Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Corey LaJoie’nin Spire Motorsports gibi en iyi kariyer puanı kazandı

Corey LaJoie'nin Spire Motorsports gibi en iyi kariyer puanı kazandı

Hampton, Gürcistan – Kurt Bosch tebrik etmeye geldim Cory Lagoy Pazar günkü Atlanta Motor Speedway’deki Kupa yarışından sonra. Ben de yaptım Chase Briscoe.

William Byron kazandıktan sonra önden bitirirkenLaJoie kariyerini en iyi beşinci sırada bitirmenin keyfini çıkardı.

Lagoy, NBC Sports’a verdiği demeçte, “Bence her açıdan bunu bir galibiyet olarak görmeliyiz.”

İki kez Xfinity şampiyonu olan Randy Lagoy’un oğlu Cory’nin yeteneği henüz sorgulanmadı. Sadece fırsatlar önüne geçmedi. Bir zamanlar imrenilen bir potansiyel gün olan 30 yaşındaki LaJoie, diğerleri yarışmaya ve kazanmaya devam ederken, kariyerini kesintiye uğratan bir sponsorluk eksikliği gördü.

Kupaya odaklanarak geri döndü, ancak Lagoy yetersiz finanse edilen takımlar için yarıştı. İlk Daytona 500 yarışı 2017’de BK Racing ile yapıldı ve kendisine yarışmaması durumunda organizasyonun 83. takımı kapatmak zorunda kalacağı söylendi.

Yarışı yaptı ve zincire takılmaya devam etti. LaJoie ve Spire Motorsports, büyük takımlarla küçük takımlar arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan yeni bir otomobille bu sezon ilerleme kaydetti.

Atlanta’da altıncı bitiş çizgisini geçti ama NASCAR cezalandırdığında bir yer kazandı Kristof Çan, son turda çizginin altına indiği için çizgiyi ikinci kez geçti. NASCAR, Bell’i ana turdaki son araba olan 23. sıraya düşürdü.

LaJoie’nin Pazar günü beşinci bitirmesi, Spire Motorsports’un o zamandan beri aldığı en iyi sonuçtu. Justin Haley 2019’da Temmuz Daytona’yı kazandı. LaJoie, beş yarışta ilk 15’te üç sırayı aldı – önceki 168 Kupa yarışında başaramadığı bir başarı.

Ayrıca Baş Mürettebat Ryan Sparks olmadan da yaptı.Phoenix Yarış Pisti’nde bir takım arabasından bir tekerlek çıktıktan sonra yarışan ilk dört tekerlekli süspansiyon sistemine hizmet ediyor.

Lajoie, NBC Sports’a “Bütün yıl boyunca akıllı davrandık” dedi. “Tekerleğin düştüğü geçen hafta dışında 18-22’lik bir araçtık ve başkalarının hatalarından faydalandık. Hatalarımızı en aza indirmeye devam ettiğimiz sürece kim bilir nereye varacağız. Kontrol bizde.” şimdi kontrol edebileceğimiz şeyler.”

READ  NBA'den Joe Dumars, Draymond Green'den, Pistons'un kaymasından ve sezon boyunca şampiyonada yapılabilecek olası ayarlamalardan bahsediyor

Yeni arabada bile akıllıca yarışmak zorunda kaldı. Art arda hafta sonları Auto Club Speedway, Las Vegas ve Phoenix’te aynı arabayı kullandı. Halen Las Vegas’ta 15. sırada koşuyor.

LaJoie, Pazar günü Atlanta’da çimlerin arasından kaymasına neden olan bir kazanın üstesinden geldi ve kupadaki ilk sonucuna ulaştı.

“Bütün gün at binerek bunlardan birini asla kazanamazsın,” dedi. “Katılmanız ve pist pozisyonunu almanız ve ilk etap için oldukça fazla tutmanız gerekiyor. Bizim için beş, finansal olarak, bir puan, zaten puanlara bakıyoruz. (Auto Club) çite çarptım ve verdim. 10 puan (deplasmanda) sadece bir hata yaptım. Bu 10 puanı (Pazar) telafi edebildiğime sevindim.”

Sonuç olarak, LaJoie sürücüler sıralamasında 24. sırada. O dört puan geride Ricky Stenhouse Jr. sekiz puan önde Denny Hamlin26. sırada yer almaktadır.

——————————————————————————————————————————————— ——————————————————————————————————————————————— ————————————————————————

lastik sorunları Ross ChastainRicky Stenhouse Jr. ve Tyler Riddick Önünde veya yakınında koşarken Katılımcıları ve Goodyear’ı şaşırttı.

Stenhouse, önde koşmanın üç Chevrolet sürücüsü için de bir faktör olup olmadığını merak etti.

