Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Milyoner iş adamı, yapay zeka çağındaki ilk yeteneği ortaya çıkarıyor. Kodlama değil

Milyoner iş adamı, yapay zeka çağındaki ilk yeteneği ortaya çıkarıyor.  Kodlama değil

CNBC Make It ile etkileşimde olan Bay Galloway, yalnızca yapay zeka araçlarına güvenilmemesi konusunda uyarıyor

New York Üniversitesi pazarlama profesörü ve başarılı girişimci, yakın zamanda hikaye anlatıcılığının iş gücüne katılan gençler için önemli bir beceri olduğunu vurguladı. Şirketini 130 milyon dolardan fazla bir fiyata satan milyoner Scott Galloway, giderek teknolojiye dayalı bir dünyada etkili iletişimin hayati önem taşıdığına inanıyor. Platformlar gelişse de, verileri ve görselleri kullanarak fikirleri ifade etme becerisinin geçerliliğini koruyor.

59 yaşındaki oyuncu, “13 ve 16 yaşındaki çocuklarıma zamana karşı dayanıklı olacağını düşündüğüm bir beceri verebilseydim, bu hikaye anlatımı olurdu” dedi. CNBC Yap. Bay Galloway, insanların iletişim kurmak için kullandıkları platformların hızla değişebilmesi nedeniyle hikaye anlatımının türünün önemli olmayabileceğini ekledi. Ancak önemli olan, “iyi yazma yeteneği, fikirleri ifade etme yeteneği ve fikirleri verilerle, grafiklerle ve slayt gösterileriyle sunma yeteneğini” geliştirmektir.

CNBC Make It ile etkileşimde olan Bay Galloway, yalnızca ChatGPT gibi yapay zeka araçlarına güvenilmemesi konusunda uyarıyor. Yapay zeka ve programlamanın geleceği belirsizdir ve güçlü hikaye anlatımı her zaman değerli bir varlık olacaktır. Ayrıca deneyimin önemini de vurguluyor; teknolojik ilerleme ne olursa olsun, alanınızda otorite olmak başarıya giden güvenilir bir yoldur.

Bay Galloway medyaya bir markanın anlatısının başarısına nasıl doğrudan katkıda bulunabileceğini veya zarar verebileceğini anlattı.

Galloway, gençlerin yalnızca ChatGPT gibi üretken yapay zeka araçlarına güvenmemeleri için hikaye anlatımının özellikle önemli olduğunu söyledi; ne şimdi ne de hiçbir zaman.

“Bazı sinir ağlarının beş yıl içinde ChatGPT'nin yerini alıp almayacağını bilmiyoruz. Programlamanın geçerliliğini yitirip eskimeyeceğini bilmiyoruz” dedi.

Bay Galloway, “Ayrıntılar generali gölgede bırakıyor” diye ekledi. “Ne kadar dar olursa olsun bir niş bulun ve ona sahip olmaya çalışın. Bir alanda dünyanın en bilgili insanlarından biri olmaya adayın… Zevk almadığınız hiçbir konuda asla uzman olamazsınız.” “

READ  Ford'un Rivian hissesinin bir kısmını devretmesi bekleniyor: Rapor