Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, 4.299 Dolarlık Yüzey Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı

Microsoft, 4.299 Dolarlık Yüzey Dizüstü Bilgisayarını TanıttıCNN

Microsoft’un en pahalı Yüzeyi daha da pahalılaşmak üzere.

Çarşamba günü bir basın etkinliğinde Microsoft, birkaç Surface Pro tableti, Surface Laptop modelini ve sonuncusu birkaç yıldır güncellenmemiş olan Surface Studio 2+ masaüstü bilgisayarını tanıtacak.

Hepsi bir arada masaüstü bilgisayar olan 28 inçlik yeni Surface Studio 2+ artık Intel Core H-35 işlemciye, %50 daha hızlı CPU performansına ve daha hızlı grafikler için güncellenmiş bir NVIDIA yongasına sahip. Cihaz ayrıca güncellenmiş bir ekran, kameralar ve mikrofonlar içerir ve ekranda çizim yapmak için dijital bir kalemi destekler. Ayrıca Thunderbolt 4’lü USB dahil olmak üzere birkaç bağlantı noktasına sahiptir ve ekran, daha fazla çoklu görev için aynı anda dört farklı uygulamaya bölünebilir.

Surface Studio 2+, sayı ile 4.299 $, 4.499 $’dan başlarile kalem. 2018’de piyasaya sürülen önceki Surface Studio 2, 3.499 $’lık başlangıcı nedeniyle bazı eleştiriler aldı. fiyat. Microsoft, CNN Business’a bu yılki fiyat artışının birkaç önemli iyileştirmeye atfedildiğini söyledi. Diğer özelliklerin yanı sıra yeni bir işlemci, daha hızlı dosya aktarımları için 1 TB SSD sabit disk ve geliştirilmiş 1080p kamera dahil.

Microsoft’un güncellenmiş Surface serisiyle ilgili duyurular günlerce başlayacak Çarşamba günü geliştiriciler konferansını ateşleyin. Bu olay Microsoft adına geliyor İlk olarak iPad’i devralmak için bir tabletle piyasaya sürülen Surface serisinin 10. yıl dönümü..

Bu sonbaharda yeni ürünlerini piyasaya süren diğer teknoloji şirketleri gibi, Microsoft da yüksek enflasyon ve yaklaşan bir durgunluk korkuları dahil olmak üzere daha zorlu bir ekonomik ortamla karşı karşıya.

Yeni Surface ürünleri, tasarım veya ekran boyutu açısından önceki sürümlerden çok farklı olmasa da, en yeni cihazlarda daha iyi performans için yeni yonga setleri de dahil olmak üzere bazı yükseltmeler bulunuyor.

Microsoft, bir kez daha dizüstü bilgisayarın yerini alması amaçlanan amiral gemisi Surface Pro 9 tabletini sergiledi. 2’si 1 arada, yeni renklerde alüminyum kasaya da sahiptir Yerleşik destek ayağı ve PixelSense ekranı. Ekranın altında bir HD kamera, güncellenmiş hoparlörler ve mikrofonlar ve özel bir G6 yongası var. Microsoft, çipin, Microsoft OneNote’taki Ink Focus ve Windows 11 için GoodNotes uygulaması gibi, kullanıcının bir kağıt ve kalemle yazıyormuş gibi hissetmesini sağlamak için tasarlanan dijital mürekkeple uygulamaların başlatılmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Surface Pro 9 ayrıca çeşitli işlemci seçenekleri sunar. İlk seçenek, %50 daha fazla performans, gelişmiş çoklu görev ve masaüstü üretkenliği, daha hızlı veri aktarımı ve birden çok 4K ekrana bağlanma yeteneği vaat eden bir kombinasyon olan Thunderbolt 4 ile Intel Evo 4 platformu üzerine inşa edilmiş 12. nesil Intel Core işlemcidir. İkinci seçenek, 19 saate kadar pil ömrü ve yeni AI özelliklerine sahip 5G bağlantılı Qualcomm Snapdragon tarafından desteklenen Microsoft SQ3 işlemcidir.

