Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Kuzey Carolina’da gizemli bir nesne bulundu ve uzmanlar bunun SpaceX Dragon enkazı olabileceğini söylüyor

Kuzey Carolina’da gizemli bir nesne bulundu ve uzmanlar bunun SpaceX Dragon enkazı olabileceğini söylüyor

Şüpheli uzay çöpü parçasıyla bağlantılı olarak herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Kuzey Carolina’da bir adam, uzak bir yürüyüş parkurunda devasa, gizemli bir nesne bulduğunda şaşırdı. Göre New York Postası, Lüks bir kamp alanında bahçıvan olan Justin Klontz, tuhaf görünümlü çivilerle bir arada tutulan yoğun metal tabakalarla kaplı devasa nesneyi bulduğunda “şok” olduğunu söyledi.

Yanmış karbon fiberle kaplı gibi görünen enkaz, çıkışa göre en az 3 fit genişliğinde, yaklaşık 1 inç kalınlığında ve yaklaşık 4 fit yüksekliğinde. Ceset yanmasına rağmen çevrede herhangi bir hasar belirtisi görülmedi.

Klontz yerel bir televizyon kanalına, “Bu, ömürde bir kez olur, her gün olmaz. Bunun ne olduğunu bilmiyoruz. Tek bildiğimiz, buradan olmadığıdır” dedi.

“Ona bir ip bağladım ve çim biçme makinesiyle uyuşturdum. İnmesi milyonda bir ihtimal, özellikle de ormanın içinde rayların dışında bir yere düşerse onu asla bulamazsınız, ama yere düştü yolda” diye açıkladı.

Buradaki resme bakın:

Bir adam, Kuzey Carolina’daki bir dağ yolunda gizemli bir nesne bulduğunda hayrete düştü
ilesen/gaukonigshofen içindekuzey Carolina

Uzmanlar, Amerikan “uzay” web sitesine göre nesnenin SpaceX’in Crew Dragon uzay aracından Dünya’ya düştüğünü tahmin ediyor. Space.com’un web sitesi. Gökbilimci Jonathan McDowell X’e eklendi Enkazın “kesinlikle Salı günü bu konumu takip etmek için geri dönen Crew-7 Dragon bagajının bir parçası olduğuyla tutarlı görünüyor.”

Dragon uzay aracının iki ana bölümden oluştuğunu belirtmekte fayda var: kapsül ve gövde. Gövde, yükseliş sırasında uzay aracını destekler ve basınçsız kargo taşır. Normalde gövde yeniden giriş sırasında atmosferde yanar, ancak bazen bir kısmı hayatta kalabilir ve Dünya’ya geri dönebilir.

Kamp alanı sahibi Glamping Collective, bunun tam olarak ne olduğunu ve nereden geldiğini öğrenmek için havacılık uzmanlarına ulaşmayı planladıklarını söyledi.

READ  Attoscience süper iletkenliğe giden yolu aydınlatıyor

“Uzay enkazı, hakkında konuşmayı beklediğimiz şeyler arasında yoktu. Aklımıza gelen tek şey, onun düşen bir tür uzay enkazı olduğuydu. Bir uçağın dışında hiçbir şeye benzemiyor. ” dedi The Glamping Collective’in sahibi Matt Barry.

Şüpheli uzay çöpü parçasıyla bağlantılı olarak herhangi bir yaralanma bildirilmedi.