Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ABD Açık: Aryna Sabalenka, Cheng Qinwen’i yenerek yarı finale yükseldi

ABD Açık: Aryna Sabalenka, Cheng Qinwen’i yenerek yarı finale yükseldi

Seth Kanadı/AP

Aryna Sabalenka bu yıl ABD Açık’ı kazanmanın favorilerinden biri.CNN

Aryna Sabalenka Bu yıl neden kazanmanın favorilerinden biri olduğunu gösterdi ABD Açık Çarşamba günü Zheng Qinwen’e karşı üstün bir performans sergileyerek yarı finale yükseldi.

Dünyanın iki numarası, Arthur Ashe Stadyumu’nda 20 yaşındaki Çinli oyuncuyu 6-1 ve 6-4’lük setlerle mağlup ederek maçı kazandı.

Zheng, Sabalenka’nın büyük servisine ve güçlü şutlarına rakip olamadı çünkü Belaruslu oyuncu ABD Açık’ta kolayca yarı finale yükseldi.

Bazı önemli oyuncuların erkenden çekilmesinin ardından Sabalenka kurada ilk sırada yer alıyor ve yenilmesi gereken oyuncu gibi görünüyor.

Sabalenka sahadaki röportajında ​​”Bugün harika tenis oynadığımı düşünüyorum” dedi. “Performansımdan çok memnunum. Yarı finalde daha iyisini yapmak için bir şansım daha var.”

Finalde yer almak için Wimbledon şampiyonu Marketa Vondrousova veya Amerikalı Madison Keys ile karşılaşacak.

Seth Kanadı/AP

Sabalenka, ABD Açık’ta zafere giden yolda topu Zheng’e geri veriyor.

Iga Švetic’in ABD Açık’tan erken ayrılması, ne olursa olsun Sabalenka’nın Pazartesi günü ilk kez dünyanın 1 numarası olacağı anlamına geliyor.

Dünya sıralamasında zirveye yükselişi, Avustralya Açık’taki ilk Grand Slam şampiyonluğu da dahil olmak üzere üç şampiyonluk kazandığı olağanüstü bir yılın ardından geldi.

Bu dominant formunu çeyrek finalde de Cheng karşısında sürdürdü ve sadece 27 dakika süren ilk sette rakibini mağlup etti.

Setler arasındaki ara, Zheng’in yeniden toparlanmasına olanak tanıdı ve maça uyum sağlamaya başladı. İkinci setin başında iki oyuncu karşılıklı servis değiştirirken genç oyuncu Sabalenka karşısında yerini korudu.

Bu durum, Sabalenka’nın güçlü bir servis molasıyla Zeng’in burnunu öne koyma esnekliğini kırabildiği setin yedinci oyununa kadar devam etti.

Zheng ne kadar çabalarsa çabalasın cevap veremedi ve Belaruslu oyuncu maçı kolayca sonuçlandırdı.

READ  En İyi 25 Antrenör Anketi: Alabama Georgia'yı Kolej Futbolu Sıralamasında 1 Numarayı Geri Almak İçin Atladı

Bu, 2023’te ikinci Grand Slam şampiyonluğunu kazanmayı hedefleyen Sabalenka’nın ABD Açık’ta üst üste üçüncü yarı finali olacak.

Üst üste beşinci Grand Slam yarı finaline ulaşan Sabalenka, kariyerinin ilk yedi büyük finalini kazanarak tüm zamanlar listesinde ilk 48 maçını şaşırtıcı bir şekilde kazanan Chris Evert’in ardından ikinci sırada yer aldı.