Haziran 15, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Microsoft Windows güncellemesi, iPhone kullanıcılarının metin mesajları göndermesine olanak tanır

Microsoft Windows güncellemesi, iPhone kullanıcılarının metin mesajları göndermesine olanak tanır
  • Microsoft Windows kullanıcıları artık iPhone’larından masaüstü bilgisayarları aracılığıyla metin göndererek, kullanıcıların telefonlarını esas olarak PC’lerinden kullanmalarına olanak tanıyor.
  • Amerikalıların çoğu iPhone kullanıyor ve Apple’ın bilgisayar ve telefon entegrasyonu, son yıllarda Mac dizüstü bilgisayarların neden Windows bilgisayarlardan pazar payı aldığını açıklamaya yardımcı olan özelliklerden biri.

Microsoft CEO’su Satya Nadella

Kaynak: Microsoft

Microsoft duyurmak Pazartesi günü, Windows 11 PC’ler için Phone Link’in en son sürümü, bir kullanıcının eşleştirilmiş iPhone’undan bildirimler alabilir, metin gönderebilir ve aramaları cevaplayabilir.

Amerikalıların çoğu iPhone kullanıyor ve Apple’ın ürünlerine entegrasyonu, son yıllarda Mac işletmelerinin Windows PC’lerden pazar payı kazanmasına yardımcı oldu. Apple, geçen yıl küresel PC sevkiyatlarının yaklaşık %10’unu oluşturdu, geri kalanını Windows cihazları, binaen IDC’ye.

Microsoft’un hamlesi, normalde Mac’i seçecek olan PC alıcılarının önündeki engeli kaldırabilir. Phone Link daha önce yalnızca Android telefonlarla çalışıyordu.

Phone Link yazılımı, Apple’ın Mac için Mesajları kadar çok özelliğe sahip değildir. Bluetooth ile çalışır, göre kenarve Microsoft “Link to Windows” uygulamasının iPhone’a yüklenmesini gerektirir.

Phone Link’i destekleyen bir Windows bilgisayarı, kullanıcının iPhone’undan bildirimler alır ve mesajları Windows’ta görüntüler. iMessage aracılığıyla grup mesajlaşmasını desteklemez ve kullanıcıların fotoğraf veya video göndermesine de izin vermez. Phone Link yalnızca gönderdiği veya aldığı mesajları görüntüleyebilir, bu nedenle telefonunda bazı metin mesajları gönderen bir kullanıcı, Windows uygulamasında mesaj geçmişinin o bölümünü görmez.

Şirket Pazartesi günkü duyurusunda “Mesajlaşma özelliği iOS ile sınırlıdır” dedi. Bir Apple temsilcisi, yorum talebine yanıt vermedi.

READ  Apple'ın iPhone 15 etkinliği büyük olasılıkla 12 Eylül'de yapılacak