Haziran 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft, Windows 11’de Ekran Alıntısı Aracını açmak için Print Screen tuşunu değiştirir

Microsoft, Windows 11’de Print Screen (Prt Scr) tuşunun çalışma şeklini değiştirmeye hazırlanıyor. On yıllardır ilk kez, varsayılan davranış artık tüm ekranınızın resmini çekip panoya kopyalamak yerine Microsoft’un Ekran Alıntısı Aracını açacak. . Microsoft bu değişikliği test etmeye başladı. Windows 11’in en son beta sürümleri.

Windows 11’de Ekran Alıntısı Aracını açmak için Baskı Ekranını değiştirmenize izin veren bir ayar zaten olsa da, Microsoft bunu yaklaşan KB5025310 güncellemesinde varsayılan davranış olarak ayarlayacaktır. Ayarlar > Erişilebilirlik > Klavye’deki seçeneği daha önce değiştirdiyseniz, Windows 11 seçtiğiniz ayarı koruyacaktır, ancak birçok kişi için bu ayarı değiştirecektir.

Print Screen’in her zaman bir revizyona ihtiyacı olmuştur, özellikle de çoklu monitör kurulumundaysanız, bunun yerine etkin pencereyi kapmak için ALT + Print Screen tuşlarına basmadığınız sürece tüm ekranları yakalar. Birçok üçüncü taraf uygulaması da yıllar boyunca düğmeyi engellemeye ve kullanmaya çalıştı. Microsoft’un OneDrive’ı, Print Screen ile yapılan ekran görüntülerini kaydetmeye çalışır, Dropbox da aynısını yapmaya çalışır ve ShareX gibi uygulamalar varsayılan olarak ekran görüntüsü almak için Print Screen’i kullanır.

Microsoft’un snippet’i için varsayılan Print Screen’i seçmesi, bazı Windows 11 kullanıcılarını şaşırtabilir veya kızdırabilir, ancak bu davranışa geri dönmek kolaydır ve BT yöneticileri, bunun önümüzdeki aylarda cihazlara nasıl yayılacağını kontrol edebilmelidir.

READ  Samsung Galaxy S23'ün tasarımı, sızan tanıtım görselleriyle ortaya çıktı