Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Meclis komitesi, Washington Kinders Inc.’in sahibi Dan Snyder’ı ifade vermeye kabul etti, ancak yalnızca mahkeme celbi altında.

Meclis komitesi, Washington Kinders Inc.'in sahibi Dan Snyder'ı ifade vermeye kabul etti, ancak yalnızca mahkeme celbi altında.

Meclis Gözetim ve Reform Komitesi, Washington liderlerinin sahibi Dan Snyder’ın 28 Temmuz’da video bağlantısıyla ifade verme teklifini kabul etti, ancak avukatının talep ettiği gibi bunu gönüllü olarak yapamayacağını söyledi.

Salı günü Başkan Carolyn Maloney’den (D-NY) Snyder’ın avukatı Karen Patton Seymour’a yazdığı bir mektupta komite, ifadesini yalnızca bir mahkeme celbi altında kabul edeceğini söyledi. Komite, Snyder’ın mahkeme celbini yeniden yayınladı ve avukatlarına çarşamba öğlen vakti kabul etmeleri için süre verdi.

Komisyon ilk olarak 24 Haziran’da altı gün sonra ifade vermek üzere bir mahkeme celbi çıkarmıştı, ancak bu mahkeme celbi kabul edilmedi.

Maloney, komitenin Snyder’ın mahkeme celbi altında ifade vermesini istediğini ve “tanıklığının eksiksiz ve eksiksiz olacağını ve dosyalamanın gönüllü olması durumunda olacağı şekilde kısıtlanmayacağını” yazdı.

Maloney ayrıca Snyder’ın bir mahkeme celbi yoluyla ortaya çıkma arzusunda başka bir faktör olarak komite ile işbirliği yapmayı “bir ay boyunca reddetmesini” gösterdi.

Georgetown Üniversitesi Federal Mevzuat Kliniği müdürü ve 2011’den 2021’e kadar Meclis Gözetim ve Reform Komitesi Demokratik personeli direktörü Dave Rapallo, geçen hafta gönüllü tanıklık ile mahkeme celbi arasında önemli bir fark olduğunu söyledi.

Rapallo, “Bir mahkeme celbi çıkarsa, sorulan soruyu yanıtlamanız gerekir” dedi. “Gönüllüyse ve celpte değilseniz, yapmazsınız.”

Rapallo, Snyder’ın gönüllü olarak ifade vermesi halinde, gizlilik anlaşmaları nedeniyle cevap veremeyeceğini iddia edebileceğini söyledi. Maloney mektupta şunları söyledi: “Bay Snyder’ın işyerinde suistimalleri örtbas etmek için ifşa etmeme anlaşmaları kullanma konusunda rahatsız edici bir geçmişi var – soruşturmamızın merkezinde yer alan davranış – ve saklamak için aynı taktiği kullanması tamamen uygunsuz olurdu. bir panelden bilgi.”

NFL’nin liderlerin işyeri kültürüyle ilgili dahili soruşturmasına katılan birkaç çalışan ve eski çalışan, gizlilik anlaşmaları imzaladı.

READ  Jimmy Butler, Miami Heat'i Doğu Konferansı Finallerine taşıdı

Komutanlar, mektuba ilişkin bir açıklama ile hemen yanıt vermedi.

Maloney, komisyonun Snyder’ın uzaktan ifade vermesine ve diğer tanıklarla yazılı görüşmeler yapmasına izin vermeyi ve kendisine “komisyon tarafından bu önceki metinlerin her birinde yeniden düzenlenen bilgi türlerinin bir tanımını” sağlamayı zaten kabul ettiğini söyledi. “

Geçen hafta komiteye yazdığı mektupta Seymour, Snyder’ın annesinin ölümünün birinci yıldönümünü kutlamak için “Temmuz ayının büyük bir bölümünde” ve “Ağustos ayına kadar” İsrail’de olmayı planladığını söyledi. Seymour, Snyder’ın özel olarak çekilecek video kaydı için İsrail’e gideceğini, ancak komitenin transkriptin tamamını veya bir kısmını yayınlamayı seçebileceğini söyledi.

Seymour mektupta, daha önce önerilen 6 ve 8 Temmuz tarihlerinde Avrupa’da daha önce çalışma görevleri olduğunu belirtti. Ayrıca 22 Haziran’da NFL Komiseri Roger Goodell’in soruşturmayla ilgili bir duruşmada ifade verdiği sırada Avrupa’daydı. Seymour, Snyder’ın Ağustos tatilinden önceki Temsilciler Meclisi’nin son iki günü olan 28 veya 29 Temmuz’da ifade vermeyi kabul edeceğini söyledi.

Kaptanların, 13 Ağustos’ta Carolina Panthers’a karşı takımın ilk sezon öncesi maçıyla 27 Temmuz’da eğitim kampına başlaması planlanıyor.

Snyder, son yıllara kadar takımının eğitim kampına düzenli olarak katıldı. 2019 yılında tatil planları nedeniyle Ağustos ayına kadar kampa gidemedi. 2020 yılında COVID-19 salgını nedeniyle katılmadı. Geçen yıl, NFL’nin Washington franchise’ındaki cinsel suistimal ve işyeri kültürüyle ilgili ligin iç soruşturmasını takiben NFL’nin 10 milyon dolarlık rekor bir para cezası vermesinden sonra, eşi Tanya’nın takımın günlük operasyonlarını devralmasından sonra ortaya çıkmadı. .

Mart ayındaki NFL toplantılarında Goodell, Snyder’ın takımı “öngörülebilir gelecek için” günlük olarak temsil etmeyeceğini ve “bir noktada” geri dönüşünü tartışacaklarını söyledi. Ligin kaynağına göre, bu tartışma henüz gerçekleşmedi.

Snyder, ödül törenine katılmak için Haziran ayında Fransa’ya gitti ve aynı hafta komite onu Goodell’le ifade vermeye davet etti. Goodell’in 22 Haziran’daki ifadesi sırasında Maloney, depozitosu için Snyder’ı çağırmayı planladığını açıkladı.

READ  Los Angeles Lakers üst üste yedinci yenilgiden sonra playofflardan elendi - 'Başlangıçta galibiyetten çok kadromuz vardı'