Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Lester Quinones’tan Steve Kerr’a Basketbol Tarihçisi Referansı Hakkında Komik Metin – NBC Sports Bay Area & California

Lester Quinones’tan Steve Kerr’a Basketbol Tarihçisi Referansı Hakkında Komik Metin – NBC Sports Bay Area & California

Bir oyuncu ve antrenör olarak Steve Kerr, NBA dünyasına ilk adımından bu yana birçok farklı nesilden geçti.

1965 doğumlu Kerr, NBA kariyerine 1980’lerin sonunda başladı ve 2003’te emekli oldu. Ancak oyundan hiç ayrılmadı ve 2014’ten bu yana Warriors’ın baş antrenörlüğünü yapıyor. Takımını önceki şampiyonluk seviyesine döndürmeye hazırlanıyor. 2023-24 sezonunda bazı antrenörlük referanslarının oyuncularının zamanının biraz ilerisinde olduğunu fark etmeye başladı.

Kerr katıldı KNBR’den Tolbert & Cobbs Pazartesi günü, efsanevi antrenör Don Nelson’a en son ne zaman başvurduğu ve geliştirdiği, genellikle “Nelly Ball” olarak anılan, yaygın olarak bilinen hücum saldırısı hakkında harika bir hikaye paylaştı.

“Popüler kültür referanslarım oldukça eski. Bahsi geçmişken, kitabın sonunda [Los Angeles] Lakers [preseason] Maçta Lakers ilk yarıda 70 sayı attı, ben de yedek kulübesinin sonuna gittim ve oynarken oturan oyunculara şöyle dedim: ‘Arkadaşlar, biz öyle değiliz. herhangi bir erkeğe vuruyorum.’ Daha iyi olmaya çalıştığımız şeyler. Biz bunu tersine çeviriyoruz ve kimseyi savunmuyoruz. Biz sadece onları aşmaya çalışıyoruz. Sadece Nelly Paul. Bu sadece Nelly Paul.

“Ve bu konuda hiçbir şey düşünmedim. Ertesi gün, Lester Quiñones’ten bir mesaj aldım, Nelly Ball’u Google’da araştırıyordu ve Nelly Ball’un fotoğrafını çekip ‘Buna bakmam gerekiyordu koç. işareti tam kafamın üzerinden geçti.’ Kendi kendime şöyle düşündüm: “Aman Tanrım, tabii ki oldu. Bu adamlar Nellie’nin koçluk yaptığı sırada doğmamışlardı bile.” Bu yüzden popüler kültürümü güncellemeye başlamam gerekiyor.

Nelson, Warriors’a ilk kez 1988’den 1995’e kadar koçluk yapmıştı. Quiñones 2000’de doğdu.

“Nellie Ball”, Nelson oyunun hızını artırmak istediği için geliştirildi. Bazıları bunun basit bir kavram olduğunu düşünebilir ama Nelson bunu gerçekten başardı. Bunun da etkili olduğu kanıtlandı, çünkü kendisi NBA tarihinin en çok kazanan koçlarından biri.

READ  Şefler vs. Baskıncılar, öne çıkanlar, haberler, spoiler ve canlı güncellemeler

Nellie Ball, 2010 yılında antrenörlükten emekli olduktan sonra bile basketbol dünyasında hâlâ geniş çapta antrenman yapıyor. Ancak Quinones gibi, bazı oyuncular da bunun için bir isim olduğunu bilmiyor olabilir.

Ancak Kerr’in bir sonraki takım toplantısı öncesinde seyircisini tanımayı öğrendiğini söylemek yanlış olmaz.

Dubs Talk Podcast’ini indirin ve takip edin