Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Showtime Sports, stratejik değişim nedeniyle Paramount tarafından kapatılacak – The Hollywood Reporter

Showtime Sports, stratejik değişim nedeniyle Paramount tarafından kapatılacak – The Hollywood Reporter

Showtime Sports için boks zili çalıyor.

Paramount, Showtime’ın spor bölümünün yıl sonunda kapanacağını söyledi.

Paramount Global yaptığı açıklamada, “Kaynakları daha verimli bir şekilde tahsis etmek ve içerik teklifimizi işletme genelinde uyumlu hale getirmek için stratejimizi geliştirirken, boks ve Showtime spor takımı tarafından üretilen diğer içeriklerle artık ilerlememek gibi zor bir karar aldık” dedi. . . “Showtime, geri kalan 2023 boks listesini yayınlamaya, desteklemeye ve yıl sonuna kadar taahhütlerini yerine getirmeye devam edecek. Onlarca yıldır bu ödüllü spor programlarına katkıda bulunan çalışanlarımıza en derin şükranlarımızı sunmak istiyoruz.”

Showtime Sports, boks ve karma dövüş sanatları (Bellator markası aracılığıyla) gibi dövüş sporlarına ve uzun metrajlı spor belgesellerine odaklanarak spor pazarında benzersiz bir yer işgal etti. Showtime’ın spor işinden çıkışı, HBO Sports’un 2018’de boks işinden çıktığı benzer bir hamleyi takip ediyor. HBO hâlâ spor filmleri ve belgeseller çekiyor.

Elbette Paramount’un CBS Sports’ta NFL, kolej futbolu, basketbol ve diğer canlı etkinlikleri içeren bir spor bölümü zaten var. CBS Sports’un, spor belgeleri veya benzeri programlar da dahil olmak üzere şirket içindeki tüm spor içeriğini ileriye dönük olarak denetlemesi bekleniyor.

Şirket Bellator’un sahibi olmasına rağmen MMA promosyonu için bir alıcı arıyordu. Showtime Sports, bu yıl gerçekleşmesi planlanan geri kalan iki boks etkinliğiyle de planlandığı gibi devam edecek.

Kararın açıklanmasının ardından çalışanlara gönderdiği bir notta Showtime Sports Başkanı Stephen Espinoza, haberle ilgili “derin hayal kırıklığını” dile getirdi.

Espinosa, “Şirketin kararı son yıllarda yaptığımız çalışmaları ya da uzun ve gururlu geçmişimizi yansıtmıyor” diye yazdı. “Bu, bu ağa 37 yıldır, özellikle de 2023’te sağladığımız değere yönelik bir suçlama değil. Maalesef hızla gelişen medya pazarında şirket, kaynakları tahsis etmek, öncelikleri sıfırlamak ve yeniden şekillendirmek için zor seçimler yapmak zorunda kaldı. içerik teklifi.” .

READ  Cardinals, Zach Ertz'i serbest bıraktı. Eagles'a dönmek mantıklı mı? – NBC Sports Philadelphia

Bu yılın başlarında Paramount, Showtime’ı Paramount+ yayın hizmetiyle birleştirerek canlı boks maçları ve spor belgeselleri de dahil olmak üzere Showtime’ın programlamasını daha büyük yayın teklifinde birleştirdi.

Eğlence başkanı Chris McCarthy, Showtime’ın stratejisini temel serilere odaklanacak şekilde değiştirdi: Milyarlarca Ve Sarı ceketlerShowtime’ın spor programları birleşme tamamlandıktan sonra da devam etti.

Espinosa’nın notu aşağıda.

Meslektaşlarım ve arkadaşlarım:

Bu sabah şirketin Showtime Sports’u bu yılın sonunda kapatmaya karar verdiği haberini paylaştığımda büyük hayal kırıklığına uğradım.

Showtime Spor ve Etkinlik Programcılığı, 37 yılı aşkın bir süredir spor medyası ekosisteminde önemli bir yere sahip; olağanüstü hikayeler, cesur ve kışkırtıcı belgeseller, düşünceli analizler ve tartışmalar ve elbette dünyanın en büyük dövüş sporları etkinliklerinin olağanüstü canlı prodüksiyonunu sunuyor. tarih. Başkalarının keşfetmek istemeyeceği veya keşfetmek istemeyeceği hikayeleri ve konuları cesurca ve pişmanlık duymadan keşfederek spor, kültür ve toplumun kesişim noktasının aydınlatılmasına yardımcı olduk. Tüm bunları en yüksek standartlarda özen ve kaliteyle yapıyoruz.

Şirketin kararı ne son yıllarda yaptığımız çalışmaları, ne de uzun ve gururlu geçmişimizi yansıtıyor. Bu, bu ağa 37 yıldır, özellikle de 2023’te sağladığımız değere yönelik bir suçlama değildir. Ne yazık ki, hızla gelişen bir medya pazarında şirket, kaynakları tahsis etmek ve öncelikleri yeniden düzenlemek ve yeniden şekillendirmek için zor seçimler yapmak zorunda kaldı. İçeriğini görüntüleyin.

Bugünün haberleri kesinlikle zor ve hayal kırıklığı yaratsa da tamamen kontrolümüz dışında. Dolayısıyla geçmişte benzer zorluklarla karşılaştığımızda yaptığımız gibi, kontrol edebildiğimiz şeyleri kontrol edeceğiz. Yılın geri kalanında abonelerimize ve içerik ortaklarımıza verdiğimiz sözü yerine getirmeye devam edeceğiz; Bizi dünya çapında sporun tartışmasız önde gelen destinasyonu haline getiren en yüksek kalitede, sektör lideri boks programlarını sunmaya devam etmek ve bölümümüzün tarihindeki en iyi yıl olabilecek 2023’te başladığımız işi bitirmek.

Emmy ödüllü belgesellerden televizyon tarihinin en çok hasılat yapan üç izleme başına ödeme etkinliğine kadar, içeriklerimiz ve etkinliklerimizle inanılmaz derecede gurur duyuyorum – ama sahip olduklarımızdan çok daha fazla gurur duyuyorum insanlar. Sıkı çalışmanız, bağlılığınız ve tutkunuz bana her gün ilham veriyor ve Showtime Sports’un kalıcı mirası da bu nitelikler olacak.

samimi olarak,

Steven