Temmuz 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Luke Raley’in önde giden sayı vuruşu Rays’e Orioles karşısında galibiyet kazandırdı

Luke Raley’in önde giden sayı vuruşu Rays’e Orioles karşısında galibiyet kazandırdı

BALTIMORE — Rays bu hafta sonu neyin tehlikede olduğunu biliyor. Yaklaşık dört ayı Doğu Amerikan Ligi’nin zirvesinde geçirdikten sonra, son sekiz haftayı Orioles’i kovalayarak geçirdiler. Camden Yards’taki bu dört gün, Tampa Körfezi’nin onları yakalamak için en iyi şansını temsil ediyor.

Rays ilk perşembe gecesi vurdu, Luke Raleigh’in Kyle Bradish’in yedinci vuruşta iki çıkışla tekli vuruşu onları Orioles’e karşı 4-3 galibiyete gönderdi. Galibiyet Tampa Bay’i Baltimore ile AL Doğu sıralamasında sadece bir maça taşıdı.

Bu, Orioles’in Tropicana Field’da Rays’i yenerek AL East’in zirvesinde beraberliği kırdığı 22 Temmuz’daki oyunun bitiminden bu yana Rays’in ilk kez bölüm liderliği için bir maça çıkmasıydı.

Perşembe günkü açılış, AL’nin en iyi takımları arasındaki bir maçın olmasını beklediğiniz kadar sıkı ve gergindi. Ryan O’Hearn, Rays’in başlangıç ​​oyuncusu Aaron Civale’in ikinci vuruşuyla Orioles’i tahtaya çıkardı, ancak Tampa Bay, Brandon Lowe’un RBI teklisi ve Randy Arozarena’nın iki sayılık üçlüsüyle üçüncü sırada liderliği ele geçirdi.

Ancak Orioles oyuna geri döndü. Gunnar Henderson, 26. homer’ı olan dördüncü vuruşta derine gitti, ardından Baltimore, Adam Frazier’in bir çift vuruşunu, yürüyüşünü ve yer topunu kullanarak beşinci vuruşta dış sahadan topa vurmadan beraberlik serisini kaydetti. Ancak Raleigh yedinci tura çıktı ve Pradesh’in gecenin 96 numaralı oyuncusu (bölgede 3-1’lik bir skorla) 24 Ağustos’tan bu yana ilk home run’u için sahanın ortasına 409 metrelik bir tahminde bulundu.

Işınlar bu dar yolu korudu. Colin Bucci, Sean Armstrong, Robert Stephenson ve Pete Fairbanks dört puansız kare atarak, kazanılmış bir koşuya izin vermeden arenanın serisini 4 Eylül’e kadar uzanan 34 vuruşa kadar genişletti.