Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter, 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı geri almaya çalıştıktan sonra Musk’a dava açtı

Twitter, 44 milyar dolarlık bir anlaşmayı geri almaya çalıştıktan sonra Musk'a dava açtı

Şimdi Twitter dava açtığına göre, Bay Musk ve avukatlarının yanıt vermesi bekleniyor. Bundan sonraki zaman çizelgesi birçok faktöre bağlı olsa da, şirket ve Bay Musk’ın Delaware’de bir duruşmaya çağrılacakları ve her iki tarafın da davayla ilgili olduğuna inandıkları gerçekleri ortaya çıkaracakları keşif sürecine devam etmeleri muhtemeldir.

Davaya atanan yargıcın Bay Musk’ın ayrılma çabalarını reddetmesi için bir fırsat olmasına rağmen, dava daha sonra mahkemeye gidebilir. Dava yargılanırsa, yargıç Twitter açıklamalarının yetersiz olup olmadığına ve anlaşmaya maddi olarak zarar verip vermediğine karar verecek.

Geçmişte, Delaware Yargı Mahkemesi, şirketlerin anlaşmalardan uzaklaşmaya çalışmasını engelledi. Örneğin 2001’de Tyson Foods, et paketleme şirketi IBP’yi devralmaktan vazgeçmeye çalıştığında, mahkeme Tyson’ın anlaşmayı takip etmesi gerektiğine karar verdi. Mahkemenin alıcıların taşınmasına izin verdiği durumlarda, alıcıların tazminat ödemelerini şart koşuyordu. Twitter’ın Bay Musk ile yaptığı sözleşmenin çoğu okumasına göre, zarar 1 milyar dolar olarak belirlenecek.

Twitter ve Bay Musk bundan kurtulmak için hukuk ekiplerini bir araya getirdi. Twitter’ın Delaware’deki çabaları Wachtell, Lipton, Rosen & Katz’ın avukatı William Savitt tarafından yönetiliyor. Wachtell Lipton, diğer şeylerin yanı sıra, işletmeleri düşman alıcılardan korumak için yasal taktikler geliştirmesiyle bilinir. Sözde doğum kontrol hapı Aslen Twitter tarafından kendini Bay Musk’a karşı savunmak için kuruldu.

Bay Savitt’in Delaware’deki Chancery Court’ta deneyimi var ve daha önce milyarder William Ackman tarafından yönetilen yatırım şirketi Carl Icahn ve Pershing Square gibi şirketleri savundu. Ama Bay Musk Şirketteki diğer forvetlerin aksinebu da onu özellikle karmaşık bir rakip haline getiriyor.

Musk’ın hukuk ekibinde kişisel avukatı Alex Spiro’nun yanı sıra Skadden, Arps, Slate, Major ve Flom’dan avukatlar yer alıyor. Skadden, lüks devi LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton’un teklifi de dahil olmak üzere, Delaware mahkemesinde davaları tartışma konusunda geniş deneyime sahip bir şirketler hukuku firmasıdır. 16 milyar dolarlık anlaşmayı feshedecek Tiffany & Company’yi satın almak için. Skadden’in müşterisi LVMH, sonunda satın alma fiyatından yaklaşık 420 milyon $’lık bir kesinti yaptı.

READ  Amazon hissesi 20'ye 1 bölünmeyle atlıyor

Mike Isaac Raporlamaya katkıda bulunmak ve Jack Büyük Araştırmaya katkıda bulunun.