Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Marif öğrencisi Pakistan Ulusal Üniversitesi sınavında 2. oldu

Türkiye Marif Vakfı Başkanı Birol Akon Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Fransa’daki 377 eğitim tesisi ve 50.000’e yakın öğrencisi ile uluslararası okul ağı açısından dünyanın ilk beş ülkesinden biri olduğunu duyurdu. Almanya, İngiltere ve Çin. Haber, Pakistan’daki Bagh-Durk Marif Uluslararası Okulu’ndaki bir öğrencinin Ulusal Üniversite giriş sınavlarını ikinci olarak bitirmesiyle geldi.

Başkent İslamabad’daki H-8 Kadın Kampüsü Müdürü Akran Askan, Anadolu Ajansı’na (AA) yaptığı açıklamada, öğrencisi Moiza Sahid’in üniversiteye giriş sınavında Pakistan’da ikinci sırada yer aldığını söyledi.

Zahid, Baghdurk Maarif International School’a katılmanın bir ayrıcalık olduğunu ve Maarif Vakfı’nın hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Hükümet-19 salgınları sırasında okulların öğrencilerin yanında olduğunu ve onların zorluklarına destek olduğunu vurgulayarak, idarenin ve öğretmenlerin işbirliğinin öğrencilerin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaya hazır olduklarını vurguladı.

Salgınlar sırasında birçok okulun eğitimine ara vermesine rağmen Baghdurk Marif Uluslararası Okulları’nın online eğitim vermeye devam ettiğini söyledi. Zahid, öğretmenlerine istedikleri zaman ulaşabileceklerini ve karşılaşacakları her türlü sorunun yönetim tarafından çözüleceğini sözlerine ekledi.

Pakistan-Durk Marif Uluslararası Okullarında geçirdiği iki yılı hayatının en iyi deneyimi olarak nitelendiren Sahid, orada okumayı tercih etmekten çok mutlu olduğunu kaydetti.

Haziran ayında, Baghdurk Marif Uluslararası Okullarından iki öğrenci, dünya çapında Pakistan’da biyoloji ve sosyolojide “Cambridge A-Level” sınavlarını kazandı.

5 yıl Marip

AA’ya konuşan Akon, altı kıtada 44 ülkede kapsamlı eğitim faaliyetleri yürüten Marif Vakfı’nın kuruluşunun üzerinden beş yıl geçtiğini tahmin etti.

Akon, “Vakfımız, 19 ülkede FETÖ’ye (Gülenci Terör Örgütü) bağlı 230’un üzerinde okulu devraldı” dedi.

“DMV, beş yılda 104 ülke ile resmi temaslar kurduk. DMV’nin varlığını tanıyan 104 ülkeden 89’u ile işbirliği protokollerimiz var. Bunlardan 44 ülkede okul var. Halen burada okuyan 45.000 öğrencimiz var. ve liseden mezun olan öğrenci sayısı artmaktadır.5700 civarındadır.

READ  Her üç Türkten biri tıbben obez: Rapor

Türkiye Marif Vakfı, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden hüküm giyen sömürgeci terör grubundan el konulan okulları işletmek amacıyla 17 Haziran 2016’da kuruldu. Marif zamanla kapsamını bu basit görevin ötesine taşıdı ve Türkiye’yi yurt dışında temsil eden akademik bir juggernaut oldu.