Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

MLB, sakatlananlar listesinin uygunsuz kullanımı nedeniyle eski Mets GM Billy Eppler'i 2024 sezonu için uzaklaştırdı

MLB, sakatlananlar listesinin uygunsuz kullanımı nedeniyle eski Mets GM Billy Eppler'i 2024 sezonu için uzaklaştırdı

Komiser Rob Manfred Cuma günü yaptığı açıklamada, Major League Baseball'un eski New York Mets genel menajeri Billy Eppler'i “kasıtlı sakatlık uydurma” da dahil olmak üzere yaralılar listesinin uygunsuz kullanımı nedeniyle 2024 Dünya Serisi boyunca uzaklaştırdığını duyurdu.

Eppler, son iki sezonu Mets GM olarak geçirdikten sonra MLB soruşturması nedeniyle Ekim ayında istifa etmişti.

MLB, soruşturmasının “davranış biçiminin yalnızca Bay Eppler'in talimatında olduğu ve Mets'in mülkiyeti veya üstlerinin herhangi bir müdahalesi olmaksızın olduğu sonucuna vardığını” söyledi.

Mets Cuma günü yaptığı açıklamada, “Mets, Major League Baseball soruşturmasının sonucundan haberdar edildi” dedi. “5 Ekim 2023'te Billy Eppler'in istifası ve David Stearns'in beyzbol operasyon ekibine liderlik etmesiyle Mets, meselenin sonuçlandığını düşünüyor ve başka yorumda bulunmayacak.”

Eppler yaptığı açıklamada şunları söyledi: Atlet Cuma günü yaptığı açıklamada, “MLB'nin soruşturmasıyla tam ve şeffaf bir şekilde işbirliği yaptım ve onların kararını kabul ediyorum” dedi. Eppler'in avukatı Jay Reisinger yorum yapmaktan kaçındı.

MLB, Soruşturma Bölümünün üç düzineden fazla kişiyle görüştüğünü ve Eppler ile Mets'in operasyonda tam işbirliği yaptığını söyledi.

Daha derine git

MLB neden Mets'i araştırıyor? Phantom IL ve Steve Cohen'in katılımını açıklamak

Lig, açıklamasında, Soruşturma Departmanının, Eppler'in, sakatlıklar uydurmak da dahil olmak üzere sakatlananlar listesi pozisyonlarının uygunsuz kullanımına ve 2022 ve 2023 sezonları boyunca çeşitli uygunsuz sakatlananlar listesi pozisyonlarını güvence altına almak için ilgili belgelerin sunulmasına karıştığını belirlediğini belirtti.

Eppler pozisyonunu erkenden geri kazanmaya çalışabilir, bu da Manfred'in dikkate alacağı bir şey.

Eppler'in Ekim ayındaki sürpriz istifası, Mets'in Stearns'i beyzbol operasyonlarının yeni lideri olarak atamasından birkaç gün sonra geldi. Eppler, ön büronun diğer üyeleriyle birlikte Stearns'in tanıtım basın konferansı sırasında ön sırada oturuyordu. Eppler'in Stearns yönetimi altında Mets GM olarak kalması bekleniyordu. Mets henüz başka bir genel menajer belirlemedi. Stearns, kışın bu pozisyon için birini bulmak için gereken zamanı ayıramayacak kadar çok şey yaşandığını söyledi.

READ  Kolej futbolu sonuçları, sıralamalar, öne çıkanlar: BYU, Michigan, USC 3. Hafta Büyük Kazananlar Arasında

Eppler, Mets'in genel menajeri olarak iki sezon geçirdi. Mets ilk yılında 101 maç kazandı. Ancak Mets geçen yıl onu derinden hayal kırıklığına uğrattı. Rekor maaş bordrosuna rağmen New York play-off'lara kalmayı başaramadı ve son takas tarihinde Max Scherzer ve Justin Verlander gibi önemli oyuncuları takas etti.

Eppler, Mets'in ön ofisinde ciro ve kargaşa yaşamasının ardından Kasım 2021'de Mets'teki görevine başladı. Eppler'in selefleri Jared Porter ve Zach Scott saha dışı sorunlar nedeniyle kovuldu.

Ken Rosenthal bu hikayeye katkıda bulundu.

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Brad Penner/USA Today)