Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Liderler, teknik direktör Sam Mills’in üçüncü savunma hattını vurdu ve Jeff Zgonina’yı yükseltti

Liderler, teknik direktör Sam Mills'in üçüncü savunma hattını vurdu ve Jeff Zgonina'yı yükseltti

Süspansiyon

Antrenör Ron Rivera, Washington kaptanlarının Salı sabahı savunma hattı koçu Sam Mills’i görevden aldığını duyurdu. Zamanlama şaşırtıcıydı – Rivera eğitim kampı sırasında koçunu hiç kovmadı – ve Rivera, kararı savunma hattının geçen sezonki kötü performansı nedeniyle değil, sezon dışı eğitim kampında gördükleri nedeniyle aldığını söyledi.

Ayrıntıları vermeyi reddederek, “Felsefede çok az fark vardı,” dedi. “[This was because of] fark ettiğim bir şey ve [I] Sadece bunun…yapılması gerektiğini hissettim.”

2020’den beri takımın savunma hattı antrenör yardımcısı olan Jeff Zgonina, Mills’in yerine terfi etti.

Mills’in iki tam sezonunda, yıldızlarla dolu galibiyet beklentileri karşılayamadı. Sakatlıklar ve disiplin eksikliği birime zarar verdi ve geçen sezonun başlarında Rivera, sezona son verilen Chase Young ve Sweet Montez’i, galibiyet serisi baskı oluşturmak ve rakip orta saha oyuncularını kontrol altına almak için mücadele ederken görevlerini tutarlı bir şekilde oynamadıkları için eleştirdi.

Hafta sonu boyunca Rivera, Mills’in antrenmanını hafifletti, böylece Canton, Ohio’ya gidebilirdi. Babası ölümünden sonra Pro Football Hall of Fame’de onurlandırıldı.. Pazartesi günü Mills geri döndü ve grubunu eğitti. Ertesi gün, Rivera onu takım antrenmanından önce sabah 9’da kovdu.

Rivera, kararı vermeden önce oyunculara danışmadığını söyledi. Kariyerinin ilk 15 yılını Carolina Panthers ile geçiren ve 2011’den 2019’a kadar Carolina Rivera ekibiyle çalışan Mills’i ayırmanın “çok zor, çok zor” olduğunu söyledi. Rivera’nın Washington ile ilk randevuları arasında Ocak 2020’de.

Rivera atandıktan kısa bir süre sonra, savunma koordinatörü Jacques del Rio Washington grafiğini 3-4’ten değiştirdi 4-3’e kadar. Bu, savunma hattının sahada daha agresif bir yaklaşım kullanarak teknikleri değiştirdiği anlamına gelir. Duruma aşina olan üç kişiye göre, bazı oyuncular hangi yöntemin en iyi olduğu ve hangisinin sürtüşmeye neden olduğu konusunda anlaşamadılar.

READ  Adam Duvall sezon sonunda bileğinden ameliyat olacak

İki kişi, galibiyet serisinin 2021’de kötü performans gösterdiğini, oyuncuların bölünmüş kaldığını ve Mills’in odanın kontrolünü ele geçirmekte zorlandığını söyledi. Aralık ayında tansiyon yükseldi. Dallas’taki bir patlama kaybının ikinci çeyreğinde Mills, Daron Payne’e Tim Settle için sahayı terk etmesini söyledi, ancak Payne reddetti, iki kişi söyledi. Daha sonra, kenarda, Jonathan Allen, Payne’e saldırdı, Allen’ı bıçakladı ve Allen, Payne’e saldırdı – Mills’in kolunu aralarına koymasına rağmen.

Bir kişi, sezonun başlarında Rivera koçlarının her biriyle bir araya geldiğinde Mills’e daha fazla galibiyete ihtiyacı olduğunu söyledi. Washington ayrıca mürettebatını da değiştirdi – Ioannidis ve Settle dışarı çıktı, Fedarian Mattis ikinci turda kazandı – ancak Ağustos ayı başlarında bu yeterli değildi. Rivera, kritik üçüncü yılından önce başka bir değişiklik yapmaya karar verdi.

