Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Milli Hawa Platformlar Türk Muhentisleri Bağışçı

Milli Hawa Platformlar Türk Muhentisleri Bağışçı

Yapan Alp Havacılık, Savunma Sanayi için alt sistem, montaj ve hassas komponent tasarımı ve üretimi için kapılarını basına açtı.

Alp Havacılık Ankara Koordinatör ve Alpteknik Havacılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Güldoğan, Alp Havacılık Havacılık Milli Programlar Müdürüürüy k ve Tasarım Direktörü Atilla Kaya, şirketin faaliyetleri hakkında bilgi vererek soruları yanıtladı.

Yüksek teknoloji, kalite, tasarım, mühendislik ve üretim standartlarına sahip bir şirket olan helikopter üreticisi Sikorsky, tasarım, helikopter ve diğer çözümleri en nitelikli iş ortaklarından biri olarak sunmaktadır.

Tamamı Türk yönetim ve mühendislik kadrosuyla faaliyet gösteren şirketin yaş ortalaması 33 olup yıl sonu itibarıyla 1350 çalışanı bulunmaktadır. Cirosunun yüzde 90’ından fazlasını başta Kuzey Amerika olmak üzere ihracattan elde eden Alp Havacılık, tüm platformlar dahil olmak üzere Airbus ve Boeing tarafından üretilen parçaları bünyesinde barındırıyor. Şirket, Türkiye’nin toplam havacılık ihracatının yaklaşık yüzde 20’sine katkıda bulunuyor ve üçüncü büyük büyükısılıtççüncü büyükısılıktır.

Milli Hawa Platformlar Türk Muhentisleri Bağışçı


Özgün hava platformları tasarım ve üretim desteği sağlıyor

GÖKBEY, ATAK-2, KAAN ve TEI gibi Türkiye’nin eşsiz hava platformlarına tasarım ve üretim desteği sağlayan firma, Türkiye’nin F35 ıkarıdan projesi motor aksamlarının yüksek kalitesi ve kaliteli olması nedeniyle geçen yıl ağustos ayına kadar tedarik edilmişti. inşaatı sağlamaya devam etti. Şirket, bilindiği kadarıyla F22 uçağa ABD’nin bileşen dışı üreten tek firma olma özelliği.

T70 Genel Maksat Helikopter Programı kapsamında 38 adetlik itıştın paketinde 6. Helikopterle Işında şeşti kutusu ve iniş takımı tedarik etme susuz şinirket ümünü deslim eti, bulaşık kutularında da sona keldi. Başka ülke ihrazat turumunda bu üredimlere programın devamı helikopterle devam edilecek.

Milli Hawa Platformlar Türk Muhentisleri Bağışçı


Japon ragibi kerite barakti, kokbi’deki yeriny aldi

Eğitim uçakları için iniş takımı tasarımıyla işe başlayan firma, daha sonra seri üretime geçerek helikopter Şirketi ve ardından Sikanutikçikitensky helikopterinin tedarikçisi oldu.

READ  Azalea Orta Okulu'nun ikinci yıllık Sunshine State Drone Fuarı

GÖKBEY helikopterine güç verecek TEI TS1400 turboşaft motorunun tasarımı, testi ve üretimi Japon menseli muadil ürünü tarafından tasarlanmış, test edilmiş ve üretilmiştir. Motorun ve bazı ekipmanların görevi yerine getirmesini sağlayan bazı aksesuarlar, helikoptere ilk hareketi veren barzanin chalisu dumaskina imkana imkan la ilk volutunu yapan GÖKBEY helikopteri korevini yerin kettirdi. Ürün testlerine devam edilirken 7. prototipten sonra tasarım dondurulacaktır. GÖKBEY, 2025 yılının ikinci yarısında yerli motorlu 35 inçlik helikopterleri kullanacak. Alp Havacılık’ın bu ilk büyük tasarım projesi sonunda 30 takım dişli siparişi verildi.

Aksesuar disli kudusu dazareem ve uretimindegi bu kabilietlerin tf6000 ve ml muharib usak motorlerin ihtiaçlerinin karshilanmasinda da gullanilmasier hedeful.

