Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Markanın başkanı, Balmain’in yeni koleksiyonunun Paris’te bir teslimat kamyonu çalındığında çalındığını söyledi

Markanın başkanı, Balmain’in yeni koleksiyonunun Paris’te bir teslimat kamyonu çalındığında çalındığını söylediCNN

Şirketin sanat direktörü Olivier Rousteing’e göre, Fransız markası Balmain’in yeni koleksiyonundan düzinelerce kıyafet, bir teslimat kamyonunun bir grup insan tarafından “kaçırılması” sonucu çalındı.

İddia edilen hırsızlık, markanın Paris Moda Haftası’nın ilkbahar/yaz 2024 edisyonunda yeni tasarımlarını tanıtmasının planlandığı tarihten iki haftadan kısa bir süre önce Cumartesi günü erken saatlerde meydana geldi.

içinde ifade Instagram’da paylaşım yapan Rousteing, markanın “50’den fazla” yeni ürününün ve bunları taşıyan kamyonun çalındığını yazdı. Kazanın, havalimanından şirketin Paris’in merkezindeki genel merkezine kıyafet teslimi sırasında meydana geldiğini sözlerine ekledi ancak havalimanını belirtmedi.

Balmain’i 2011’den bu yana yöneten Fransız tasarımcı, hırsızlığın “güvenli” olduğunu bildiren bir kamyon şoförü tarafından bilgilendirildi.

Rousteing’in açıklaması şöyle devam etti: “Bu son derece adaletsiz.” Balmain ve tedarikçilerinin eksik giysileri yeniden üretmek için “gece gündüz” çalışacaklarını ekledi.

“Hepsini geri veriyoruz, ancak bu çok saygısız” diye yazdı ve şunu ekledi: “Seni seviyorum Balmain Takımı ve vazgeçmeyeceğiz.”

Stefan Cardinale – Corbis/Getty Images

Moda tasarımcısı Olivier Rousteing, Mart 2023’teki Paris Moda Haftası’nın son edisyonunda podyumda yürüyor.

Balmain, aralarında Louis Vuitton, Chanel, Saint Laurent ve Dior gibi Fransız moda devlerinin de bulunduğu 100’den fazla marka arasında yer alıyor ve dokuz günlük Paris Moda Haftası programında en son kreasyonlarını sergilemeyi planlıyor.

Bir şirket sözcüsü Reuters’e Balmain gösterisinin planlandığı gibi 27 Eylül’de devam edeceğini doğruladı ancak soruşturma devam edene kadar hırsızlık hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Şirket, CNN’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Rousteing’in gönderisine verilen yanıtlar arasında, aralarında Versace’nin kreatif direktörü Donatella Versace’nin de bulunduğu moda endüstrisindeki önde gelen isimlerin destek mesajları yer aldı ve şunları yazdı: “Size tüm sevgilerimi gönderiyorum. Senin ve yaratıcılığının bunun üstesinden gelebileceğini biliyorum!

READ  Luke Combs, yanlışlıkla bir hayranına resmi olmayan ürünler nedeniyle 250.000 dolarlık dava açtığı için özür diliyor

Rousteing, yaklaşan koleksiyonu hakkında daha fazla ayrıntı açıklamadı ancak son podyum yürüyüşlerinde Balmain’in hikayeli geçmişinden motiflerin yeniden yorumlandığı görüldü. Mayıs ayında markanın sonbahar öncesi koleksiyonu için kurucu Pierre Balmain’in 60’lı ve 70’li yıllardaki tasarımlarının yanı sıra marka arşivindeki klasik tarzlara da baktı.

[1945yılındakuruldu.BalmainşuandaİtalyanmarkasıValentino’nunda%70hissesinesahipolanKatarlıyatırımfonuMayholatarafındankontrolediliyor.