Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Michael Caine 90 yaşında emekli oluyor ve son filmi Büyük Kaçış – Deadline

Michael Caine 90 yaşında emekli oluyor ve son filmi Büyük Kaçış – Deadline

Daha önce de ima edilmişti ama şimdi Michael Caine, iyi başrol eksikliği nedeniyle oyunculuk kariyerinden resmi olarak emekli oluyor gibi görünüyor.

90 yaşındaki İngiliz Oscar ödüllü oyuncu Cuma günü BBC’ye yaptığı açıklamada, son filminin şöyle olduğunu söyledi: Büyük FirariBu onun ekrandaki son görünümü olacak.

“Emekli olduğumu söyleyip duruyorum. Artık emekli oluyorum.”

“‘Oyunculuk yaptığım bir filmim vardı ve harika eleştiriler aldı’ diye düşündüm… Bunu aşmak için ne yapacağım?’

Kendi yaşında bir adam için başrollerin az olmasının kararında rol oynadığını ekledi.

“Şu anda alabildiğim tek parça 90 yaşında olan erkekler. Ya da belki 85 yaşında olanlar.”

“Onlar ön planda olmayacak. 90 yaşında başrol erkekleriniz olmayacak, yakışıklı erkek ve kızlarınız olacak. Bu yüzden tüm bunlarla ayrılsam iyi olur diye düşündüm.”

Bu sözleri, 77 yıl süren ve iki En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı da dahil olmak üzere adına 176 IMDB kredisi kazandıran uzun soluklu kariyerinin perdesini araladı. Hanan ve kız kardeşleri 1986 yılında ve Elma şarabı evi kuralları 1999’da.

Büyük kaçış Filmde onu, 70. Kongre’ye katılmak üzere karısına veya mesleğine haber vermeden Britanya’nın güney kıyısındaki bakımevini terk eden bir savaş gazisi olan gerçek Bernard Jordan’ı canlandırırken görüyoruz.sen Normandiya kıyısında yıldönümü D-Day anma töreni. Filmin tamamlanmasından kısa bir süre sonra ölen merhum Glenda Jackson’la birlikte rol aldı.

Aktör yakın zamanda film setlerinde samimiyet koordinatörlerine duyulan ihtiyacı sorgulayarak heyecan yarattı.

“Gerçekten mi? Cidden mi? Nedir bunlar? Benim zamanımda böyle bir şey yoktu. Tanrıya şükür 90 yaşındayım ve artık aşıkları oynamıyorum, söyleyebileceğim tek şey bu. Benim zamanımda sadece aşk sahnesini çektim ve hiçbir şey yapmadan devam ettim. müdahale eden biri var. Her şey bir şeyleri değiştirdi.”

READ  "35 yıl önce böyle görünüyordum" - Son başvuru tarihi