Nisan 20, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lakers – Grizzlies Final skoru: Anthony Davis, Pau Gasol gecesinde galibiyeti garantiledi

Lakers – Grizzlies Final skoru: Anthony Davis, Pau Gasol gecesinde galibiyeti garantiledi

Pau Gasol’un formasının kirişlere tırmandığı hatırlanacak bir gecede, Lakers odaklanmaya devam etti ve Gasol’un başlangıçta draft ettiği takımı yendi. Memphis Grizzlies 112-103. Ve dördüncü turda, oyun parlamaya devam ederken, Anthony Davis ve Lakishu mücadele eden Grizzlies’i durdurdu.

Daha çok bir anormallik haline gelen Davis bu gece olağanüstüydü. Warriors’a karşı 38 sayılık performansını bu gece 30 sayı ve 22 ribaund ile takip etti. Boyadaki hakimiyeti Jarin Jackson Jr.’ı ciddi bir belaya soktu ve dördüncü vuruşta Grizzlies’i devre dışı bırakmasına yardımcı oldu.

AD dikkatlerin çoğunu toplayabilir ama Dennis Schroeder ve Austin Reeves bu gece harikaydı.

Dennis 17 sayıyla oynadı ve üçüncü çeyrekte Lakers’ın öne geçmesi sırasında harikaydı, liderliği yeniden ele geçirip oyunu kontrol ettiler. Reaves topla daha fazla oynamaya devam ediyor ve bunu yaparken de iyi görünüyor. 32 dakikada 17 sayı, 7 asist ve 4 ribaund kaydetti. Sırası ne kadar yüksekse, tavanı da o kadar yüksek olur.

Lakers’ın yuvarlandığını söylemeye cüret ediyorum. Arka arkaya iki kez kazandılar, 32-34’e yükseldiler ve şu anda Batı’da dokuzuncu sırayı aldılar ve bu da onları 16 maç kala tekrar harekete geçirdi.

Grizzlies, deplasmanda mücadele eden takım. Geceye girerken, 25 kayıplarının 20’si dışarı çıktı. Oyuna başlamak için savunmada iyi oynadılar ancak AD için bir cevapları yoktu. İlk çeyrekte 13 sayı üreterek mor ve altının üstünlüğünü sağladı.

Çok az kurşunla Reaves, Memphis’i uzakta tutmak için ikinci birimle iyi çalıştı. Topu sahaya doğru iter ve açık oyuncular bulur, ribaundlar alır, ikinci şans puanları yaratır ve yarıda takımın en iyi ikinci artı-eksi +5’ini alırdı.

İyi bir performans, AD’ye ikinci çeyrekte birkaç dakika daha rahatlama sağladı, bu, yüzüne bir şut çekip soyunma odasına bir an daha koşmasına neden olan bir vuruş yaptığında daha da uzadı.

Davis geri döndüğünde, Lakers yarıda üç dakikadan az kala yedi sayı gerideydi. LA sahaya çıkıp arka arkaya Lakers takla atmaya zorladığında ve her iki malını da dönüştürdüğünde hemen daha iyi görünüyordu. Araya girdiğimizde açığı bire indirdiler.

Devre arası genellikle banyoyu kullanma, atıştırmalıklar ve bir veya iki içki alma zamanıdır.

Bu aksam olmaz.

Bu gece Lakers, kirişlere bir Pau Gasol forması giyiyordu ve Crypto.Com Arena’da koltuk boş değildi. Gün boyunca makaleler, videolar ve maç öncesi bir basın toplantısı ile saygılar serpildi. Her şey, Kobe’nin 8. ve 24. sıralarının yanında formasını açmasıyla doruğa ulaştı.Pau’nun gözlerinde yaşlar doldu, eminim ki bu Lakers’a sadık birçok kişi içindi.

Havadaki tüm duygu ve Laker geçmişine rağmen, oyunun hala oynanması gerekiyor! Üçüncü devrenin yarısında Lakers, Davis’in iki serbest atışıyla liderliği yeniden ele geçirdi ve bir Troy Brown Jr. güçlü smaçtan sonra, Los Angeles dördüncü turda iki sayılık bir farkla sürücü koltuğuna geri döndü.

Ancak oyun dengedeyken, Memphis 9-1 öne geçerek on dakika kala liderliği yeniden kazandı. Lakers, çeyrekte her fırsatta Anthony Davis’e sağ kanattan topu vererek karşılık verdi. AD Dennis’i potaya doğru koşarken buldu ve bir çift serbest atış ve Dave Davis’in Rui Hachimura’ya pas vermesinin ardından, Lakers beş sayılık bir üstünlük sağladı ve bir daha arkasına bakmadı.

ana prizler

Anthony Davis’in şu anki formunu tanımlamak için kullanılabilecek sayısız sıfat var ama benim kullandığım sıfat sansasyonel. LeBron James ve D’Angelo Russell hala yokken isteyebileceğiniz tek şey buydu; Timberwolves’a karşı 38, Warriors’a karşı 39 ve bu gece 30 sayı. Başka bir Los Angeles süperstarıyla eşleştirilen Laker büyüğünü onurlandıran bir gecede AD, onun bir NBA Great 75 oyuncusu ve geleceğin Hall-of-Famer’ı olmasının tüm nedenlerini hatırladı.

Lakers, D-Lo’nun kadroya geri dönebileceğine dair iyimserlikle Cuma günü Raptors’a karşı mücadele edecek. Los Angeles, altıncı sırayı alma hedefinden artık sadece iki maç uzakta değil, bu hedef artık oyunda çokça var.

Edwin’i Twitter’da şu adresten takip edebilirsiniz: Ha-ha-ha-ha-ha-ha.

Devamını oku

READ  Astros puanları Yankees'e karşı: Houston, beklenmedik kaynaklardan gelen Homers Justin Verlander'ın arkasındaki ilk ALCS maçını kazandı