Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mac Studio’nun demonte edilmesi, SSD depolamanın yükseltilebilir olduğunu ve daha fazlasını gösterir

Mac Studio'nun demonte edilmesi, SSD depolamanın yükseltilebilir olduğunu ve daha fazlasını gösterir

ilk Vahşi doğada Mac stüdyolarıVe her zaman olduğu gibi, ilk yayından kaldırmalar web’e giriyor. Şimdiye kadarki en dikkate değer, Maksimum Teknoloji youtube’da M1 Ultra’nın içini ve yükseltilebilirliğinin olası bir göstergesini ortaya çıkarmak için Mac Studio’yu dağıttı.

Her şeyden önce, bu sökme, Mac Studio’ya nasıl girileceğini ortaya koyuyor. Dışarıdan, Mac Studio’da herhangi bir vida yok gibi görünüyor, ancak lastik halkayı makinenin tabanından dikkatlice çıkarırsanız, tabanı tamamen çıkarmanıza izin veren dört vida bulacaksınız.

Mac Studio’nun tabanını kaldırdığınızda ve içindekileri gördüğünüzde Max Tech, Mac Studio’nun yükseltilebilir SSD depolama özelliğine sahip olabileceğini fark eder. Mac Pro’ya benzer şekilde, Mac Studio, içinde nispeten erişilebilir olan iki SSD bağlantı noktasına sahiptir.

Max Tech, Apple’ın Mac Studio web sitesindeki dilin, depolamanın “kullanıcı tarafından erişilebilir olmadığını” gösterdiğini ve müşterilerin gelecekte ek depolamaya ihtiyaç duyabileceklerini düşünmeleri durumunda “daha yüksek bir kapasiteye yapılandırmayı düşünmeleri” gerektiğini belirtiyor.

Bununla birlikte, “kullanıcı tarafından erişilebilir” dil nedeniyle Max Tech, Apple’ın hattın bir noktasında yetkili SSD depolama yükseltmeleri sunabileceğini tahmin ediyor. bir elma aynı şekilde satmak Mac Pro için SSD Yükseltme Kiti.

Video ayrıca bir SSD birimini bir yuvadan diğerine nasıl taşıyabileceğinizi gösterir. Bu da, yuvaların modüler ve hat boyunca yükseltilebilir olabileceğini gösteriyor. Ne yazık ki, aynı çipe lehimlendiği için Mac Studio’nun birleşik belleğini yükseltme şansınız yok.

Max Tech’in tam videosu izlemeye değer ve aşağıda bulunabilir. Sonuç olarak, Apple’ın gelecekteki SSD depolama yükseltmelerine izin vermek için bilerek Mac Studio’yu oluşturup oluşturmadığı net değil, ancak dikkate alınması ilginç bir olasılık. Senin görüşün nedir? Yorumlarda bize bildirin!


Daha fazla Apple haberi için YouTube’da 9to5Mac’e göz atın: