Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Marcus Ryder Küçük Deniz Kızını Köleliği Kaldırdığı İçin Eleştiriyor – Son Tarih

Marcus Ryder Küçük Deniz Kızını Köleliği Kaldırdığı İçin Eleştiriyor – Son Tarih

küçük Denizkızı Karayipler’deki köleliğin dehşetini kabul edemediği için medya çeşitliliğinin önde gelen bir savunucusu tarafından eleştirildi.

Kraliyet Dramatik Sanat Akademisi’nin de başkanı olan etkili bir İngiliz aktivist olan Marcus Ryder, Halle Bailey’nin oyuncu kadrosunu kutladı, ancak filmin ırksal uyumu parlak tasvirine itiraz etti.

Ryder, altı yaşındaki oğluyla yeni Disney filmini izledikten sonra mecbur hissetti. blog yaz Film hakkında çocuklara nezaketle öğretme fırsatını kaçırdığını söyledi.

Ryder dedi küçük Denizkızı 18. yüzyılda Afrika köleliği zamanında geçiyor gibi görünüyor, ancak Atlantica’ya yakın Karayip adalarının kurgusal sakinleri, insan hakları vahşetinden yoksun bir dünyada yaşıyorlar.

“Küçük Deniz Kızı, Karayip Köleliği ve Çocuklara Gerçeği Söylemek” başlıklı blogunda “Kölelik yokmuş gibi davranarak çocuklarımıza herhangi bir iyilik yaptığımızı düşünmüyorum” diye yazdı.

“Kurgusal hikayeyi bu zaman ve yerde kurmak, kelimenin tam anlamıyla 1940 Almanya’sında bir Yahudi ile bir Yahudi olmayan arasında bir aşk hikayesi kurmaya ve Yahudi Soykırımını görmezden gelmeye eşdeğerdir.”

Ryder itiraf etti küçük Denizkızı Bu bir fantezidir ve hikayenin tarihe sadık kalması gerekmez, ancak çocuklara geçmişi gözden kaçırmanın iyi bir hizmet olmadığını savundu.

Disney’in filmi köleliğin prangalarından kurtulduktan sonra Haiti’de çekebileceğini ve Ariel’in ırksal uyumun filizlendiği bir ortamda prensiyle buluşabileceğini söyledi.

“Hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olmak için onlara mümkün olan en harika peri masallarını sunmayı çocuklarımıza borçluyuz” dedi. “Bunu, tarihimizin zor kısımlarını ‘aklayarak’ yapmıyoruz. Bunu, zengin tarihimizi kucaklayarak ve onları gerçeklerle güçlendirerek yapıyoruz.”

Ryder, Twitter’da blog hakkında bir paylaşımda bulundu, ancak sosyal ağdaki kullanıcılardan olumsuz geri bildirimler aldı ve şunları söyledi: küçük Denizkızı Bir peri masalından başka bir şey olarak ele alınmamalıdır. Daha sonra viral tweet’i “geniş çapta yanlış anlaşıldığı” için sildi.

READ  Aaron Carter'ın nişanlısı Melanie Martin, ölümünden bu yana hayranları tarafından taciz ediliyor.

Yorumlarını detaylandıran bir Twitter gönderisinde Ryder, siyah güzelliği ve çeşitliliği beyaz perdede tasvir ettiği için övdüğü filmi beğendiğini söyledi. Kameranın arkasındaki çeşitlilik hakkında sorular sordu. Rob Marshall ve David Magee’nin yönettiği ve yazdığı küçük Denizkızı sırasıyla.

Şöyle yazdı: “Üzücü gerçek şu ki, bu harika film, Disney’in, özellikle etkilenebilir çocuklar için orada meydana gelen zulümler nedeniyle çok dikkatli bir şekilde ele alınması gereken bu çok hassas zamanı ve yeri ciddiye almadığı konusunda beni endişelendirdi.”

Deadline’a yaptığı açıklamada Ryder, “Bütün mesele temsilin ne kadar önemli olduğuna işaret ediyor. Ve bir Twitter saldırısının hedefi olmak eğlenceli olmasa da, umarım film stüdyolarını olumlu yönde gösterir, eğer çeşitliliği artırırsanız , Yapabilirsin Filminizi en ufak bir eleştiri algısından bile yüksek sesle savunan sadık, kararlı bir izleyici elde etmek, bu, paranın satın alamayacağı türden bir izleyici katılımıdır. Bu durumda, algılanan eleştirinin yanlış anlaşıldığını düşünseniz bile.”

Yorum için Disney ile temasa geçildi.

Ryder, Sir Lenny Henry Medya Çeşitliliği Merkezi’nde Dış Danışmanlık Başkanıdır. Daha önce BBC için çalıştı ve Royal Television Society’nin Çeşitlilik Komitesine başkanlık etti.