Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mayıs 2023’te Kral Charles III’ün taç giyme töreni

Mayıs 2023'te Kral Charles III'ün taç giyme töreni


Londra
CNN

bu taç giyme töreni İtibaren Kral Charles III Buckingham Sarayı Salı günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıl 6 Mayıs’ta Londra’daki Westminster Abbey’de gerçekleşeceğini duyurdu.

Hizmet daha modern olacak Önceki kraliyet taç giyme töreni Saraydan yapılan açıklamada, “Geleceğe bakacaklar” denildi. O, olayın “uzun süredir devam eden geleneklere ve rekabete dayanacağını” da sözlerine ekledi.

Canterbury Başpiskoposu Justin Welby, Charles’ın eşi Kraliçe Consort ile birlikte taç giyme törenini görecek törene ev sahipliği yapacak.

Açıklamaya göre, etkinlik sırasında Kral, Canterbury Başpiskoposu tarafından 1066’dan beri çoğu kraliyet taç giyme törenini gerçekleştiren bir rol olan “görevlendirilecek, kutsanacak ve kutsanacak”.

Saray, “Tören bin yıldan fazla bir süredir benzer bir yapıyı korudu ve gelecek yılki taç giyme töreninin zamanımızın ruhunu tanırken aynı temel unsurları içermesi bekleniyor” dedi.

73 yaşındaki Charles, geçen ay annesi Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünden sonra İngiltere kralı oldu.

Ölümünden günler sonra, Charles Resmi olarak onaylandı Birleşik Krallık’ın yeni Kralı olarak St James Sarayı’ndaki bir törenle.

Ancak, eski kralın yasını tutmak ve kutlamayı planlamak için uygun bir süre tanımak için taç giyme töreninin gelecek yıl yapılması planlandı.

Saray, taç giyme töreniyle ilgili belirli ayrıntıları açıklamadı, ancak bazıları kralın taç giyme niyetinde olup olmadığını sorguladı. daha kapsamlı Gelecekteki monarşi vizyonunu yansıtırken.

Charles daha önce İngiltere’yi bir “toplumlar topluluğu” olarak gördüğünü ve bu anlayışının kendisine “ülkemizin çeşitliliğini korumak” için “fazladan bir görevi” olduğunu fark ettirdiğini söyledi.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde, bir kraliyet danışmanları paneli olan Danışma Meclisi toplantısında taç giyme tarihini açıklayan bir bildiri imzalaması bekleniyor.

Gelen kutunuza gönderilen İngiliz kraliyet ailesiyle ilgili güncellemeleri almak için kaydolun CNN Kraliyet Bülteni.

READ  Güney Kore ile Çin arasında ABD füze kalkanı yüzünden çıkan çatışmalar uzlaşmayı zorlaştırıyor