Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Taylor Swift’in ‘Eras ​​Tour’ açılış gecesi konseri hayranlarını heyecanlandırdı

Taylor Swift’in ‘Eras ​​Tour’ açılış gecesi konseri hayranlarını heyecanlandırdı

Jennifer Gamez ve Kelly Marsali, Cuma gecesi AMC Lincoln Square 13’te tesadüfen buluşana kadar yabancıydılar. New York City’nin en işlek sinemalarından birinde asansörden biri yukarı çıkarken diğeri aşağı inerken, “Taylor Swift: The Eras Tour” konser filmini ilk izleyenler arasında olmanın anısına dostluk bileziklerini takas ettiler.

33 yaşındaki Gamez, “Bileklik seçiminden ve kedi gömleğinden etkilendim” diyor. Kedi desenli bir tişört üzerine “Aşık”tan ilham alan pembe bir takım elbise giyen 53 yaşındaki Marsali, “Taylor Swift’in meselesi de bu” diye ekliyor ve ekliyor: “Her yaştan, her kökenden, tüm farklı kişilikleri bir araya getiriyor.”

Muhtemelen pastel renkler, parıltılar ve konser tişörtleriyle dekore edilmiş odada Swiftie’lerin kaçıracağı hiçbir şey yok. Lobide, yeni arkadaşlar birbirlerinin fotoğraflarını çekerken ve eski arkadaşlar çıkartmalarla selfie çekerken enerji elle tutulur haldeydi. Swift’in dünya çapındaki çekiciliği sayesinde, pop yıldızının rekor kıran üç saatlik turnesini belgeleyen konser filmi, sonbaharın sinema olayı haline geldi. Dünya çapında 100 milyon dolarlık ön bilet satışıyla “Eras Turu”nun yılın en büyük açılış haftasonlarından birine sahip olması bekleniyor. Sinemalara sadece gişe rekorları kıran bir film olarak değil, tam teşekküllü bir kültürel etkinlik olarak geliyor.

Cuma akşamı biletleri tarayan AMC Tiyatroları çalışanı Jeffrey Ramirez, “Bu uzun zamandır görmediğimiz bir şey” diyor. Bu yazın popüler ikilisi Barbie ve Oppenheimer’a atıfta bulunarak, “Bir Oppenheimer’ımız vardı” diye ekliyor. Ama bu bambaşka bir heyecan. “Herkes tiyatrolarda dans ediyor ve sırayla şarkı söylüyordu.”

Eğlenceye personel bile katılıyor. Markalı patlamış mısır kovalarının bulunup bulunmadığına ilişkin en az bir düzine soruyu sekiz dakika içinde yanıtlayan Ramirez, “Konuklardan biri bana bir arkadaşlık bilekliği verdi; Swift hakkında fazla bilgisi olmayan bir erkek için bu harika bir şey” diyor. “Bütün gece dolu bir evimiz var.”

READ  Coachella - California müzik festivalinden canlı güncellemeler

Pek çok sinemasever AMC’nin Yukarı Batı Yakası’ndaki yerini, ülkedeki en büyük Imax ekranlarından birine sahip olması nedeniyle seçti. Kaderin bahşettiği gibi, sahne adı da Swift’in dünyasındaki her şey gibi dijital olarak yüklenmiş olarak geliyor. “Bunu söylemekten nefret ediyorum ama Lincoln Meydanı 13” diyor Marsali, pop yıldızının şanslı sayısını vurgulayarak. Bir başka komik tesadüf: IMAX oditoryumu (tahmin ettiğiniz gibi) 13 No’lu Tiyatro.

Hayranlar, tiyatro deneyimini biletleri tükenen turun başka bir (daha ucuz) durağı gibi görüyor. Sanatçılar, konuşmama veya mesajlaşma kurallarını katı bir şekilde uygulamak yerine – Swift’in önerisi üzerine – seyirciyi şarkı söylemeye, dans etmeye ve hatta sahnedeki eğlencenin videolarını çekmeye teşvik ediyor.

27 yaşındaki Cody Haney, “Çok heyecanlıyım çünkü terliyorum” diyor. “O kadar çok seviyorum ki, biraz korkutucu.” Konseri daha önce iki kez izlemişti ama kendisi ve 27 yaşındaki arkadaşı Alexis Neuville bu deneyimi daha iyi bir görüş açısıyla yeniden yaşamak istiyorlar. Nouvel, “Sandalyelerim çok yüksek olduğundan yüz ifadelerini göremiyordum” diyor.

Bu sefer gösteriyi hatırlamayı sabırsızlıkla bekliyor. “Bir nevi kendimden geçtim [from excitement] “Turdayken” diyor. “Onu tekrar patlamış mısırla bankta görmek harika.”

21 yaşındaki Lekitha Yeragontla, New Jersey’deki MetLife Stadyumu’ndaki “Eras Turu”nun birkaç gecesine katılmış olmasına rağmen filmi ilk gününde izlemek için güçlü bir istek duydu. “Spoiler görmek istemedim” diyor. “Bir sebepten dolayı konuyu 13’üncü Cuma günü gündeme getiriyor. Ben de ayın 13’ü Cuma günü gidiyorum.”

Bazı sinemaseverler için açılış gecesi, “Eras Turu”nu beyazperdede izlemek için planlanan pek çok gezinin ilkidir. 25 yaşındaki Jared Bass, yalnızca bu hafta sonu üç gösteriye (Perşembe, Cuma ve Cumartesi) bilet aldı. Gerçek konser deneyimine pek benzemese de, tiyatrodaki atmosferin onu hoş bir şekilde şaşırtabileceğini itiraf ediyor. Diğer Swiftie’lerle takas etmek üzere 83 ev yapımı arkadaşlık bilekliği getiren Bass, “Neşe ve mutlulukla doluydu” diyor.

READ  Kevin Spacey, İngiltere'de 4 ayrı cinsel saldırı suçlamasıyla suçlandı.

“Filmi izlemek güzel mi? Evet” diyor. “Ama beni geri getiren atmosferdi.”