Ekim 3, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mahkeme, Josie Smollett’in temyiz üzerine hapishaneden serbest bırakılmasına karar verdi

Mahkeme, Josie Smollett'in temyiz üzerine hapishaneden serbest bırakılmasına karar verdi

Jussie Smollett, avukatların temyizi sırasında kefaletle serbest bırakılabilir onu kınamak Illinois Temyiz Mahkemesi, nefret suçu işlemekten Çarşamba günü karar verdi.

Karar, Smollett’in avukatından iki gün sonra geldi Beş aylık cezasının ertelenmesi için acil talepte bulundu Oyuncu, polise yalan söylediği için beş ayrı suçtan suçlu bulunduktan sonra.

Bir yargıç, “şiddet içermeyen” suçlardan suçlu bulunduğu için mahkemenin, mahkeme emrine göre temyiz sırasında 150.000 $ ‘lık bireysel kefaletle Chicago hapishanesinden serbest bırakılmasına izin vereceğine karar verdi. I-Bond şartlarına göre, Smollett hapisten çıkmak için ceplerini karıştırmak zorunda kalmayacak ve duruşma tarihlerini kaçırmadıkça borcu olmayacak.

Özel Savcı Dan Webb, cezanın “istisnai bir kalış değişikliğini garanti eden bir acil durum olmadığını” iddia ederek serbest bırakılmasına karşı çıktı.

Webb, Smollett’in tehlikede olduğuna dair gerçek bir kanıt sağlamadığını ve devletin tahliye talebine verdiği yanıt olan mahkemede etkilemek için “sahte ve ne yazık ki gelişmemiş argümanlar” kullandığını yazdı.

Avukatlar, 39 yaşındaki gencin, Aralık ayında yüksek profilli mahkumiyeti nedeniyle dokunulmazlığı tehlikeye attığı ve tehditler aldığı için cezaevinde risk altında olduğunu iddia etti.

Bir mahkeme, Jussie Smollett’in mahkumiyetine itiraz ederken hapishaneden serbest bırakılmasına izin verdi.
Reuters aracılığıyla Brian Casella/Paul
Oyuncu Jussie Smollett, hapis cezasına çarptırıldıktan sonra mahkemeden atıldı.
Smollett’in avukatları, Smollett’in dokunulmazlığını tehlikeye attığı ve yüksek profili nedeniyle tehditler aldığı için cezaevinde risk altında olduğunu iddia etti.
Reuters aracılığıyla
Smollett
Smollett’in avukatları, Smollett’in nefret suçundan mahkumiyetine itiraz ediyor.
CPD, Lee Daniels

Pazartesi günkü öneri üzerine şartlı tahliye ile farklı bir hapishane hücresine taşındı ve diğer meslektaşlarından uzak tutuldu.

Smollett polise 2019’da Chicago’da bir grup bağnaz tarafından saldırıya uğradığını söyledi, ancak bir jüri onun “İmparatorluk” programından iki iş arkadaşını kamuoyundaki imajını güçlendirmek ve oyunculuk kariyerini ilerletmek için kendisine saldırmak için tuttuğunu tespit etti.

Oyuncu, yargılama sırasında masumiyetini korudu ve mahkemeye, cezası açıklanırken cezaevinde öldürülme riskinin bulunduğunu söyledi.