Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

LG'nin yeni ultra hafif Gram dizüstü bilgisayarları bazı OLED ekranları ve AI Boost teknolojisini içeriyor

LG'nin yeni ultra hafif Gram dizüstü bilgisayarları bazı OLED ekranları ve AI Boost teknolojisini içeriyor

2024 için Gram Pro 16 ve 17 ile LG Gram Pro 2'si 1 arada modeller var (bunlara daha sonra değineceğiz). Gram Pro 16, standart Wide Quad veya OLED ekranın yanı sıra 2'si 1 arada olarak mevcuttur. 2'si 1 arada, dizüstü bilgisayar ve tablet olarak kullanılabilir ve dokunmatik ekrana, 360 derecelik bir ekrana sahiptir. Ayarlanabilir menteşe ve şarj edilebilir kablosuz kalem.

Hepsi NVMe PCIe 4.0 SSD'ler, NVIDIA GeForce RTX 3050 grafik kartı ve yüz tanıma özelliğine sahip FHD web kamerasıyla donatılmıştır. Tıpkı LG Gram'da olduğu gibi, LG Gram Pro modelleri için de Intel Core Ultra 5 veya Intel Core Ultra 7 işlemciler arasında seçim yapabileceksiniz. Pro serisindeki işlemciler, cihazda yerel olarak işlenen yapay zeka görevlerini hızlandırmak için bir Intel AI Boost NPU içerir.

2024 LG Gram Dizüstü Bilgisayarlar
Resim: LG

Standart LG Gram serisi dört farklı ekran boyutunda (14, 15, 16 ve 17 inç) satışa sunulacak ve Intel Core Ultra işlemcileri içerecek. Hepsinde yerleşik yüksek çözünürlüklü kameralar bulunur; bu da küçük kameraları özellikle iş seyahati sırasında beklenmedik Zoom çağrıları için kullanışlı hale getirir. Ancak en büyüğü bile en hafif dambıl çiftinden daha hafiftir; tam set 2,42 ile 2,98 pound arasında değişmektedir. İki ekrandan daha büyük olanı 2560 x 1600 ekrana sahip; bu da onu video izlemek, kapsamlı çevrimiçi okuma veya fotoğraf düzenleme için daha uygun hale getiriyor.

Tüm yeni LG Gram modelleri, şirketin bilgisayarınız ile Android veya iOS cihazları arasında dosya paylaşımına, fotoğraf aktarımına ve ekran yansıtmaya olanak sağlayacağını söylediği LG Gram Link uygulamasını içeriyor. Uygulama, fotoğraflarınızı kategorilere ayırmak için yapay zeka kullanacak ve fotoğrafları anahtar kelimelere göre aramayı kolaylaştıracak.

READ  Bilgisayar oyunu endüstrisi yapay zekayı nasıl benimsiyor?