Mills ile konuştuktan sonra Rivera, önce hat işçileri olan Zgonina ile tanıştı. Washington’da altı yıl geçirdikten sonra, Allen “orada [are] Çok az şey beni şaşırtabilirdi” ama Mills’in çekim zamanlaması bunlardan biriydi. Bunun geleceği hakkında “hiçbir fikri olmadığını” söyledi.

Allen, “Günün sonunda üzücü” dedi. “Koç Sam ve ben gerçekten iyi gidiyorduk. Savunma birimi olarak gerçekten biraz ilerleme kaydediyorduk. Bu NFL. İnsanlar sadece bunun harika bir oyun olduğunu ama korkunç bir iş olduğunu hatırlamalı.”

Eğitim sırasında Zgonina savunma hattı egzersizleri yaptı. 52 yaşındaki Zgonina, Mills’den daha gürültülü ve daha belirgin bir koç. Sık sık uzaktan duyulabiliyordu ve bir gün önce kampta antrenman yaparken, yanlışlıkla çok kolay hale getirdiğinde denizcilerin grev uygulaması için geçiş kartları atıyordu.

Küçük bir atıştı, diye haykırdı, kendini küçümseyerek.

Salı günü sahada, defansif Hall of Fame Warren Sapp’a yardım etti ve yakın zamanda emekli olan franchise ikonu Ryan Kerrigan, Zgonina’ya yardım etti. Rivera, zamanlamanın tesadüfi olduğunu söyledi – Kerrigan birkaç haftadır koçları takip ediyordu ve Sapp sezon dışı antrenmanlarda takıma yardımcı oldu – ve her iki eski oyuncunun da gayri resmi danışmanlık rollerinde kalacağını söyledi. Brent Wesselmayer, yardımcı defans oyuncusu/nikel koç, uçlara yardım edecek.

READ  Ön çapraz bağ sakatlığı olsa bile Jameson Williams çok iyi bir seçim olur.

Mills ve Zgonina arasındaki en büyük farklardan biri, Mills’in kolejden sonra futbol oynamayı bırakıp Zgonina’da devam etmesidir. 1993’te Zgonina, Purdue’dan NFL için ayrıldı ve 1995’te Carolina Mills’in babası da dahil olmak üzere 17 sezon boyunca yedi takımda oynadı. Zgonnina 2009 sezonundan sonra emekli oldu, koçluk kariyerine 2013’te başladı ve San Francisco’da defans hattı antrenörü olarak çalıştı. 2017 ve 2018’de. Ocak 2019’da kovuldu ve Washington’daki eğitime dönmeden önce sezon dışında oturdu.

Açılış basın toplantısında Zgonina şok oldu – “Bu sabah uyandım ve hiçbir fikrim yoktu” dedi ve NFL’de oynamanın ona yardımcı olacağı fikrini küçümsedi. Liderlerin planının değişmeyeceğini, teknolojilerin değişmeyeceğini ve değişmeyeceğini söyledi.

“Buraya şampiyonluğu kazanmaya yardım etmek için geldim ve asıl hedef bu” dedi. “Hiçbir şeyi değiştirmiyorum. Ben kimim. Son birkaç haftadır, son iki yılda ne gördüysem onu ​​göreceksin.”

Ancak Zgonina, Mills’in kovulduğunu görmenin zor olduğunu kabul etti.

“Her zaman zordur” dedi. “[Mills] o bir arkadaş; O her zaman bir arkadaş olacak. Onu neredeyse tüm hayatı boyunca tanıyorum çünkü babasıyla oynadım, bu yüzden zor. Ama onun da yapacak işi olduğu için benim de yapacak işlerim var. İlerlemek zorundayız.”

Nikki Gapvala ve PJ Morales bu rapora katkıda bulundu.