Surface Pro 9, platin, grafit, safir ve ormanlık dahil olmak üzere dört renkte mevcuttur. 999 dolardan başlıyor.

Microsoft ayrıca, selefine çok benzeyen ancak onu Apple’ın macOS dizüstü bilgisayarlar için ARM tabanlı yongalarıyla rekabete daha da yaklaştırmaya çalışabilecek bir işlemci güncellemesine sahip ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarı Surface Laptop 5’e bir güncelleme sundu.

Surface Laptop 5, Intel Evo platformunda çalışır ve iki ekran boyutuyla gelir: 13,5″ ve 15″. Güncellenmiş Dolby Atmos 3D uzamsal hoparlörler, herhangi bir aydınlatmada kameranın pozlamasını otomatik olarak ayarlayan yüksek çözünürlüklü bir ön kamera ve havalı metalik, adaçayı ve Alcantara gibi birkaç yeni alüminyum rengiyle birlikte gelir. Şirket ayrıca, selefinden %50 daha güçlü olan tek bir şarjla bir günlük pil ömrü vaat ettiğini söyledi.

Surface Laptop, 13,5 inçlik sürüm için 999 dolardan ve 15 inçlik sürüm için 1.299 dolardan başlıyor. Surface ürünleri için ön siparişler Çarşamba günü belirli pazarlarda başlıyor ve bu ay raflarda yerini almaya başlıyor.

ABI Research analisti David McQueen’e göre, Microsoft cihazları tablet pazarının %3 ila %5’ini oluşturuyor. Bunun yerine, gelirinin büyük kısmı çeşitli cihaz türleri, bağlı uygulamalar ve bulut hizmetleri aracılığıyla Microsoft OS’den gelir.

McQueen, “Microsoft, bu hizmetlerden elde edilen gelir sayesinde donanım sektöründe ayakta kalabiliyor” dedi. Pixel akıllı telefonu hala niş bir ürün olan ancak şirketin uygulamalarını ve işletim sistemini öne çıkarması için bir yol olarak hizmet eden Google’a benzer bir yaklaşım.

Çarşamba günü şirket, gelişmiş grafik tasarımı ana akım izleyicilere sunmak için Bing ve Edge tarayıcısında yeni bir Microsoft Designer ve Image Creator uygulamasını da duyurdu. Platform, büyük ölçüde OpenAI ve metin istemlerini kullanarak özel görüntüler oluşturan AI destekli araç DALL-E 2 ile ortaklığa dayanıyor. DALL-E 2, Microsoft’un Azure OpenAI hizmetine de geliyor.

Microsoft’a göre markalar, reklamlar ve ürün ilhamı için DALL-E 2’yi giderek daha fazla kullanıyor. Bir blog gönderisinde şirket, Mattel Toys’un DALL-E 2’yi diğer komutların yanı sıra renkleri değiştirmek ve “dönüştürülebilir yap” yazmak gibi gelecekteki arabaların nasıl görünebileceğini öngörmek için nasıl aradığını ayrıntılı olarak anlattı.

Yapay zeka uzmanları, bu sistemlerin açık doğasının – onları kelimelerden her türlü görüntüyü oluşturmada usta kılıyor – ve görüntü oluşturmayı otomatikleştirme yeteneklerinin, önyargıları ölçekte otomatikleştirebilecekleri anlamına geldiğine dair endişelerini dile getirdiler. Örneğin, OpenAI sisteminin önceki bir testinde, “CEO” kelimesini yazmak, tamamı erkek ve neredeyse tamamı beyaz olan görüntüler gösterdi.

Microsoft, bu endişeleri ciddiye aldığını söyledi. Şirkete göre, Microsoft sunucuları uygunsuz kısa mesaj isteklerini reddedecek ve kullanıcılar sonunda tekrarlanan ihlaller için yasaklanacak.

READ  Nintendo Switch Prototype NX için nadir bir önyükleme sırası ortaya çıktı