Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Larian, Baldur's Gate 3 DLC'si üzerinde çalışmaya başladı, ardından iptal etti: “The Studio Was Elated”

Larian, Baldur's Gate 3 DLC'si üzerinde çalışmaya başladı, ardından iptal etti: “The Studio Was Elated”

GDC 2024'teki bir konuşma sırasında Baldur's Gate 3'ün yönetmeni Soen Finke, Larian Studios'un Çarşamba günü Oyun Geliştiricilerinin Seçimi Ödülleri'nde bir kez daha Yılın Oyunu ödülünü alan prestijli RPG için herhangi bir DLC, genişleme paketi veya devam oyunu yapmayacağını duyurdu. Ancak IGN'e konuşan Vincke, Larian'ın DLC üzerinde çalışmaya başladığını ve diğer projelere geçmeden önce Baldur's Gate 4'ü yaratma olasılığını düşündüğünü söyledi.

Finke, “Bütün bu başarının ardından bariz olan şey bir DLC oluşturmaktı, biz de bir DLC oluşturmaya başladık. Hatta BG4'ü düşünmeye bile başladık” diyor. “Fakat henüz BG3'ü bitirmedik ve yeni bir şeyle ilerlemek bize yanlış geldi. Ayrıca sistemi bir video oyununa dönüştürmek için de çok zaman harcadık ve yeni şeyler yapmak istedik. Pek çok sınırlama var. D&D'yi yaratmaya yönelik ve 5. baskı bir video oyununa yerleştirilmesi kolay bir sistem değil. Denemek istediğimiz bir sürü yeni dövüş fikrimiz vardı ama bunlar birbiriyle uyumlu değildi.”

Larian, Baldur's Gate 3 DLC'si üzerinde çalışmaya başladı ancak sonunda bir sonraki oyununa odaklanmaya karar verdi.

Vincke daha önce 5. Baskı ile çalışmanın zorluklarından, özellikle de oyuncuların 12. seviyeye ve ötesine ulaştıklarında ne kadar güçlü olacaklarından bahsetmişti. Yayınlandıktan kısa bir süre sonra Larian Studios, ekibin yeni içerik yapmak istediğini ancak bunun ne olacağını henüz bilmediğini söyledi. Larian Studios şu ana kadar çoğunlukla yeni bir sonsöz ve ekstra sonlar gibi lansman sırasında mevcut olmayan içerikleri eklemeye odaklandı.

DLC'yi oluşturma zamanı geldiğinde Finke, Larian'ın bu önerileri değerlendirdiğini söyledi. “Takımın bunu yaptığını görebiliyordunuz çünkü herkes bunu yapmamız gerektiğini düşünüyordu, ancak bu aslında kalpten gelmiyordu ve biz daha çok kalpten gelen bir stüdyoyuz. Bizi sefalete sürükleyen de buydu ve aynı zamanda başarımızın da nedenleri oldu.”

“Heyecanlandılar”

Venky, Noel tatili sırasında tatile çıktığını ve geri döndüğünde kararını verdiğini söylüyor. '[I] Geri döndüm ve takıma şunu söyledim: “Bunu yapmayacağımızı biliyorsun.” Değişeceğiz ve BG3'e başlamadan önce yapmayı planladığımız, konuştuğumuz diğer şeyleri yapmaya başlayacağız.' Bunlar her zaman bir sonraki planlarımızdı, yapmak istediğimiz birkaç oyunumuz ve birçok konseptimiz var. O halde BG3'ü bitirelim, harikaydı. Biz işimizi yaptık. Başı, ortası ve sonu olan bir hikaye. O halde bu muhteşem mirası devralmak için meşaleyi başka bir stüdyoya devredelim.”

