Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mars Wrigley, Tayvan’ı ülke olarak etiketleyen bir Snickers reklamı nedeniyle Çin’den özür diledi

Mars Wrigley, Tayvan'ı ülke olarak etiketleyen bir Snickers reklamı nedeniyle Çin'den özür diledi

Snickers şekeri üreten şirket Mars Wrigley bir dosya yayınladı Çin’den özür Cuma günü Tayvan’ın bağımsız bir ülke olduğunu teklif ettikten sonra.

Snickers, sadece Güney Kore, Malezya ve Tayvan “ülkelerinde” mevcut olduğunu bildiren video ve fotoğraflarla şeker çubuklarının sınırlı sayıda tanıtımını yaptı, Reuters bildirdi.

Gönderi, Çin mikroblog platformu Weibo da dahil olmak üzere sosyal medyada viral hale geldikten sonra şirket bir özür yayınladı.

Özründe Mars, reklamdaki dili revize ettiğini söyledi.

Stuart Varney, Pelosi’nin Tayvan ziyareti üzerine: Biden, sonuçlarıyla ilgilenmeli

Elinde bir Snickers çubuğu gösteren kadın (Fotoğraf: Mustafa Kamasi/Anadolu Ajansı/Getty Images/Getty Images)

Özür, “Mars Wrigley, Çin’in ulusal egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı duyuyor ve ticari faaliyetlerini yerel Çin yasa ve yönetmeliklerine tam olarak uygun şekilde yürütüyor” dedi.

Mars Wrigley, Fox Business’tan gelen bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Çin, Nancy Pelosi’nin ziyaretinin ardından Tayvan’da hassas füze saldırısı başlattı

Çin, kendi kendini yöneten Tayvan’ı kendi toprakları olarak görüyor ve zorla ilhak etme olasılığını artırdı. ABD, Pekin’i Çin hükümeti olarak tanımasına rağmen Tayvan ile gayrı resmi ve savunma ilişkilerini sürdürüyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Çin devlet bankalarının ve diğer güçlü finans kurumlarının özel sektördeki büyük oyuncularla geliştirdiği ilişkilere odaklanarak ekonomideki kapitalist güçleri dizginleme çabalarını genişletiyor. (AP Fotoğrafı/Mark Schiefelbein) ((AP Fotoğrafı/Mark Schiefelbein)/AP Haber Odası)

Çin ve Tayvan arasındaki kırılgan ilişki bu hafta Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin konuşmasıyla gündeme geldi. adayı ziyaret etti Çin’den şiddetli kınamaya yol açan bir hareketle.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Pelosi’ye yaptırımlar açıklandı ve ailesi Cuma günü, Tayvan ziyaretini “korkunç bir provokasyon” ve ülkenin iç işlerine “açık bir müdahale” olarak nitelendirdi.

READ  Dmitriy Muratov: Rus Nobel Barış Ödülü sahibi Ukraynalı mülteciler için açık artırma madalyası

Ancak Pelosi üzerinden Tayvan’a sorunsuz bir ziyaret yapmaya çalışıyor ve Çin’deki tırmanışa karşı uyarıda bulunuyor.

Sözcü, “Çin’in ciddi endişelerini ve kararlı muhalefetini görmezden gelen ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Çin’in Tayvan bölgesini ziyaret etmekte ısrar etti. Bu, Çin’in iç işlerine büyük bir müdahale teşkil ediyor” dedi. “Cidden zayıflatıyor çin egemenliği ve toprak bütünlüğü ve tek Çin ilkesini ciddi şekilde çiğnemek ve Tayvan Boğazları’ndaki barış ve istikrarı ciddi şekilde tehdit etmek.”

Çin de Pelosi’nin gezisinden sonra bunu yaptığını duyurdu. Planlanan tüm tartışmalar askıya alındı Amerika Birleşik Devletleri ile iklim değişikliği ve askeri harekat dahil olmak üzere birçok uluslararası konuda.

Tayvan Dışişleri Bakanı Nancy Pelosi

Tayvan Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bu fotoğrafta, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, merkez, Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Wu ile 2 Ağustos Salı günü Tayvan’ın Taipei kentine vardıklarında yürüyor. (AP/FOXBusiness aracılığıyla Tayvan Dışişleri Bakanlığı)

FOX işinizi hareket halindeyken buraya tıklayarak alın

Beyaz Saray, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Çin’in tek hükümeti olduğunu belirten “tek Çin politikasına” bağlı kalmaya devam ettiğini vurguladı.

Fox News’den Lawrence Richard bu rapora katkıda bulundu