Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Todd Howard, Starfield’ın “zor bilim kurgu” olmadığını, bir video oyunu olduğunu söylüyor

Todd Howard, Starfield'ın "zor bilim kurgu" olmadığını, bir video oyunu olduğunu söylüyor

Bethesda’dan yeni bir video bize hakkında daha fazla ayrıntı veriyor yıldız alanıStüdyonun yıllardır ilk yeni orijinal franchise’ı.

Salı günü, stüdyo bir Constellation Questions adlı yeni video serisi, oyun direktörü Todd Howard’a hayranlardan çeşitli sorular soruluyor. Video, uzay uçuşundan diyalog seçeneklerine ve hatta temalara kadar çeşitli konuları kapsar.

İlk olarak, Howard ilham kaynağına değindi: yıldız alanı. Özel bir etkisi olan iki oyundan bahsetti: güneş köpeği Apple 2 için, Atari ST, yolcuKalem ve kağıt RPG.

Bu, hayranların merak etmesine neden oldu yıldız alanı “Zor” bilim kurgu mu – yani daha çok gerçek bilime dayanıyor – ya da değil. Howard, Starfield’ın kendi görüşüne göre zorlu bir bilim kurgu olduğunu, ancak bu kilometrenin hayranların ne düşündüğüne bağlı olarak değişeceğini söyledi. Ancak Howard, bunun hala eğlenceyle ilgili bir video oyunu olduğu konusunda netti ve bu nedenle ekip, daha gerçekçi bir bilim kurgu ortamının getirebileceği bazı olası hayal kırıklıklarını geri çekti. Örneğin, bir oyuncu başlangıçta uzayda yakıtı tükenebilir ve onları yüzer halde bırakabilir. Bu, o zamandan beri kaldırıldı ve bunun yerine, oyuncu yakıtı ve yerçekimi sürüşü türü, oyuncuların bir seferde ulaşabilecekleri mesafeyi sınırlandırıyor. Gerçek dışı, evet, ancak hayranlar için kesinlikle daha az sinir bozucu.

Howard daha sonra oyunun hem olumlu bir etki hem de olumsuz bir değiş tokuş sunan çeşitli özelliklerine değindi. Videoda öne çıkan bazı tema örnekleri:

  • Dream Home – Huzurlu bir gezegende kişiselleştirilebilir bir eviniz var ama her hafta 50 bin ipotek ödemeniz gerekiyor
  • Dışadönük – Bir eşiniz varsa daha az oksijen kullanırsınız, ancak yalnızsanız daha fazla oksijen kullanırsınız.
  • Freestar Collective Settler – Belirli gruplardan özel diyalog seçenekleri ve daha iyi ödüller alın, ancak diğerleriyle daha yüksek suç ödülleri
  • Kahramana tapın – Rando’nun hayranı sizi çok rahatsız ediyor gibi görünecek, ancak hediyeler getirecek
  • İçe dönük – Yalnızken daha fazla dayanıklılık, arkadaşlarınız olduğunda daha az dayanıklılık
  • Kid Stuff – Ebeveynlerinizi evlerinde ziyaret edebilirsiniz, ancak paranızın %10’u otomatik olarak onlara gidecek
  • Neon Street Rat – Neon’da özel diyalog seçeneklerine ve daha iyi ödüllere erişin. Suç bonusları diğer fraksiyonlarla artar.
  • Aydınlanmış Yüksek – Aydınlanma Evi’nde eşyalarla dolu bir sandığa erişebilir, ancak başka bir sandığa erişiminizi kaybedebilirsiniz.
  • Global Olarak Yükseltilmiş – Sanctum Universum’daki eşyalarla dolu bir sandığa erişin, ancak başka bir sandığa erişiminizi kaybedin
READ  Microsoft'un dizüstü bilgisayar uygulaması, Project Garage'dan tam olarak desteklenen uygulamaya mezun oldu

En önemlisi, oyuncular bir görevi veya etkinliği tamamlayarak olumsuz (ve olumlu) etkilerinden kurtulmak için bu özellikleri kaldırabilir. Erkenden kötü bir karar veren oyuncuların, sadece karakter özelliklerini geri dönüştürmek için oyunu yeniden başlatmaları gerekmeyecek.

Son olarak Howard diyalog sisteminden biraz bahsetti. Çok derine inmeden, artık oyuncuların daha iyi bir skor elde etmek için puanları harcayabilecekleri, puana dayalı bir ikna sistemi var. Bu bölümde Howard, oyunun şu anda 250.000’den fazla diyalog satırına sahip olduğunu da ortaya koydu. 1000 gezegenle hizalanır.

Bethesda, oyuncuları Twitter’daki #starfieldquestions hashtag’i aracılığıyla daha fazla soru sormaya teşvik etti. Bethesda ve Microsoft piyasaya sürülecek yıldız alanı Gelecek yılın başlarında yalnızca PC ve Xbox için.