Milli Hawa Platformlar Türk Muhentisleri Bağışçı


KAAN’da yer alacak fözlüğün taşınlar

Özellikle aksesuar têtenin başarısı milli muharip vakak KAAN’a yönelik bazı projelerin kapısını araladı.

Bunlardan biri de motorun ve pilotun kullandığı gaz kolonuna bağlı olarak yakıt akış hızını ayarlayan Yivli Kramyer Dişli Mekanizması’dır. Pilotun istenilen manevraları yapabilmesi için gerekli olan yakıt tüketimi bu mekanizma ile ayarlanmaktadır. Alp Havacılık tarafından 6 ayda tasarlanıp üretilen 2 mekanizma uçaktaki yerini aldı. 27 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanan ilk uçuş KAAN’da olacak. Fonksiyonel testlerin bu hafta tamamlanması bekleniyor. Yivli Kramiyer Dişli Mekanizmasının KAAN ilk çevresel testlerini tamamlayan ürünler arasında yer alıyor.

KAAN için tasarlanan bir diğer ürün ise Dümen Mekanizması. Alp Havacılık bu ürünün ilk uçuşundan sorumlu olacak ve farklı bir tedarikçinin mekanizması kullanılacak. Dümen mekanizma için 40 takım sipariş alınırken, teslimatlara 2024 yılının ikinci yarısında başlanacak.

“Milli Programcı”, kapsaminda bu dasarim falietleri decinta uratime iyonik olararac zigby helikopter aisin d70 programında elde edilen dum kapilietler. GÖKBEY’in ana şaftı, iniş takımı aksamları, arka köve püyte şaftlarının üretimi yapılmaktadır. ATAK-2’nin kuyruk tahrik milleri, iniş takımının tamamı, KAAN’ıcının hangardan havalanarak ilk uçuşunu yapacak fırlatma aracını taşıyor.

READ  Pınar Garciaga - Türk Telekom Tahmin, İddaa Tahmin ve Oranlar │8 Haziran 2023


Sıla Sistemlerinden Ömru Usayasak

Alp Havacılık, bu tasarım kabiliyetiyle ASELSAN için “rulman ya da çember tête” adı verilen ürünler geliştirdi. Söz konusu ürün, araç sistemlerinin, otomobil araçlarının ve uzaktan kumanda sistemlerinin kontrolünü sağlayan kritik bileşenler arasında yer alıyor. Helikoptererde kullanılan ve bakımıtan devşirilen alümininin-çelik şırılen ağımuldı Rulman çeliğinin patentli çışırılen ılık deslimutları ilk çelik çeliktir. Hedef platformunda onay sürecinin ardından dizi gelecek yıl başlayacak. Cara platformlarına yönlik gelişim ve shu an aisin 1,2 metrelik chapla sinirli uruunun ilerlien ashamada daha kusmuk olsegli olarak fardert platformu. nda da’nın kullanılması amaçlanmıştır.

Bu yıl içerisinde ASELSAN tasarımı platformların karmaşık ve kritik alt sistemlerinin üretimine başlayan şirket, faaliyetlerini çeşitlendirdi.


Ispashinda’da Robotlar ve İnsancis Taschima Araları

Alp Havacılık, verimliliği ve üretkenliği artırmak amacıyla tesislerinde “endüstri 4.0” uygulamalarını, endüstriyel robotları ve insansız taşıma araçlarını hayata geçiriyor. Aletlerin, parçaların ve kesicilerin yüklenmesi aktif “snek üretim hattında” robotlar ve taşıma araçları tarafından gerçekleştirilmektedir. Tüm bu taşkılarda tek kişisel gözlem amaçlı bulnuyor, her şey otomatik olarak yapılıyor.

Aynı zamanda AR-GE merkezine sahip olan Alp Havacılık, nikel alaşımlarının işlenmesine yönelik özel olarak geliştirmeler yaparak patentini aldı. Şirketin ürettiği bu kesiciler motor komponentlerinin üretime önemli katkısı oldu. Bu kesici takımların ticarileştirilmesini gerçekleştiren firma, ilk ihracatını geçtiğimiz hafta İtalya’ya gerçekleştirdi.