Haziran 26, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mark Zuckerberg, Meta için bir işletim sistemi ima etti ve metaverse’in on yılın sonunda yüz milyarlarca gelir elde etmesini beklediğini söyledi.

Mark Zuckerberg, Meta için bir işletim sistemi ima etti ve metaverse'in on yılın sonunda yüz milyarlarca gelir elde etmesini beklediğini söyledi.

Mark Zuckerberg, Connect 2021 sırasında avatarını gösteriyor.Facebook

  • Facebook’un kurucusu ve CEO’su, bu on yılın sonunda metaverse ile ticari başarı bekliyor.

  • Facebook’un işletim sisteminin “inşa etmek istediğimiz şeyi sunmak için” gerekli olabileceğini söyledi.

  • Şirketin metaverse üzerinde çalışan bölümü, çeyrekte milyarlarca dolar kaybediyor.

Mark Zuckerberg, bu on yılda metaverse’i şirketin işinin önemli bir parçası haline getirmeyi planladığı için, Meta platformları üzerine kurulu bir işletim sistemi gelecek olabilir.

Zuckerberg, CNBC’nin “Mad Money” programında sorulduğunda, metaverse, sürükleyici sanal gerçekliği oluşturmak için teknolojinin inşa edilmesini sağlamak için şirketinin çeşitli platformları ve cihazları için bir işletim sistemi oluşturma fikrini reddetmedi. “

Geçen yılın sonlarında Facebook’tan adını değiştiren Meta’nın kendine ait bir işletim sistemi yoktu.

Zuckerberg, “Bence uzun vadede, sadece inşa etmek istediğimiz şeyi sunmak için donanım, yazılım ve işletim sistemi arasında bu düzeyde bir entegrasyona ihtiyacımız olacak.” Dedi.

Bu on yılın sonuna kadar, her biri uzaylar ve avatarlar için sanal ürünler gibi farklı ürünlere yılda “yüzlerce dolar” harcayan bir milyar metaverse kullanıcısının beklediğini de sözlerine ekledi. Bu, metavirüslerin on yılın sonunda yüz milyarlarca dolar gelir elde etmesinin beklendiğini gösteriyor.

Zuckerberg, “Kılavuzumuz, hizmetlerimizi zaman içinde oluşturmak ve mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmak, 1 veya 2 milyar kullanıcıya ulaşmak ve oradan genişletmek oldu” dedi. “Metaverse, önümüzdeki birkaç yıl ve bu on yılın ikinci yarısı için işimizin büyük bir parçası olacak.”

Meta’nın meta veri deposu bölümü olan Reality Labs, şu anda para kaybettiren bir çabadır. Ondan sonraki ilk çeyrekte 3 milyar doların biraz altında kaybetti 10 milyar dolar kaybedersin Geçen yıl Wall Street, Zuckerberg’in planladığını söylediği kadar çıldırdı…yavaşlatmakYeni yatırımlardan.

READ  Mortgage talebi, biraz daha düşük faiz oranlarıyla bile daha da düşüyor

Dahili olarak da, şirketin meta veri tabanı oluşturmaya geçişi ve Zuckerberg’in teknolojiye kişisel olarak odaklanması, bazı sorunlara neden oldu. faizve hayal kırıklığı ve şaşkınlık, tereddütMevcut bir çalışanın Insider’a proje için henüz “tutarlı bir strateji” olmadığını söylediği yer. Zuckerberg, Nisan ayında “iş yörüngemizde belirlenen seviyeye” gideceğini söylediğinden beri, şirket bunu yaptı. Büyük ölçekli donmuş işe alımhakkında endişelere yol açan ilk olarak Insider tarafından bildirildiği gibi gelecekteki işten çıkarmalar.

Ancak Zuckerberg, beklentisinin, şirketinin metaverse versiyonunun ileriye dönük işinin büyük bir parçası olacağı yönünde olduğunu açıkça belirtti.

Oraya geleceğiz dedi.

Orijinal makaleyi okuyun ticaretle ilgilenen