Temmuz 1, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Michael Sussman davası: Eski bir FBI yetkilisinin ifadesi, Durham v. Clinton kampanya avukatı davasını destekliyor

Michael Sussman davası: Eski bir FBI yetkilisinin ifadesi, Durham v. Clinton kampanya avukatı davasını destekliyor
FBI’ın eski genel danışmanı James Baker, Durham’ın En Önemlisini İzleyinWashington DC’deki bir jüri önünde, Sussman’ın Trump hakkında bilgi aktardığı Eylül 2016’da Sussman ile yaptığı görüşme hakkında.

Sussman, FBI’a yalan söylemekten – özellikle de Baker’a herhangi bir ajan adına orada olmadığını yanlış bir şekilde söylediğinden – suçsuz olduğunu iddia etti.

“Belli bir müşteri adına önüme çıkmadığını ve eski bir hukuk analisti olan CNN’de Kremlin’e bağlı olarak tanımladığı Alfa Bank adlı bir şey arasındaki görünüşte gizli bir iletişim kanalı hakkında bazı endişe verici bilgilere sahip olduğunu söyledi. ”dedi eski bir CNN hukuk analisti olan Baker. Rusya – ve ABD’deki Trump Organizasyonunun bir parçası.”

FBI Trump-alfa tavsiyesine baktım Becker, haftalar içinde “hiçbir şey olmadığına” karar verdi. Durham davasındaki merkezi bir teori, Sussman’ın Clinton adına Baker’ın parmak uçlarında durması, ancak kampanya bağlarını FBI’ı Trump’ı soruşturması için kandırma planının bir parçası olarak saklaması ve ardından bununla ilgili bir “Ekim sürprizi” almasıdır. Basında.

Tanık kürsüsünde Baker, Sussman’ın arkadaş oldukları için orada yalnız olduğu iddiasına “güvendiğini” ve Sussman’ı Adalet Bakanlığı’nda çalışan ve Trump’ı anlamak için gereken siber güvenlik uzmanlığına sahip “ciddi bir avukat” olarak tanıdığını söyledi. Alfa verileri.

Baker, “Bana bilgi veren iyi bir vatandaş olarak beni görmeye geleceğini düşündüm” dedi. Michael’ı tanıyorsam, hükümete yardım etmek istediğini düşünüyorum.

Baker’ın ifadesi, FBI’ın Trump ve Rusya arasındaki soruşturmasındaki olası suistimalleri soruşturmak için üç yıl harcayan Trump dönemi özel danışmanı Durham’ı destekleyebilir. Trump’ın umduğu şaşırtıcı iddianamelerin hiçbirini vermedi ve Sussman’ın davası, üç kişiyi suçlayan soruşturmasının ilk büyük mahkeme salonu testi.

Ancak karar, jüri üyelerinin Baker’ın güvenilirliğini nasıl değerlendirdiğiyle sonuçlanabilir. Sussman’ın avukatları, Becker’ın 2018’de Kongre önünde, 2019’da Adalet Bakanlığı’nın gözetim organına ve Durham savcılarıyla ve Tanık’la yaptığı birçok röportajda ifade verirken kilit sorulara verdiği yanıtların nasıl ortaya çıktığını vurgulayan zikzak bir sorgulamayla bu durumu atlatmaya çalıştı. Vay bu hafta.

READ  Meksika, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalini kabul etmediğini açıkladı

Savunma avukatı Sean Berkowitz, Baker’ı savcıların aslında altı yıl önce Sussman toplantısında yaşananların “hatırlatıcıları” olduğunu kabul etmeye çağırdı. Baker, son yıllarda savcılarla bir araya geldiğinde, özel sorular sorarak ve bir FBI yetkilisinin görüşmeleri hakkında yazdığı notları göstererek hafızasını tazelediklerini söyledi.

Yargıç, yargılamanın geçersizliğine karşı karar verir.

Perşembe günü erken saatlerde Yargıç Christopher Cooper, Sussman’ın davayı iptal etme talebini reddetti.

Sussman’ın avukatları Çarşamba günü, bir tanık Sussman’ın anayasal haklarını ihlal ederek kendi savunmasında ifade vererek önemli bir soruya cevap verebileceğini öne sürdüğü için adil yargılanamayacağını savundu. Tanık Mark Elias’tı.Clinton kampanyasının baş avukatı olarak görev yapan ve aksi halde Sussman’ın savunmasında nispeten yararlı bir tanık olan .
Michael Sussman'ın davasında kimler yer aldı?

Savcılık, Elias’ı kürsüye çağırdı, ancak söz konusu yorumu yapması için onu zorlayan savunma avukatı oldu. Sussman’ın Trump ve Alpha’nın tavsiyesini Baker’a “(Clinton) kampanyası adına” getirip getirmediğini bilip bilmediğini sordular. “Bay Sussman’a sormalısın,” diye yanıtladı Elias.

Cooper Perşembe sabahı mahkeme heyetini haksız bir duruşmaya karşı karar verdi, ancak Sussman’ın Elias’ın ifadesinin bazı sorunlu kısımlarının mahkeme kaydından çıkarılması talebini kabul etti.

Savunma avukatları ayrıca Sussman’ın kendi savunmasında tanıklık edip etmeyeceğine karar vermediğini söyledi. Bir avuç olgu tanığı ve karakter tanığıyla bir savunma davası sunmaya hazırlanıyorlar.

Bu hikaye ek ayrıntılarla güncellendi.