Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Luis Rubiales: Asi İspanyol futbol patronu ‘bariz hataları’ kabul etti ancak kendisine adil davranılmadığını söyledi

Luis Rubiales: Asi İspanyol futbol patronu ‘bariz hataları’ kabul etti ancak kendisine adil davranılmadığını söylediCNN

İspanya Futbol Federasyonu başkanı Luis Rubiales Cuma günü meydan okumayı sürdürerek “bazı bariz hatalar” yaptığını ancak yıldız bir oyuncuyla istenmeyen öpüşmesi nedeniyle kendisine haksız muamele edildiğini söyledi.

Rubiales, İspanya’nın geçen ay Sidney’de kazandığı Kadınlar Dünya Kupası zaferinin ardından Ginni Hermoso’yu dudaklarından öptükten sonra istifa etmesi yönünde giderek artan bir baskıyla karşı karşıya kaldı.

Bu eylemin karşılıklı rızaya dayalı olduğu konusunda ısrar eden Hermoso, bu iddiayı şiddetle reddediyor ve oyuncu bunu “benim rızam olmadan yapılan dürtüsel, cinsiyetçi ve uygunsuz bir eylem” olarak tanımlıyor.

İspanyol medyasında geniş yer bulan bir açıklamada, İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu başkanı Rubiales, kendisine yönelik “uydurma kampanyayı” eleştirirken, aynı zamanda sokaklardaki insanlardan ve sosyal medyadan da büyük destek aldığını söyledi.

Şöyle ekledi: “Geçen 20 Ağustos’ta bazı bariz hatalar yaptım ve tüm kalbimle onlardan derin pişmanlık duyuyorum. Rubiales Cuma günü yaptığı açıklamada, “Bu tür hatalar için af dilediğim doğrudur” dedi.

“Sevinç ve duygu derinliği ne kadar büyük olursa olsun, Dünya Kupası’nı kazanırken bile spor liderlerinin örnek davranışlar sergilemesi gerektiğini öğrendim ve bu benim için geçerli değildi” diye konuştu. oyunculardan özür diler. Ve federasyon, taraftarlar ve onun davranışlarından dolayı hakarete uğramış hissedebilecek herkes.

Ancak Rubiales, iki tarafın Dünya Kupası madalyalarının teslimi sırasında sahnede gerçekleşen “dostça kucaklaşmalar” ve “karşılıklı dostça jestler” konusunda anlaştıklarını söyledi.

Rubiales’in son günlerdeki ilk açıklaması, İspanyol hükümetinin cumhurbaşkanını görevden alma girişimlerinde başarısızlıkla karşılaşmasının ardından geldi. Rubialis Onun konumundan.

İspanya Spor Tahkim Mahkemesi (TAD) Cuma günü Rubiales aleyhine dava açmayı kabul etti ancak hükümetin suçlarının “çok ciddi” olduğu yönündeki iddiasını reddederek Rubiales’in derhal yasaklanmasını engelledi ve bakanları bunun yerine mahkemeden bunu talep etmeye zorladı.

READ  Donovan Mitchell Ticaret Söylentileri: Jazz All-Star Ranger için Olası Destinasyonlar Arasında Knicks ve Sıcak Kışlar

Bunun üzerine Kültür ve Spor Bakanı Mikel Isita da düzenlediği basın toplantısında TAD’a ayrı bir şikayette bulunacağını ve soruşturma sonuçlanıncaya kadar Rubiales’in görevden alınmasını isteyeceğini söyledi.

Rubiales, FIFA tarafından futbolla ilgili tüm faaliyetlerden 90 gün süreyle uzaklaştırıldı, ancak İspanyol yasalarına göre hükümet, TAD’ın işlediği suçları “son derece ciddi” olarak değerlendirmediği sürece onu durduramaz.

Mahkeme kararı ve Rubiales’in devam eden mücadelesi, İspanyol futbolunu saran fırtınanın devam edeceği anlamına geliyor.

Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan takımın üyeleri, görevden alınana kadar oynamayı reddediyor. Rubiales’in annesi bu hafta oğluna destek olmak için açlık grevine başladı ve kısa süreliğine hastaneye kaldırıldı.

Geçen Cuma günü Federasyon’un olağanüstü genel kurulunda yaptığı konuşmada “sonuna kadar mücadele edeceğine” söz veren Rubiales’in, İspanya Federasyonu başkanlığından istifa etmesi yönündeki baskılar arttı.

Yine bu hafta, İspanya Federasyonu’nun 19 bölge başkanının tamamı Rubiales’i istifaya çağırırken, aynı zamanda Rubiales’in FIFA tarafından uzaklaştırılmasının ardından göreve gelen geçici başkan Pedro Rocha’ya da oybirliğiyle destek verdi.

İspanya’nın Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanan teknik direktörü Jorge Villeda hakkında da sorular var ve İspanya Futbol Federasyonu’nun geçici direktörü onun göreve çok uzun süre kalmayabileceğini belirtiyor. Galibiyete rağmen görev süresi tartışmalıydı.