READ  Yeni HP Envy x360 dizüstü bilgisayar ilk "IMAX" bilgisayar olacak

En önemlisi, bu listenin sadece grubumuzun görüşü olduğunu ve kendi oluşturduğunuz listeden daha “doğru” veya “yanlış” olmadığını unutmayın. Bahsi geçmişken: Kendi sıralamanız varsa ve bunu dünyaya duyurmak istiyorsanız, sizi oynatma listesi aracımızı kullanarak En İyi 25 (veya İlk 100!) PC oyunu listesini oluşturmaya ve bunu paylaşmaya davet ediyoruz. yorumlar.” src=”https:// asset-prd.ignimgs.com/2022/09/23/top25modernpcgames-slideshow-1663951022529.jpg?width=888&crop=16%3A9&quality=20&dpr=0.05″ class=”jsx- 2920405963 progressive-image jsx-1049729975 görüntü en boy oranı en boy oranı-16-9 jsx-3398679358 fareyle üzerine gelme opaklığı yükleniyor”/>

Stüdyonun tepkisi sorulduğunda Finke, ekibin “çok mutlu” olduğunu söyledi.

“Enerjiyi toplayamadığım için bana kızacaklarını düşündüm. Beklemediğim bir sürü neşeli yüz gördüm ve aynı duyguları paylaştıklarını görebiliyordum, bu yüzden hepimiz aynı durumdaydık.” Birçok geliştirici bana geldi ve “Allah'a hamdolsun” dediler.

“Her zaman ilk fikirle başlayan kişi benim ve daha sonra bunu takıma veriyorum ve onlar da bunun üzerinde çalışmaya başlayıp bunu çok daha iyi bir şeye dönüştürmeye başlıyorlar. BG3 sırasında onlara bir sonraki oyunun ne olacağını sordum.. .Heyecanlı olduklarını görseydim 'Tamam, hadi yapalım' derdim. Görmezlerse çizim tahtasına geri dönerdik. Yani yapmayı planladığımız bazı şeyler konusunda çok heyecanlılardı. O zaman bunun BG3 DLC'yi yapmaya başlamanın pivotu olması bekleniyordu çünkü yaptığınız şey… BG4 ya da DLC'ye karşı herhangi bir düşmanlığımız yoktu ama kalbimiz “Orada. Bu daha çok bir angaryaydı” aslında heyecanlanıyorum. Şimdi odada yeniden heyecan var ve bu çok önemli bir şey.”

Artık salonda yeniden heyecan var ve bu çok önemli bir şey.

Vincke, bir sonraki oyunun Divinity: Original Sin 3 olmayacağını ve oyunun “düşündüğünüzden farklı” ama “yine de tanıdık” olacağını söylüyor. Finke, başka bir yerde yeni projenin “Cüce” Baldur's Gate 3 kapsamıOyunun kapsamı göz önüne alındığında bu etkileyici olurdu.

READ  Blade Assault, 31 Mart'ta PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One ve Switch için çıkıyor

Bu arada Vincke, Larian Studios'un hala Baldur's Gate 3 için platformlar arası mod desteği de dahil olmak üzere daha fazla yeni içerik üzerinde çalıştığını doğruladı. Bundan sonra Astarion, Karlach ve Baldur's Gate 3'teki diğer sevilen karakterlerin geleceği, Wizards of the Coast'un elinde olacak.

Öyle ya da böyle Baldur's Gate 3 arkasında etkileyici bir miras bırakıyor. Orijinal incelememizde ona mükemmel bir 10 verdik ve ödül sezonunu neredeyse silip süpürdü. Bitirmiş olsanız bile hala görülecek çok şey var; bu yüzden Baldur's Gate 3'ün tam açıklamasına göz atmayı unutmayın. Finke'ye gelince, o, bir sonraki oyununda ilk bölümü çözdüğünü düşünüyor. Ancak eğer Baldur's Gate 3'ün geliştirilmesi gibi bir şey varsa ve tamamlanması altı yıl sürdüyse, onu oynayabilmemiz biraz zaman alabilir.

Kat Bailey, IGN'in haber direktörü ve Nintendo Voice Chat'in ortak sunucusudur. Herhangi bir tavsiyen var mı? Ona @the_katbot adresinden doğrudan mesaj gönderin.