“Yarış arabanızda daha fazla hava varken viraja girme şeklinizdeki hız farkının bir faktör olup olmadığını bilmiyorum” dedi. “Arkadaki adamların birinin arkasında fazla yük yok. Lastiği aşırı yüklemek onu öldürdü mü bilmiyorum. Antrenmanlarda çok fazla lastik aşınması görmedik, bu yüzden sanırım giymiyorsun.” sanırım.”

Rudi Vogel, kazanan ekip şefi William ByronStenhouse’un düşüncesinde bir şey olabilir, dedi.

Vogel, “İkinci veya üçüncü olmak için %70’lik gaza kıyasla hız yapmak ve sürmek için oldukça fazla koşmak zorunda kalmak, kesinlikle lastikler üzerinde daha fazla stres, bu yüzden orada kendimizi yönetmek gibi bir şey” dedi.

“William’ı bazı kaldırmalar yapması için eğitmeye çalışıyordum ve eğer biraz kaldırabilir ve biraz yavaşlayabilirsek ve sollamazsak, lastikleri kurtarabiliriz. Elbette yeniden asfaltlama yaparken, her zaman lastikler için endişelenirsiniz. Lastikleriniz sağlam olsun çünkü çok yükünüz var ama sonunda onlara Yeterince ısı veriyorsunuz ve patlıyorlar. Kesinlikle aklımızda.”

READ  Giants News, 2/25: Brian Dabol, maaş sınırı kurbanları ve daha fazlası
Tyler Riddick, Pazar günkü Atlanta Motor Speedway’deki Cup yarışında öne koşarken lastik sorunu ve patinaj yaşayanlar arasındaydı. (Sean Gardner/Getty Images’ın fotoğrafı)

Goodyear’ın yarış lastiği satış direktörü Greg Staker Pazar günü yaptığı açıklamada, şirketin bu üç araçla ilgili sorunları araştırdığını söyledi.

“Normal araçlardaki ağır yüklü pozisyonların çoğu sağ ön tarafta, bu yüzden doğru yönü görmemiz biraz benzersiz,” dedi. “Çeşitli turlar. Çoğunlukla daha uzun. Lastiklerde 50 turdan fazla olan adamlarımız olduğunda, antrenmanlarda herhangi bir belirti görmedik. Bu biraz sürpriz oldu.

“Bildiğimiz tek şey, hepsinin aynı türden olduğu. Bu bir faktör olsun ya da olmasın, tesadüften fazlası gibi görünüyor. Kurulumlarda tutarlı olan şey. Bulmaya çalışacağımız şey bu. dışarı.”

——————————————————————————————————————————————— ——————————————————————————————————————————————— ————————————————————————

Pazar günkü yarışın başarısı ile46 büyük değişikliğin geçmiş performansıyla işaretlenmiş olan soru şu hale geliyor: Texas Motor Speedway, değiştirilecek Speedway Motorsports pistlerinde bir sonraki ise Hayranların ilgisini çekmek için bu pistte otoyol yarışları oluşturmak.

Speedway Motorsports’un başkanı ve CEO’su Marcus Smith, Atlanta’da gördüklerinden etkilendi ancak Pazar günkü yarışa göre Teksaslılarda değişiklik yapmaya hazır değil.

Smith, Atlanta Motor Speedway’in yenilenmesinden ve viraj dönüşlerinin hızlanmasından sonraki Kupa yarışı hakkında “Bunun nasıl olabileceğine dair fikirlerim vardı” dedi.

“Ne alacağımızdan gerçekten emin değildim, ancak bence NASCAR ve takımları yeni nesil araçla harika bir iş çıkardı. Yeni Nesil Atlanta ile mükemmel bir şekilde eşleşiyor, ancak bu yıl ondan harika yarışlar çıkardık. LA Coliseum, o zamandan beri her yarışta. Sanırım, yarış tutkunları olarak, sezona başlamak için gerçekten eğlenceli bir sürüş yapabildiğimiz için hepimiz şanslıyız.”

Teksas’a gelince?

Smith, “Texas Motor Speedway’e gidip yeni nesil otomobilin orada nasıl yarıştığını görmek için gerçekten heyecanlıyım” dedi. “Bu yıl Fontana ve Las Vegas Motor Speedway’de yaptığımız yarışlara baktığınız zaman, bu pistlerde gördüğüm açık ara en iyi yarışlardı. Bu yeni arabada farklı şeyler farklı şekillerde işliyor.”

READ  Blue Jays, bir höyük ziyaretinin ardından düştü, debriyaj eksikliği

——————————————————————————————————————————————— ——————————————————————————————————————————————— ————————————————————————

toplam ne kadar Pazar günkü yüksek hızlı yarış tarzı kazalara 31 araba karıştı Atlanta’da.

Karşılaştırma için, bu yılki Daytona 500 kazasında 26 araba yer aldı.