Mayıs 29, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

23 Haziran Perşembe günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

23 Haziran Perşembe günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Yatırımcıların işlem gününe başlamak için ihtiyaç duyduğu en önemli haberler, trendler ve analizler:

1. Wall Street yeni bir toparlanma girişiminde bulunurken, hisse senetleri daha yüksek bir açılış için hazırlanıyor

Tüccarlar New York Menkul Kıymetler Borsası’nın katında çalışır.

New York Borsası

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Önceki gün başarısız bir toparlanma girişiminin ardından Perşembe günü yükseldi. Dow Jones Endüstriyel Ortalama, Standard & Poor’s 500 ve Nasdaq Herşey aşağı gidiyor Sonunda. Geçen hafta boyunca S&P 500, Covid pandemisinin ilan edildiği Mart 2020’den bu yana en kötü haftalık performansını gördü. Wall Street’te Federal Rezerv’in enflasyonla mücadelesinin bir sonucu olarak ekonomik durgunluk endişesi hisse senetlerini alevlendirdi ve S&P 500 bu ayın başlarında Ocak ayı başlarında bir ayı piyasasının başladığını doğruladı.

2. Powell, bir durgunluğun mümkün olduğunu söyledikten sonra Capitol Hill’e geri döndü

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, 22 Haziran 2022, Washington, DC, ABD’deki Capitol Hill’de “Kongreye Yarı Yıllık Para Politikası Raporu” konulu Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi duruşmasında ifade verirken tepki gösteriyor.

Elisabeth Frantz | Reuters

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Para politikasıyla ilgili altı aylık ifadesinin ikinci günü için Perşembe günü Capitol Hill’e geri döndü. Çarşamba günü Senato Bankacılık Komitesine merkez bankasının 40 yılın en yüksek seviyelerine yükselen enflasyonu dizginlemek için “kararlılığına” sahip olduğunu söyledikten bir gün sonra, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin huzuruna çıktı. Powell ayrıca Çarşamba günü senatörlere ekonominin şu anda güçlü olduğuna inandığını, ancak şunu kabul ettiğini söyledi. Resesyon olabilir.

  • Paradan kaçan hisse senetleri, son zamanlarda tahvillerdeki durgunluk korkuları üzerine yığılıyor, bu da fiyatları ve getirileri artırıyor. bu 10 yıllık hazine bonosu getirisi Perşembe %3.1’in biraz üzerine düştü, onun Yaklaşık iki haftanın en düşük seviyesi. Gösterge getirisi, Federal Rezerv tarafından 1994’ten bu yana yapılan en büyük faiz artırımının ve hisse senetlerinde ilk çıkışın ardından geçen hafta %3,5 civarında 2011’in en yüksek seviyelerini aştı.

3. United, Newark Havalimanı’ndan kalkan uçuşları geçici olarak kesmeyi planlıyor

Bir United Airlines yolcu uçağı 19 Ocak 2022’de Newark, New Jersey’deki Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’na indi.

Tiffon Coşkun | Anadolu Ajansı | Getty Resimleri

Birleşmiş Havayolları perşembe açıklanacak Geçici azalma 1 Temmuz’dan itibaren Newark, New Jersey’deki havalimanı merkezinden günde yaklaşık 50 iç hat uçuşu, sıkışıklığı gidermek ve iptallerle ilgili endişelerin artmasıyla başlıyor. Yaz indirimleri, United’ın New York yakınlarındaki üç büyük havaalanından biri olan Newark’taki günlük 425 uçuşunun %12’sini temsil ediyor. Havayolu Reuters’e yaptığı açıklamada, değişikliklerin şirketi herhangi bir pazardan çıkarmayacağını söyledi. süre, Amerikan Havayolları planlar hizmeti bırakmak Planlanan ticari hava hizmetini tamamen kaybedecek olan Dubuque, Iowa da dahil olmak üzere Eylül ayında dört ABD şehrine.

4. Büyük petrol şirketleri acil gaz fiyatı toplantısı için Beyaz Saray’a çağrıldı

ABD Başkanı Joe Biden, 22 Haziran 2022’de Washington DC’deki Eisenhower Yönetim Ofisi Binasının Güney Adliyesinde yüksek gaz fiyatlarını düşürme çabalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Jim Watson | AFP | Getty Resimleri

Büyük Amerikan petrol rafinerileri Buluşacağız Perşembe günü ABD Enerji Bakanı Jennifer Granholm ve diğer Biden yönetim yetkilileri ile Amerikalı tüketiciler üzerinde baskı oluşturan rekor gaz fiyatlarının nasıl düşürüleceği konusunda. Acil durum toplantısı, Başkan Joe Biden’ın Capitol Hill’de görünüşte ölü bir federal gaz vergisinin kaldırılması çağrısında bulunmasından bir gün sonra gerçekleşti. Miting, Biden’ın petrol devlerini Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle şiddetlenen bir yakıt tedarik krizinden büyük karlar elde etmekle eleştirmesinden haftalar sonra geldi.

5. Rus para birimi çöküşten sadece aylar sonra 7 yılın en yüksek seviyesine sıçradı

28 Nisan 2022’de Moskova’nın merkezindeki Aziz Basil Katedrali’nin önünde bir Rus Rublesi madeni para.

Alexander Nemenov | AFP | Getty Resimleri

Rus rublesi seviyeye yükseldi Mayıs 2015’ten bu yana en güçlü seviyeler, Perşembe günü 53.4 ruble satın alarak, önceki seansa göre yaklaşık %2’lik bir artış. Bu, ABD ve Avrupa Birliği’nin Ukrayna’yı işgaline cevaben Moskova’ya eşi görülmemiş yaptırımlar uygulamaya başladığı Mart ayı başında Rus para biriminin dolar karşısında 139’a düşmesinden uzak bir dünya. Kremlin, rublenin son zamanlardaki şaşırtıcı değer kazanmasına Batı yaptırımlarının işe yaramadığının “kanıtı” olarak atıfta bulundu.

-CNBC kanalı Peter ŞakirVe Tanaya MachelVe Sarah MinVe Peppa StevensVe Jeff CoxMeredith Madalyası ve Nataşa Turak Reuters’in yanı sıra bu rapora katkıda bulundu.

şimdi bir hesap aç CNBC Yatırım Kulübü’nün Jim Cramer’ın her ok hareketini takip etmesi için. Bir profesyonel gibi daha geniş pazarın eylemlerini takip edin CNBC PRO.

READ  Avrupa Merkez Bankası, perakende riskinin üstesinden gelmek için yeni bir araç icat etti