Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Leah Thomas tartışması: Eski Olimpiyat yüzücüsü NCAA’nın kendileri için ‘daha büyük sorunlara’ neden olduğunu söyledi

Leah Thomas tartışması: Eski Olimpiyat yüzücüsü NCAA’nın kendileri için ‘daha büyük sorunlara’ neden olduğunu söyledi

yeniArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Pennsylvania Üniversitesi’nden yüzücü Leah Thomas Cuma günü 500 serbest yarda NCAA Division I unvanını kazandıktan sonra yoğun tartışmalara yol açtı ve ilk oldu transseksüel kadın unvanı kazanmak için.

Etkinlikten sonra çeşitli platformlardan Thomas’ın zaferine tepkiler yağdı. Bazıları sporcuyu engelleri yıktığı için överken, diğerleri onu şampiyonluk unvanına sahip olduğu için eleştirdi. biyolojik erkek.

Eleştirmenler arasında Pazartesi günü “Fox and Friends”e katılan ve ülkede eşitlik çağrısında bulunan eski Ekvadorlu Olimpik yüzücü Felipe Delgado da vardı. kadın sporları.

NCAA Yüzme VA TECH’in Transseksüel Katılım Politikası: “Son Noktanın Benden Alındığını Hissediyorum”

Pennsylvania Üniversitesi’nden (solda) transseksüel kadın Leah Thomas (solda) 500 yard serbest stili kazandıktan sonra podyumda poz verirken, madalya kazananlar (LR) Emma Wyan, Erica Sullivan ve Brock Fordy NCAA Division I kadınlar yüzmede bir fotoğraf için poz veriyor ve kadın yüzme. Amper. Dalış Şampiyonası 17 Mart 2022’de Atlanta, Georgia’da.
(Fotoğraf Justin Casterlin/Getty Images tarafından)

için bir fırsat olduğunu burada belirtmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Ulusal Collegiate Atletizm Birliği Dahil etme konusunda daha katı politikalar benimsemek trans sporcularve bunu Şubat ayında yapabilirlerdi, ancak görünüşe göre sezon ortasında pozisyonlarını değiştirerek ve kendilerine daha büyük sorunlara neden olarak dava açmamayı seçtiler veya davadan kaçınmayı seçtiler, ”dedi ev sahibi Steve Dossey.

“Bence Amerika’nın kendilerinden çok daha katı olan yüzme politikalarını benimsemiş olsalardı, birçok tehlikeden kaçınabilirdik. tartışma Bu hafta sonu oldu ve sen ve ben burada oturup bu harika sporcuların başarıları hakkında konuşup kutlayabiliriz.”

FOX HABER BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

1996 ve 2000 Yaz Olimpiyatları’nda yarışan Delgado, organizasyonun “Amerika Birleşik Devletleri’nde yüzmenin yönetim organı” olduğu için ABD yüzme kurallarına uyması gerektiğini söyledi.

READ  Tori Husky ve Regan Smith, tüm zamanların en iyi 100 havacılık sanatçısı listesinde 3. ve 5. sırada yer alıyor ancak Smith, Paris'i özleyecek.