Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Moda Enstitüsü kimya laboratuvarında uyuyan güzeli uyandırıyor

Moda Enstitüsü kimya laboratuvarında uyuyan güzeli uyandırıyor

Friedman Bildiğimiz gibi Kostüm Enstitüsü, müzenin kendi işletme bütçesini ve sergilerini ödemek zorunda olan tek bölümüdür. Bu yüzden parayı takip etmelisiniz. Ve kesinlikle, bu müzede modanın rolünün bir kısmı da, özellikle küratör Andrew Bolton’un görevi devralmasından ve bu muhteşem kavramsal sergileri yaratmaya başlamasından bu yana, insanları kapılardan geçirmek için daha büyük bir kuruma daha erişilebilir bir giriş noktası olarak hizmet etmek olmuştur. Müzenin eski küratörü Harold Koda’nın bana müzenin bir zamanlar çeşitli sergilerin desibel seviyelerini ölçtüğünü ve bu seviyelerin Kostüm Enstitüsü sergileri için şimdiye kadarki en yüksek seviye olduğunu, çünkü herkesin kıyafetler hakkında fikir sahibi olacağından emin olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Bence bu gösteri çok konuşulacak çünkü sergilenen kıyafetlerin çoğu çok sevimli ve Tavşan Yarasa benzeri yönlerden dolayı. ne diyosun?

Farago Etkileşim ve içine alma konusunda gerçek çekincelerim var, bu da bu serginin kıyafetlere hem bilimsel hem de şiirsel merceklerle bakma çabalarını baltalıyor. Bu çift odaklı teknoloji ilginç bir yaklaşım ve Uyuyan Güzeller bütçenin yarısına iki kat daha iyi olabilirdi.

Ama üsluba girmeden önce bu sunumun içeriğinden bahsetmek lazım – ne kadar birbirinden ayrılabiliyorsa….

Friedman Açıklama, Bolton’un bitkiler, hayvanlar vb. hakkında düşünmesine neden olan ve Bolton’un şunu düşünmesine neden olan, müze koleksiyonundaki (“doğal ahlaksızlığı” içeren giysiler, yeni favori terimim) kıyafetlerin bozulması veya tükenmesiyle ilgilidir. Bitkiler, hayvanlar vb. Sergiyi bir araya getirmek için kullandığı temalara yol açtı. Bu biraz karışık bir mantık ama özetlemek gerekirse şu şekilde özetlenebilir: Moda, modaya dönüştüğü günden bu yana doğadan etkilenmiştir!

Oldukça açık ama aynı zamanda bakması da eğlenceli. Kim Dior’un fistolu, köpüklü boncuklu başyapıtından oluşan başyapıtına, çiçek yaprakları zarifliğinde plise şifondan 1937 Paquin gelincik elbisesine veya son moda defilesinden gerçek çim filizlenen Loewe paltosuna bakarak biraz zaman harcamak istemez ki? ? (İkincisi her hafta yeni bir kopyasıyla değiştirilmelidir, çünkü çim sulama olmadan uzun süre hayatta kalamaz.) Bu giysilerin katıksız görsel çekiciliği, en azından bazı tasarımların büyük sanatın eskimeyen çekiciliğine sahip olduğunu ikna edici bir şekilde ortaya koyuyor.

READ  Lin-Manuel Miranda, karısı virüs için pozitif test ettikten sonra Oscar'ları kaçıracak