Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Messi’nin yokluğu Inter Miami’nin MLS elemelerindeki şansına zarar verir mi? | futbol haberleri

Messi’nin yokluğu Inter Miami’nin MLS elemelerindeki şansına zarar verir mi?  |  futbol haberleri

Bu yazın başında bir mesih olarak gelen Lionel Messi, Inter Miami’yi MLS Doğu Konferansı’nın son sıralarında yer alan bir takımdan Lig Kupası kazananına dönüştürdü. Pek çok maçta 11 gol atan Messi, Hirons’un tüm kulvarlarda çıktığı son 11 maçta yenilmeden kalmasına yardımcı oldu. Inter Miami şu anda MLS şampiyonluğunun peşinde olmayabilir ancak Messi’nin transferiyle play-off’larda yer alma şansları kesinlikle arttı. Play-off’larda yer almak şu anda matematiksel olarak gerçekçi değil. Dahası, son dönemdeki performanslarına bakıldığında Inter Miami play-off’larda yer almaya hazırlanıyor. Takım şu anda MLS sıralamasında dokuzuncu sırada yer alan DC United’ın sekiz puan gerisinde bulunuyor.

Inter Miami’nin forveti Lionel Messi (10 yaşında), BMO Stadyumu’nda Los Angeles’a karşı kazandığı zaferi kutluyor. (USA TODAY Sports, Reuters Con aracılığıyla)

Ancak uluslararası ara, Inter Miami’nin eleme turunda büyük bir sönümleyici olabilir. Messi’nin uluslararası futbola dahil olması nedeniyle Inter Miami’nin en az bir maç boyunca Arjantinli yıldızın hizmetlerinden mahrum kalması bekleniyor.

Messi bu ay Arjantin’i iki Dünya Kupası elemesinde yönetecek. Arjantin’in Bolivya’ya karşı ikinci ön elemesinin 13 Eylül’de yapılması planlanıyor. Inter Miami, bu hafta sonu Sporting Kansas City ile MLS karşılaşmasında Messi’siz olacak. Yedi kez Ballon d’Or kazanan oyuncunun, 17 Eylül’de Inter Miami’nin Atlanta United’a karşı oynayacağı maça katılmak üzere ABD’ye dönmesi bekleniyor. Messi’nin Atlanta United karşısında forma giyme şansı tamamen kondisyonuna bağlı olacak.

Inter Miami antrenörü Gerardo “Tata” Martino, Messi’nin yokluğu hakkında konuşurken şunları söyledi: “Kansas City’ye karşı mümkün olan en iyi performansı göstermeye çalışacağız. Ayrıca ayrılan oyuncuların sağlıklı bir şekilde geri dönmelerini de umuyoruz, böylece bunu devam ettirebiliriz.”

Lionel Messi’nin yokluğu şüphesiz Inter Miami’ye büyük bir darbe olacaktır. 36 yaşındaki futbolcunun Inter Miami’nin son dönemdeki formu üzerindeki etkisi hayal bile edilemez. CBS’e göre Messi, Inter Miami’nin beklenen toplam gollerinin %52,2’sine katkıda bulundu. Inter Miami’nin şutlarının yüzde 45’ini o attı ve dokunuşlarının yüzde 10’uyla sonuçlandı.

READ  Adam Duvall sezon sonunda bileğinden ameliyat olacak

Inter Miami’nin Pazar günü Kansas City ile oynayacağı iç saha maçında Lionel Messi’nin yanı sıra Serhiy Krivtsov, Robert Taylor, Josef Martinez, Drake Callender, Benjamin Crimachi, David Ruiz, Diego Gomez ve Edison Azcona gibi oyuncular kadrosunda yer almayacak.

Messi’nin yokluğunda Inter Miami’nin hücum hattı büyük ölçüde Fucundo Farias ve Leonardo Campana’ya bağlı olacak. Campana ve Farias ikilisine destek amacıyla hücum seçeneği olarak Paraguaylı oyuncu Diego Gomez’in tanıtılması da mümkün.

Defansif açıdan durum Inter Miami için biraz kasvetli görünüyor. Ukraynalı Sergei Krivtsov’un yokluğu Inter Miami’nin savunmasında boşluk bırakıyor. Milli ara sırasında Inter Miami’nin savunmasını Kanadalı Kamal Miller yönetecek. Üstelik Hirons’ta güvenilir kaleci Drake Callender olmayacak. 25 yaşındaki kaleci Inter Miami adına etkileyici bir performans sergiledi ve bunun sonucunda ABD milli takımına çağrıldı. Bu sezon şu ana kadar 25 MLS maçına çıkan Callender, 97 kurtarışla üçüncü en çok kurtarış yapan üçüncü oyuncu oldu. Ayrıca MLS’de şu ana kadar Inter Miami formasıyla dört maçta gol yemedi. Callender’ın yokluğunda Inter Miami’nin kaleciliğini vatandaşı Carlos dos Santos’un devralması bekleniyor.