 7 GÜNCEL

Kurtulmuş’tan Türk dünyası mesajı!  – Haber 7 GÜNCEL

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Beykoz Mecidiye Kasrı’naki Türk Dünyası Belediyeler Birliği 20. Kuruluş genel görünümüne katıldı.

Burada konuşan Kurtulmuş, dünyada bir dengesizlik halinin bulunduğunu belirterek, bölgesel çatışmalardan siyasi gerginliklere, çevre tahribatından yoksulluğa, açlığa, bazı ulkeleler için kitlesel parçalanma kıtlık sorunlarına kadar pek çok sorunun bulunduğunu söyledi.

Bu kadar sancılı, sorunların yoğunlaştığı bu dönemde Türk devletleri arasındaki iş birliği imkanlarının arttırılması önemlidir. Sadece Türkçe konuşulan ülkeler arasında değil, Balkanlar’dan Orta Asya’ya kadar olan bölgelerde de olduğunu, çok önemli bir gelişme fırsatının bulunduğunu söyledi.

TÜRK DÜNYASI MESAJI

Kurtulmuş, Türk Dünyasının Terlenip Toberlenmessi, Siasi, ekonomik, Kültürel ve diğer alanların gelişmesinin dünya barışı için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayarak, “Artik Dünya Sisteminin CVC Sigmaları, Dünya Sisteminin Bayusu Bosulmuştur.” Takdir

Filirten Kurtulmuş, bu dünya sisteminde milletler arasında barışın, barışın, dostluğun mümkün olmadığını söyledi.

BM FONKSİYONUNU KAYBETTİ

İsrail güçlerinin çılgınlığı, İsrail güçlerinin saldırıları karşısında işlevini yitirmiş bir örgüte dönüşmüştür.

Kurtulmuş, Şail Devam Yeti:

Cumhurbaşkanımızın onu uluslararası platformda söylediği gibi “Dünya 5’ten büyüktür”. Sözü, yani dünyanın bir kez daha tüm sadeliğiyle, tüm çıplaklığıyla, yeni bir küresel mimariye ihtiyacı var, dünya üzerindeki tüm uluslar eşit ve egemen uluslar olarak söz hakkına ve haklara sahiptir.

Wahed Garshi Yekwat Olmanması Gerekar

Mesele sadece yoksulları yerde tutmak değil, gerekli tedbirleri almak, gerekli önlemleri almak zorundayız. Bunun için artık söz meselesi değil. Gairedullaha Togunasak Bir Nogtadadar. Bu konumda batıyun dünya milletlerinin, hakberest, adaletberest, insanlıktan ve hakaniyetan yana olan batyun krum ve kruluzların bu vahasted karshey ekvukut olmasıssit.”

Kurtulmuş, İsrail-Filistin sorununda sorunun köklü çözümü için şu üç noktaya dikkat çekti:

“Bunlardan biri, 1967 sınırları içerisinde, Doğu Kudüs Olan’ın başkenti tam manasılı bütüleşmiş bir Filistin devleti kurulmadan Orta Doğu’da parış tüklercir. İni, iş yerleri, köyler bir şekilde gasbederek oralara gelen yerleşimcilerin meseli, utlarslarıslar hukuka Olan olmayan yasasiciler meseli Orta Dokuda Paris kerseglesmeyeksektir ine zarar erkek eylemlere, orta doğu’da parış ışınlanmayakektir operasyonlara karşı önlem alınmadan.”

READ  Türklere duyulan güvensizlik arttıkça, Ankara enflasyon hikayesini kontrol etmek için mücadele ediyor

Başkan alte: victana sigmayan ahlak dc saltırlar

Kardeşlik, birlik ve beraberliği geliştirmek, ekonomik ve kültürel alanda ortak projeler yürütmek, çözüm modelleri oluşturmak amacıyla Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyeler Birliği Dönem Bündüşe ve Konya Büyükşehir Belediyeler İşletmesi Başkanı Uğur İbrahim Altay Şehir yönetimlerinin sorunları 12 Kasım 2003’te ortaya çıktınu beliti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Dünyası Belediyeler Birliği 20. Kuruluş Resepsiyonu'na Kadılarak Konuzma Yapı.

30 ülkeden 1200’e yakın üyesi bulunan Birliğin bugün birçok önemli başarıya imza attığını belirten Altay, “Pek çok siyasette ortak dössıerhul tirukilary sergiler daki güçine güçük kattıklarını.”

Sun tonemlerte his olmatic kadar parisa ve husura ihtiach duultugunu thile ketren alte, “Ezellikle Filistin, yaşanan ve hiçbir vicdanın anlayamayacağı ahlaksız saldırılar, yürekteki insanlık adına.“Konuştu öl.

Altay, Kurtulmuşa, Divan-e Lukati Türk Kitabanda Air Allan İlk Türk Tunya Haridasin Sir Altı Tekniki Sinye İşlenmiş Halin Kulak Altue Hedu.

Altay, birlik olarak bu saldırılara sessiz kalmayacaklarını, Filistin’de de bugüne kadar sessiz kalmaya devam edeceklerini söyledi.

Toplantıda, katılımcıların hatıra fotoğrafını çekmesinin sona ermesi sona erdi.


Mehmet Kuşukavesi.
Haber7.com – Gece Sorumlusu

Haber 7 - Mehmet Kuşukavesi.

Editör Hakinda

Orta ve Lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Üniversitede gelişmelerini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünü tamamladım. Haber7.com’da gazetecilik mesleğine ilk adımını 2008 yılında attı. Tüm kategorilerde 15 yıllık profesyonel editörlük kariyeri. Meslek yuvina Haber7.com’da ‘Gece sorusu’ olarak devam ediyor.