Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mart Çılgınlığı, Pittsburgh'un gölgesinde kalan bir sporu öne çıkarıyor: basketbol

Mart Çılgınlığı, Pittsburgh'un gölgesinde kalan bir sporu öne çıkarıyor: basketbol

Pittsburgh'dan gelen basketbol yeteneğinin benzer bir kalıcılık gücü yoktu.

Çelik fabrikaları kapandıkça şehrin nüfusu azaldı ve 1980'lerin ortalarına gelindiğinde üniversite fırsatları akışı azalmıştı. Şehirdeki çocukların oynayabileceği daha az yer vardı ama aynı zamanda banliyö oyuncularının kendilerini sınayabilecekleri daha az yer vardı; tıpkı Cumberland Posey günlerinden beri yaptıkları gibi.

Sonra Steelers'ın cazibesi var.

LeBron James'in ilk lise koçu olan Dambrot, Ohio'nun en iyi sporcularının birinci olarak basketbol, ​​ikinci olarak da futbol oynayacağını söyledi. Batı Pensilvanya'da futbol birinci ve çoğu zaman ikinci sırada yer alıyor. Takımında Pittsburgh bölgesinden üç oyuncu var ve bunların hiçbiri burslu değil. Pittsburgh Üniversitesi'nin de kadrosunda iki yerel isim var.

Salı öğleden sonra geç saatlerde, 17 yaşındaki Jaydan Brown, Hill Bölgesi'ndeki 56 yıllık Ozanam basketbol programına ev sahipliği yapan Ammon Toplum Dinlenme Merkezi'ne geldi. Üst katta, bazıları kravatlı ve spor ceketli üniversite öğrencileri, ilkokul çocuklarına matematik konusunda danışmanlık yaptı ve model helikopter yapmalarına yardımcı oldu. Yemekler servis edildi ve toplar basketbol sahasında sektirildi.

Darrell Porter artık programı çalıştırıyor.

Dost canlısı duruşuyla dikkat çeken Porter, herkesi ismiyle selamlıyor. O zamanlar genç bir asistan olan Calipari tarafından Pitt'e alındı ​​ve maça çıkmaya hazırlanırken kolej basketbolunun en önemli anlarından birini kaçırdı: 1988'de Jerome Lin'in potayı parçalayan smaç.

Daha sonra Duquesne'de antrenörlük yapan Porter, genç adamlarla ilham verici ve uyarıcı hikayeler paylaşıyor ve sıklıkla sahanın üzerine asılan pankartlara işaret ediyor. Bunlar arasında yerel efsaneler Maurice Lucas, Sam Clancy, Dejuan Blair, Kenny Durrett ve Clay ve kendisininki yer alıyor.

Onlara birkaç kişilik daha yer olduğunu söyle.

Merkezi Katolik Lisesi son sınıf öğrencisi Brown, “Burada basketbol göz ardı ediliyor” dedi ve bunun kendisini şehrin basketbol hikayesine yeni bir satır daha eklemekten alıkoymayacağına inanıyor.

READ  Bulls guardı Lonzo Ball (diz) sezonun geri kalanında yok