Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Mets, Carlos Carrasco’yu 15 günlük sakatlar listesine koydu

Mets, Carlos Carrasco’yu 15 günlük sakatlar listesine koydu

LOS ANGELES (Reuters) – Mets’in zaten zayıf olan Duran’ı Salı günü sağ dirseğindeki ağrıyla Carlos Carrasco’yu 15 günlük sakatlıklar listesine alınca bir darbe daha aldı.

Cuma günü San Francisco’da başlaması planlanan Carrasco, ilk üç maçında 8.56 ERA ile 0-2 kazandı. Bu oyunlarda hızı gözle görülür derecede zayıftı ve vurduğu kadar vurucu (sekiz) yürüdü.

Teknik direktör Buck Showalter’a göre, Carrasco geçen sefer Oakland’da en iyi başlangıcını yapmış olsa da – beş devrede iki koşuya izin vererek – dirseğinde anormal ağrı ve şişlikle geldi. Bu, Mets’i Carrasco’yu izlemeye ve sonunda onu bir MRI için New York’a uçurmaya sevk etti. Ekip bu testin sonuçlarını Çarşamba gününe kadar öğrenmeli.

Showalter, “Bu bir meydan okumaydı” dedi.

Dirsek sorunları, kemiğin bir kısmını eklemden çıkarmak için ameliyattan 18 ay çıkaran Carrasco için yeni bir şey değil. Carrasco, Greyfurt Ligi’ndeki son başlangıcını da Showalter’in “dirsek bakımı” olarak adlandırdığı ve Carrasco’ya özgü olarak nitelendirdiği durum nedeniyle atladı. Carrasco’nun Nisan ayında sürekli rahatsızlıktan ne ölçüde muzdarip olduğu belli değil.

Onun yokluğunda Mets’in, bahar antrenmanının başlangıcında güçlü olan ancak o zamandan beri birçok darbeyi emen başlangıç ​​atış derinliğini daha derine inmesi gerekecek. Carrasco’ya ek olarak, yeni başlayanlar Justin Verlander (bir rotator manşet suşu) ve José Quintana (kaburga ameliyatından iyileşiyor) IL’de. Verlander Mayıs’ta dönecek ve Quintana en erken Temmuz’a kadar olmayacak. Yoklukları, Mets’i David Peterson ve Taylor Miguel’i rotasyonun düzenli üyeleri yapmaya zorladı, çünkü ikisi de başarılı oldu.

Mets ayrıca, devam eden bir sırt ağrısı nedeniyle Max Scherzer’in son startını da zorladı. Çarşamba günü höyüğe dönmesi planlanıyor.

Peki Carrasco’nun yerini kim alabilir? Scherzer’in geçici olarak yerine geçen Jose Boto, Pazartesi günü Triple-A Syracuse’a geri gönderildi. Mets, Carrasco’yu IL’ye koyduklarında Butto’yu arayabilirdi, ancak bunun yerine fazladan bir asistan seçti, Jeff Brigham. MLB kuralları artık Mets’in, takım IL’ye başka birini yerleştirmediği sürece Butto’nun rütbesinin düşürülmesinden sonraki 10 gün içinde çağrılmasını engelliyor.

Syracuse’dan çıkmak için en bariz aday, Syracuse ile üç başlangıçta 2.30 ERA ile 2-0 solak Joey Lucchesi. Takım ayrıca, önümüzdeki günlerde IL’den dönen yardımcısı Tommy Hunter’ı birkaç vuruş için zorlamak isterse, arenada ilerleyebilir.