Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Los Angeles Chargers, El Segundo’da yeni bir karargahın törenle açılışını yapıyor

Los Angeles Chargers, El Segundo'da yeni bir karargahın törenle açılışını yapıyor

EL SEGUNDO, CA – Los Angeles’taki Chargers’ın geleceği hakkında şüpheleri olan varsa, sahibi Dean Spanos, yeni bir ekip merkezi oluşturmak için şenlikli bir Çarşamba günü onlara cevap vermeyi umuyor.

Temmuz 2024’te tamamlanması planlanan 14 dönümlük alanda şarj cihazları şimdiden çalışmaya başladı.

Spanos, “Yapıldığından bu yana beş yıl geçti. Sonunda gelecek için evimiz oldu. Burası artık bizim evimiz” dedi.

Chargers, 2017’de Los Angeles için San Diego’dan ayrıldı. 2020’de SoFi Stadyumu’nda Rams ile ortak kiracı olmadan önce üç sezon Carson Futbol Kulübü’nde oynadılar.

Kalıcı bir tesis için yer ararken, Chargers’ın 2017’den beri Orange County’deki Costa Mesa’da geçici genel merkezi bulunuyor.

Nakliyecilerin yeni evleri için düşündükleri yerlerin çoğu Los Angeles County’deydi.

Merkez, Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na 4,8 km’den daha az ve SoFi Stadyumu’na 7 mil uzaklıkta olacak. Beverly Hills’den Sonnenblick-Eichner, Mart ayında tesisi inşa etmek ve kalıcı olarak finanse etmek için 276 milyon dolar ayarladığını duyurdu.

Kompleks, Gensler Sports tarafından tasarlandı ve takım toplantı odaları, eğitim alanı, çatı katı ağırlama kulübü ve bir e-spor oyun stüdyosunu barındıran ana bina ile birlikte tam boyutlu üç saha içeriyor. Ayrıca Chargers eğitim kampına ev sahipliği yapacak.

oyun kurucu Justin HerbertOregon Üniversitesi’nde NFL kalibreli bir tesisi olan , karargahın serbest oyuncuları çekmeye ve mevcut oyuncuları korumaya yardımcı olabileceğini söyledi.

“Orada en iyilerin en iyileriyle birlikte olmalısınız. Spanos ailesi çok yatırım yaptı ve oyuncular olarak çıkıp bunu başarmak bize bağlı.”

NBA’den Lakers ve NHL’den Kings’in de El Segundo’da kendi antrenman tesisleri var. Törene Lakers’ın sahibi Jenny Boss ve King’in Başkanı Luc Ropital katıldı.

Rams’in sahibi Stan Crone, gösterişli SoFi stadyumunu ve çevredeki kampüsü inşa etmek için milyarlarca dolar harcarken, antrenörler ve oyuncular, daha sonra Thousand Oaks’taki California Lutheran Üniversitesi kampüsündeki takım yapımı Spartan eğitim kompleksinde derme çatma karavanlarda çalışmaya devam ediyor. 2016’da St. Louis’den dönüşü.

READ  Gonzaga Bulldogs CEO'su Andrew Nymbard, 2022 NBA taslağını açıkladı

Ancak Rams nihayet birkaç sezon sonra harekete geçebilir: Bu ayın başlarında, bir Los Angeles belediye meclisi üyesi, Kronk’un Woodland Hills Promenade’i 150 milyon dolara satın aldığını doğruladı. Ekibin sahada bir eğitim kompleksi inşa etmesi bekleniyor, ancak herhangi bir plan açıklamadı ve hatta Kroenke’nin mülkü satın aldığını doğrulamadı.

Spanos, Super Bowl şampiyonlarını savunmadan önce takımının yeni bir tesiste ilerleme kaydettiği gerçeğini küçümsemeye çalıştı.

“Dinle, biz de onlar gibi yapmamız gerekeni yapmalıyız. Bu bizim için ilk ya da ikinci kez bir yarış değil. O açıdan bakmıyorum” dedi.