Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

LeBron, Bronny’nin USC’deki ilk maçının Lakers maçına göre öncelikli olduğunu söyledi

LeBron, Bronny’nin USC’deki ilk maçının Lakers maçına göre öncelikli olduğunu söyledi

OKLAHOMA CITY — LeBron James, en büyük oğlu Bronny’nin üniversitede ilk basketbol maçına çıkmasını görmekten heyecan duyuyor ve bu da Los Angeles Lakers’ı USC Truva atlarına karşı arka planda kalmaya zorlayacak.

James, Lakers maçından sonra şunları söyledi: “İlk maçını oynamaya hazır olduğunda, takım arkadaşlarıma bizimle aynı gün oynarlarsa bir sonraki maçta onları yakalamak zorunda kalacağımı söyledim.” Perşembe gecesi Oklahoma City Thunder’a 133-110 mağlup olduk. “Aile her şeyin üstünde… ama Bronny gitmeye hazır olduğunda kesinlikle onun ilk maçını izlemeliyim.”

Lakers yolculuğunu 2-2’lik bir mağlubiyetle sonlandırdı ve 14 sayılık bir farkla erkenden teslim oldu, ancak Bronny’nin doktorlar tarafından tam olarak sahaya dönmesine izin verildiğinin açıklandığı gün James’in ruhunu kırmak zordu. USC ile basketbol.

Temmuz ayında takım antrenmanı sırasında kalp krizi geçiren ve James’in ailesinin olası doğuştan kalp kusuru olarak adlandırdığı durumu onarmak için başarılı bir ameliyat geçiren 19 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi, henüz 5-2 Truva atları için bir maça çıkmadı.

Anthony Davis ve D’Angelo Russell, James oğlunu ilk kez görmek için Lakers maçını kaçıracağını açıkladığında şaka yollu dehşet içinde inlediler. Ancak Davies daha sonra gazetecilere, iki kaptanın takımın son yolculuğu sırasında planı tartıştığını ve 38 yaşındaki futbolcunun soyunma odasında tam destek aldığını söyledi.

James ailesinin bir sözcüsü Perşembe günü yaptığı açıklamada, Bronny’nin bu hafta USC personeli tarafından son bir değerlendirmeye tabi tutulacağını, önümüzdeki hafta antrenmanlara başlayacağını ve kısa bir süre sonra oyunlara döneceğini söyledi.

READ  Yavruların Ian Hap'ı takas etmesi "muhtemel" mi?

Önümüzdeki birkaç ay içinde takımların programlarının çakışacağı birkaç tarih var:

28 Aralık – Lakers, Charlotte Hornets’a karşı. Oregon’daki Güney Kaliforniya Üniversitesi

30 Aralık – Lakers, Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. Oregon’daki USC

3 Ocak – Lakers, Miami Heat’e karşı. Güney Kaliforniya Üniversitesi, Kaliforniya’ya karşı

13 Ocak – Lakers, Utah Jazz ile karşılaşacak. Güney Kaliforniya Üniversitesi, Colorado

17 Ocak – Lakers, Dallas Mavericks’e karşı. Arizona’daki Güney Kaliforniya Üniversitesi

27 Ocak – Lakers, Golden State Warriors ile karşılaşacak. USC ve UCLA

James, oğlunun geri dönüş yolunda devam eden ilerlemesi hakkında “Bu sadece gurur verici bir an” dedi. “Ailemizden Bronny için büyük bir heyecan. Aynı şekilde USC için de. Bu onun son 12 haftadır üzerinde çalıştığı bir şey. Yapmayı sevdiği şeyi yapma iznini alması ve takım arkadaşlarıyla birlikte olmaya geri dönmesi ve Üniforma giymek ve buna benzer şeyler kesinlikle keyif verici.”

Philadelphia ve Oklahoma City’deki maçlarını toplam 67 puanla kaybeden James Lakers için işler pek de iyimser görünmüyor. Lakers toplamda 11-9’a gerileyerek 82 maçlık normal sezon programının çeyrek hedefine yaklaştı.

Ancak sakatlıklar devam ederken kadroyu zorlamaya devam eden beş oyuncunun rotasyonu planlanıyor: Jared Vanderbilt (sol topuk), Gabe Vincent (sol diz), Cam Reddish (sağ uyluk), Jackson Hayes (sol dirsek) ve Rui Hachimura (kırık). burun). . Thunder’a karşı müsait değildi; takımın parçaların uyup uymadığını anlaması için önce kendini geliştirmesi gerekiyor.

Lakers antrenörü Darvin Hamm sezonun şu ana kadarki durumu hakkında “Bir değerlendirme yapmak imkansız” dedi.

Ancak Bronny’nin güncellemesi, bu sezon kendine ait büyük hedefleri olan bir takım için büyük resmin bir hatırlatıcısıydı.

Hamm, “Bu muhteşem, dostum,” dedi. “Onun ve ailesi adına çok mutluyum.”

READ  Joey Chestnut ve Mikey Sudo, Nathan'ın ünlü sosisli sandviç yeme yarışmasını kazandı