Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Londra Heathrow Havalimanı yolcu sayısını sınırlayacağını söyledi

Londra Heathrow Havalimanı yolcu sayısını sınırlayacağını söyledi

Heathrow Havalimanı Salı günü yaptığı açıklamada, uzun kuyruklara, gecikmelere, bagaj kaybına ve son dakika uçuş iptallerine yol açan personel eksikliğini gerekçe göstererek yolcu sayısını Eylül ortasına kadar sınırlayacağını söyledi.

Gezginlere açık mektuptaHeathrow Havalimanı’nın CEO’su John Holland Kaye, havalimanındaki hayati işlevler ciddi şekilde kısıtlandığı için havayollarına yeni bilet satışını durdurma çağrısında bulundu.

“Bunun bazı yaz uçuşlarının başka bir güne veya başka bir havaalanına taşındığı veya iptal edildiği anlamına geldiğini anlıyoruz ve seyahat planları etkilenenlerden özür dileriz” dedi. Son haftalarda, hizmetin “kabul edilemez” bir düzeye düştüğü dönemler olduğunu söyledi.

Holland Kaye, havalimanının her gün yalnızca 100.000 kalkış gerçekleştirebileceğini, ortalama olarak hizmet vermesi beklenen 104.000’in hemen altında olduğunu söyledi. Havayollarından, sayıları 100.000 sınırın altına geri getirmek için sattıkları bilet sayısını sınırlamaları istendi.

Heathrow Havalimanı’nın maksimum kapasite sınırını nasıl uyguladığı sorulduğunda, havalimanı sözcüsü Hannah Smith, bunun bağımsız bir koordinatör olan Airport Coordination Limited tarafından yönetileceğini söyledi. “Havayolları, limitleri bireysel programlarında nasıl uygulayacakları konusunda takdir yetkisine sahiptir” dedi.

İngiltere’nin en büyük havayollarından biri olan Virgin Atlantic, yaptığı açıklamada bu yaz tüm programını sunmaya hazır olduğunu söyledi.

Havayolu, “Ancak, önerilen önlem havaalanındaki ana taşıyıcıları orantısız bir şekilde etkilemediği sürece, kesintiyi azaltmak için Heathrow’un proaktif önlemlerini destekliyoruz.” Dedi. “Eylem, durumu iyileştirmek ve müşteri trafiğini sürdürmek için en etkili önlemleri gösteren kapsamlı bir analize dayanmalıdır.”

Avrupa’da yaz seyahatleri, havayollarının artan sayıda yolcuya ayak uydurmak için mücadele etmesi ve pandemi kapanması ve personel sıkıntısından sonra seyahat etme konusunda endişeli olması nedeniyle havaalanlarındaki kaosla gölgelendi. geçen hafta, İskandinav havayolu şirketi SAS iflas koruması için başvuruda bulundu Pilotlarını vurduktan sonra. Ayrıca, artan enflasyona ayak uyduramayan uzun çalışma saatleri ve düşük ücretlerin yarattığı hayal kırıklığının ortasında, Avrupa genelinde havaalanı ve havayolu personeli tarafından grevler yapıldı.

READ  Dow vadeli işlemleri, ikinci günde üç ana ortalamanın kayıp vermesinin ardından hafif kazançlar elde etti

Diğer havaalanları da benzer önlemler aldı. Geçen ay, Amsterdam Schiphol Havalimanı ayak kapağı kapasitesiLondra’daki Gatwick Havaalanı da geçen ay yaptığı açıklamada, güvenlik personeli sıkıntısına ve beklentileri çok aşan hava yolculuğu talebine atıfta bulundu. Temmuz ve Ağustos aylarında uçuşları azaltacak. British Airways, Ekim ayına kadar yüzde 11 azaltılmış bir programla çalışacağını söyledi.

Holland Kaye, Heathrow’un yaz seyahatine yönelik daha yüksek talep beklentisiyle Kasım ayında işe alımlara başladığını, ancak havayollarının çantaları yüklemek ve boşaltmak ve uçakları teslim etmek ve teslim etmek için sözleşme yaptığı yer hizmetleri de dahil olmak üzere bazı kilit rollerin hala yetersiz olduğunu söyledi. Yolcu check-in hizmetleri.