Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni bir Apple sızıntısı, iPhone 15 lansman şokunu doğruladı

Yeni bir Apple sızıntısı, iPhone 15 lansman şokunu doğruladı

5/15 güncellemesi aşağıda. Bu gönderi ilk olarak 13 Mayıs’ta yayınlandı

Yasal olarak, en tartışmalı Apple iPhone 15 yükseltmesi, muhtemelen USB-C’nin kapalı uygulaması olacaktır. Ancak iPhone hayranları için yeni bir sızıntı, piyasaya sürüldüklerinde en büyük şokun kameralar olacağını doğruladı.

Saygın sızıntıcı Unknownz21 eyaletler “Sonunda bunun bağımsız onayı alındı: Periscope lensi yalnızca iPhone 15 Pro Max’te satışa sunulacak.”

Bu söylenti aylardır ortalıkta dolaşıyor, ancak iPhone 15 Pro ve Pro Max özellik setinin ilk kez bozulduğunu görmek iPhone alıcılarını hayal kırıklığına uğratacağı için çok azı bunu ciddiye aldı. Pil ömrü bir yana, Pro ve Pro Max her zaman eşitti ve satın alma kararı genellikle boyut tercihine göre veriliyordu.

Artık iPhone 15 serisiyle değişecek gibi görünüyor ve küçük telefon hayranları ya en iyi özellikleri kaçırmak ya da istediklerinden çok daha büyük bir akıllı telefon satın almak zorunda kalacaklar.

Artı tarafta (amaçlanan kelime oyunu değil), periskop kamera, iPhone serisinde giderek daha belirgin bir eksiklik oldu ve Pro Max bunu düzeltecek. Başta Galaxy S23 Ultra olmak üzere rakipler, periskop lensler ve dijital yakınlaştırma kombinasyonuyla çok başarılı oldular ve Samsung’un amiral gemisi, giderek daha güçlü sonuçlarla 100x’e kadar yakınlaştırma üretebiliyor.

Apple’ı savunmak için, rakipler genellikle periskop lenslerini en büyük telefonlarıyla sınırlandırırlar. Neden? Büyük olasılıkla, bu bir alan sorunudur ve Apple, termal performans ve pil ömrü açısından iPhone Pro ile sürekli olarak alan sınırlamalarının üstesinden gelse de, iPhone 15 Pro’nun fiziksel olarak yeni periskop merceğine sığamaması olabilir. Bu nedenle, 2023, iPhone alıcılarının en iyi özellikleri istiyorlarsa büyümek zorunda kalacakları yıl olacak gibi görünüyor.

Ayrıca, iPhone 12 Mini ve iPhone 13 Mini’nin satışları, daha küçük akıllı telefonlar için desteğin gürültülü olduğunu, ancak pek çok kişinin tahmin ettiği ölçekte olmadığını gösterdi, bu nedenle Apple için zor bir satış olmayabilir. Özellikle de profesyonelin ultra ince çerçeveleri, yeni nesil A17 çipi ve USB-C’ye geçişin cazibesine kapılanlar için.

Bununla birlikte, iPhone 15 Pro ve Pro Max’in fiyatlarının fırlaması beklenirken, Pro Max gerçekten bunca yıldan sonra özellik eşitliğini bozarsa ve iPhone 15 Pro-ish memlerinde bir patlama olursa, yorumcuların alaylarını bekleyin.

05/15 Güncellemesi: Daha fazla iPhone 15 kamera haberi sızdırıldı. Gördüğüm yeni bir araştırma notunda Mac söylentileriHaitong International Securities’in tanınmış analistlerinden Jeff Bo, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modellerinin 48 megapiksellik yeni bir arka kamera ile donatılacağını belirtti. Ama hepsi iyi haber değil.

Bo, Apple’ın “iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için üretim gecikmelerine yol açabilecek” üretkenlik sorunları yaşadığını söylüyor. Bununla birlikte, her iki cihazın da iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile birlikte Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlginç bir şekilde Pu, 48MP kamera merceğinin, görüntü kalitesini iyileştirmenin çok önemli bir bileşeni olan daha fazla ışık yakalamak için yeni bir üçlü yığın sensörü kullanacağını belirtiyor. iPhone 14 Pro ve Pro Max geçen yıl 48 MP birincil kamerayla piyasaya çıktı, ancak üretkenlik sorunları göz önüne alındığında iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın kaç bileşeni paylaştığı belli değil.

Geçen yılın 48 megapiksel kamerasının ana avantajlarından biri, ProRAW görüntüleri için destek sunmasıdır.Apple, RAW dosyalarını yakalar, bu da daha fazla görüntü ayrıntısını korur (çok daha büyük dosya boyutlarında) ve daha az görüntü işleme kullanır, bu da çekim sırasında daha fazla esneklik sunar. düzenleme Apple’ın ProMotion gibi diğer Pro markalı özellikleri aktarma konusundaki isteksizliği göz önüne alındığında, ProRAW’ın standart iPhone 15 modellerine gelip gelmeyeceği henüz belli değil.

Forbes hakkında daha fazlası

Forbes’tan daha fazlasıÖzel yeni iPhone 15, Apple’ın devasa tasarım kararını doğruluyor

READ  Eylül 2022 için açıklanan tüm PS Plus Essential, Extra, Premium PS5 ve PS4 oyunları