Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu yıl 70 yaşında emekli olmanız durumunda alabileceğiniz maksimum Sosyal Güvenlik yardımları:

Bu yıl 70 yaşında emekli olmanız durumunda alabileceğiniz maksimum Sosyal Güvenlik yardımları:


Bu çok büyük bir rakam; ancak aylık kazancınızın daha düşük olabileceğine dikkat edin.

Amerika Birleşik Devletleri'nde resmi bir emeklilik yaşı yoktur ve ayrıca Sosyal Güvenlik talebinde bulunmak için tek bir yaş yoktur. Bu nedenle 70 yaşına kadar kendinizi çalışmaya zorlamaya ve o yaşta SSK'ya kaydolmaya karar verebilirsiniz.

Bunu yapmak çok cömert bir aylık faizle sonuçlanabilir. Bu, maksimum Sosyal Güvenlik aylık yardımını almaya uygun olsanız da olmasanız da geçerlidir.

Gerçekten güzel bir maaş gününün tadını çıkarabilirsiniz

Kişisel gelir geçmişinize ve ne zaman bağlı olduğunuza bağlı olarak, aylık Sosyal Güvenlik yardımlarınızın tamamını almaya hak kazanırsınız. Tam emeklilik yaşı (FRA) yukarı. Bu yaş, doğum yılınıza bağlı olarak 66, 67 veya bu ikisinin arasında bir değerdir.

Ama her yıl erteliyorsun sosyal Güvenlik FRA dışında para yatırırsanız aylık faiziniz %8 artacaktır. Açık olmadığı takdirde, bu destek her zaman keyfini çıkarmanız için orada olacaktır.

Bu arada, bu yıl 70 yaşında Sosyal Güvenlik başvurusunda bulunuyorsanız, alabileceğiniz maksimum aylık yardım: 4.873$. Ancak Sosyal Güvenlikten ayda 4.873 Dolar alabilmeniz için 35 yıl çalışmış biri olmanız gerekiyor. Ve O dönemde çok yüksek bir maaş aldı. “Çok yüksek”, 35 yıllık azami Sosyal Güvenlik ücretini karşılayan veya aşan ücret anlamına gelir.

Sosyal Güvenlik büyük ölçüde bordro vergileri yoluyla finanse edilmektedir. Ancak işçiler gelirlerinin tamamı üzerinden vergi ödemiyorlar. Bunun yerine her yıl, işçilerin bu vergileri ödeyeceği kazanç miktarı olan bir ücret tavanı belirleniyor.

Bu yıl bu sınır 168.600 dolara ulaşıyor. Geçen yıl 160.200 dolardı. Azami ücretin yıllar içinde enflasyonla birlikte artması nedeniyle, 160.200 ABD Doları veya 168.600 ABD Dolarından çok daha az kazandığınız ve bu yıl Sosyal Güvenlik aylık maksimum yardımlarını almaya hala hazır olduğunuz bazı yıllar olabilir.

READ  Japonya enflasyonu düşürmek için 113 milyar dolarlık paket açıkladı

Ancak önemli olan şu ki, bu avantaja hak kazanmak için kariyeriniz boyunca kazancınızın gerçekten yüksek olması gerekir. Aksi takdirde, Sosyal Güvenlik başvurunuzu 70 yaşına kadar ertelemenize rağmen aylık 4.873 ABD doları tutarında maaş çekine bakmıyor olabilirsiniz.

Ancak yine de aylık olarak harika bir fayda elde edebilirsiniz. Aylık 3.873 ABD Doları veya 3.000 ABD Doları tutarındaki maaş günü bile emeklilik fonlarınız için pek çok fayda sağlayabilir.

Kaydınızı geciktirmek işe yarayabilir

FRA'ya başvurursanız ve Sosyal Güvenlik talebinde bulunmayı düşünüyorsanız, FRA size ödeme yapabilir Biraz daha çalış Başvurunuzu 70. yaş gününüze kadar erteleyin. Emeklilik için ne kadar para biriktirdiğiniz konusunda kendinize pek güvenmiyorsanız ve yaşlılık yaşam giderlerinizin büyük kısmını karşılamak için Sosyal Güvenlik'e ihtiyacınız olacağını biliyorsanız, bu özellikle akıllıca bir hareket olabilir.

Sosyal Güvenlik başvurunuzu 70 yaşına kadar ertelemenin yanı sıra, kariyerinizin sonunda maaşınızı artırmaya çalışarak, ister işyerinde terfi ve zam için mücadele ederek, ister genel gelirinizi bir ödeme yoluyla artırarak aylık yardımlarınızı artırabilirsiniz. yan koşuşturma.

Her iki durumda da, 70 yaşında Sosyal Güvenlik talebinde bulunarak kazanılacak çok şey var. Bu, programın maksimum aylık ödemesine uygun olmasanız bile geçerlidir.

Motley Fool'un sahip olduğu Açıklama politikası.

Motley Fool, insanların finansal hayatlarının kontrolünü ellerine almalarına yardımcı olmak için tasarlanmış finansal haberler, analizler ve yorumlar sunan bir USA TODAY içerik ortağıdır. İçeriği USA TODAY'den bağımsız olarak üretilmektedir.

$22.924 Sosyal Güvenlik ikramiyesi çoğu emekli tarafından tamamen göz ardı ediliyor

Motley Fool'dan teklif: Çoğu Amerikalı gibiyseniz, emeklilik tasarruflarınızda birkaç yıl (veya daha fazla) geridesiniz demektir. Ancak az bilinen bir avuç “Sosyal Güvenlik sırrı”, emeklilik gelirinizin artmasını sağlamanıza yardımcı olabilir. Örneğin: Kolay bir numara size bir dolara kadar ödeme yapabilir22.924 Daha fazlası…her yıl! Sosyal Güvenlik avantajlarınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı öğrendikten sonra, hepimizin peşinde olduğu gönül rahatlığıyla güvenle emekli olabileceğinizi düşünüyoruz. Bu stratejiler hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebileceğinizi keşfetmek için burayı tıklamanız yeterli.

READ  Google'ın 2,3 milyon dolarlık çeki, şirketin jüri yerine hakim önünde yargılanmasına yardımcı oldu

Görüntüle “Sosyal Güvenlik Sırları” »